اروپا

8 اشتباهی که هنگام بازدید از اروپا نباید مرتکب شوید

کل : 1

میانگین : 4

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

هنگام بازدید از اروپا اشتباهات زیر را مرتکب نشوید

گذران تعطیلات در اروپا می‌تواند تأثیر فوق‌العاده‌ای بر روح و روان انسان داشته باشد. مشاهده ترکیب بی‌نظیری از فرهنگ‌ها، غذاها و مناظر در شهرهای پاریس، لندن، مادرید و هزاران شهر تاریخی دیگر از تجربه‌های شگفت‌انگیزی است که در سفر به اروپا بدست می‌آید.

اما این ویژگی‌ها همگی باعث می‌شوند تا بازدیدکنندگان از اروپا مرتکب اشتباهات بزرگی در سفر شوند. اشتباهاتی همچون انتخاب صرافی اشتباه، استفاده از کارت اعتباری اشتباه و یا حتی نوشیدن یک فنجان قهوه در یک مکان اشتباه.

پس پیشنهاد ما به شما این است که پیش از سفر به اروپا از این اشتباهات رایج اطلاع یابید. با سفرمی همراه باشید…

8 اشتباهی که هنگام بازدید از اروپا نباید مرتکب شوید

 

  1. تلاش برای بازدید از تعداد زیادی شهر و یا کشور:

بسیاری از افرادی که برای اولین بار به اروپا سفر می‌کنند سعی دارند تا جایی که می‌توانند از شهرهای مختلف دیدن کنند. این یک اشتباه بزرگ است. از طرفی افراد با این کار نه تنها بر هزینه‌های سفر خود اضافه می‌کنند بلکه از سوی دیگر به ناچار باید بسیاری از زمان خود را در قطار و یا هواپیما بگذرانند تا به مقصد خود برسند. در عوض، اگر برای هر یک از این مقاصد زمان بیشتری اختصاص دهند، برای مثال یک هفته می‌توانند از تمام جاذبه‌های شهر مورد نظر دیدن کرده و لذت ببرند.

8 اشتباهی که هنگام بازدید از اروپا نباید مرتکب شوید

 

  1. پرداخت حق‌الزحمه‌های بسیار برای تبدیل واحدهای ارزی و داد و ستدها:

اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که معتقدند باید پیش از آغاز سفر مقدار زیادی ارز را تبدیل کنند، پیشنهاد می‌کنیم در دیدگاه خود تجدید نظر کنید. دستگاه‌های خودپرداز محلی تقریباً همواره کم‌هزینه ترین روش برای دریافت ارز محلی به حساب می‌آیند. این در حالی می باشد که ممکن است بانکی که شما برای تبدیل ارز در کشور خود انتخاب می‌کنید، در ازای این کار 2.5 درصد حق الزحمه دریافت کند.

جاذبه های گردشگری بمبئی
ادامه مطلب

یکی دیگر از مزایای استفاده از دستگاه خودپرداز محلی آن است که شما می‌توانید به مقدار مورد نیاز پول دریافت کنید. البته این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که استفاده از کارت‌های اعتباری در اروپا حق‌الزحمه‌ای نیز دارد که باید برای اطلاع از مقدار آن، از بانک صادر کننده کارت اعتباری خود پرس‌وجو کنید. خوشبختانه کارت‌های اعتباری بسیاری وجود دارند که برای تراکنش‌های بانکی در خارج از کشور هزینه‌ای از شما دریافت نمی‌کنند. شما می توانید از این کارت‌ها نیز استفاده کنید.

8 اشتباهی که هنگام بازدید از اروپا نباید مرتکب شوید

 

  1. به همراه داشتن گذرنامه در هر جا:

در اروپا نیازی نیست برای انجام هر کاری پاسپورت (گذرنامه) خود را ارائه کنید، به همین دلیل همراه داشتن آن یک کار پرخطر محسوب می‌شود. چرا که ممکن است در هنگام گشت‌ و گذار آن را گم کرده و یا از شما بدزدند. صدور مجدد گذرنامه بدون شک هزینه قابل توجهی در پی خواهد داشت، پس بهتر است آن را در یک مکان امن در اتاق هتل خود نگهداری کنید.

8 اشتباهی که هنگام بازدید از اروپا نباید مرتکب شوید

 

  1. پرداخت هزینه‌های بالای رومینگ تلفن:

هنگام سفر به اروپا به غیر از جستجو برای بهترین نرخ‌ سیم‌کارت برای اجتناب از هزینه‌های رومینگ، هزار و یک کار سرگرم کننده دیگر نیز وجود دارد که می‌توانید انجام دهید. البته خوشبختانه برنامه‌ای به نام سیم‌کارت محلی برای این کار ترتیب داده شده است. این برنامه برای گوشی‌های آیفون و آی‌پد در نظر گرفته شده است که در 33 کشور کاربرد دارد.

8 اشتباهی که هنگام بازدید از اروپا نباید مرتکب شوید

 

  1. انتخاب غذاخوری‌های گران‌قیمت:

سعی کنید برای نوشیدن قهوه و یا صرف غذا هرگز رستوران‌های نزدیک به مکان‌های توریستی را انتخاب نکنید. چرا که در این رستوران‌ها معمولاً کیفیت غذاها و نوشیدنی‌ها کمتر و هزینه‌های آن بیشتر از رستوران‌های دیگر است.

باغ پرندگان کوالالامپور ؛ بزرگترین باغ پرندگان جهان
ادامه مطلب

8 اشتباهی که هنگام بازدید از اروپا نباید مرتکب شوید

 

  1. بی‌توجهی به مهمانسراها و اقامت‌گاه‌های خانگی برای اقامت:

طبیعی است که هر فردی اقامت در یک هتل پنج ستاره را به هر چیز دیگری ترجیح می‌دهد. اما این کار هزینه‌های بسیار زیادی را در پی خواهد داشت. ولی برای اقامت در مهمانسراها نیازی به پرداخت چنین هزینه‌های گزافی وجود ندارد. بسیاری از این مهمانسراهای اروپایی به اتاق‌های شخصی و سرویس‌های حمام و دستشویی جداگانه مجهز هستند. اینترنت وای فای از امکانات دیگری است که در این مکان‌ها به افراد ارائه می‌شود. انتخاب دیگر، اقامت‌گاه‌های خانگی هستند که افراد می‌توانند با اقامت در این مکان‌ها مهمان یک خانواده محلی بوده و در عین حال هزینه‌های بسیار کمتری برای اقامت پرداخت کنند.

8 اشتباهی که هنگام بازدید از اروپا نباید مرتکب شوید

 

  1. منتظر نگه‌ داشتن تاکسی:

در بسیاری از کشورهای اروپایی، تاکسی‌مترها از لحظه‌ای که برای سوار کردن افراد نگه داشته می‌شوند هزینه حساب می‌کنند. پس سعی کنید تا حد ممکن در عین حالی که خود به دنبال انجام کار دیگری می‌روید، تاکسی‌ را منتظر خود نگه ندارید؛ چرا که در آخر به ناچار هزینه بسیاری را باید برای جابجایی خود پرداخت کنید.

8 اشتباهی که هنگام بازدید از اروپا نباید مرتکب شوید

 

  1. رانندگی در لاین اشتباه:

رانندگی در کشورهای خارجی کار پر استرسی است. متأسفانه این کار در کشوری همچون ایتالیا اقدام پرهزینه‌ای نیز می‌باشد. رانندگی در لاین‌هایی که به مجوز نیاز دارد کار اشتباهی است؛ چرا که اغلب این مجوز به افراد بومی داده خواهد شد و با این کار شما مجبور به پرداخت جریمه‌های سنگینی خواهید شد.

8 اشتباهی که هنگام بازدید از اروپا نباید مرتکب شوید

نظرات کاربران