گردشگری دنیا - غارهای شگفت انگیز دنیا - طبیعت گردی

۹ غار شگفت انگیز جهان

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۰ مرداد ۱۳۹۵

۹ غار شگفت انگیز جهان

فلسفهء سفر عمیق و ماجراجویانه می تواند معنا و تعبیر متفاوتی برای انسان‌ها داشته باشد.  می تواند به معنای غذا خوردن با مردم بومی، یادگیری تاریخ یک مکان قبل از گام نهادن در خیابان‌های آن و یا حتی سوار  اتوبوس شدن به جای تاکسی باشد البته می‌توان آن را خیلی ساده‌تر هم بیان کرد. گام نهادن به جاده‌های سنگفرش شدۀ زیبای یک شهر اروپایی هم باورنکردنی است. اما نظرتان درباره مسافرت به اعماق .. زمین چیست؟ در این غارها که در اطراف زمین پراکنده شده‌اند ، روشنایی روز جای خود را به چراغ ها می دهد و شما مکان هایی که با دست طبیعت ساخته شده اند را می بینید. سفرمی در اینجا قصد دارد ۹ غار خیره کننده را به شما معرفی کند، که می‌توانید به فهرست ماجراجویی‌های خود اضافه نمایید.

غار های یخی مندن هال، آلاسکا(Mendenhall Ice Caves, Alaska)

رسیدن به این غارها واقعا کار دشواری است. غارهای یخی آبی درخشان مندن هال، در زیر یخچالی به طول ۲۱ کیلومتر به وجود آمده‌اند. وقتی به این غارهای یخی می‌نگرید گویی وارد جهانی دیگر شده‌اید، چون با تصور همه‌ی ما از تعریف غار بسیار متفاوت است. تصور ما از غارها، حفره هایی سنگی در دل کوه ها است ولی در آلاسکا غارها، یخی هستند.

متاسفانه امکان اینکه این غارهای منحصر به فرد  همیشه به این حالت پا برجا بمانند بسیار اندک است.  گرچه ذوب شدن یخ ها علت شکل دادن به این غارهاست، اما بالا رفتن جهانی دمای هوا، در نهایت به معنای از دست رفتن و ناپدید شدن آنها خواهد شد.

ایتالیا

بلو گراتی(غار آبی رنگ)، کاپری (Blue Grotto, Capry)

این غار آبی کوچک دریایی، در جزیره کاپری یکی از مشهورترین جزایر ایتالیا واقع شده است. با فیلتر شدن ذرات قرمز از نوری که درون غار می تابد، آب درون آن رنگ آبی درخشان خارق العاده ایی به خود می گیرد. وقتی که درون یک ردیف از قایق ها دراز می کشید، همراه با یک آواز اپرای محلی، شما به سمت تجربه ای خارق العاده  هدایت می شوید.

جاذبه های گردشگری سارانسک
ادامه مطلب

نیوزیلند

غار وایتامو، نیوزیلند(Waitomo Caves, New Zealand)

نه اشتباه نکنید، این عکسی از جدیدترین مکان فضایی دیزنی لند نیست که سوار بر قطار از آن بازدید می کنید، بلکه غار وایتامو در نیوزیلند است. این غار، نور شب های پرستارهء چشمک زن خود را مدیون هزاران کرم شب‌تابی است که از سقف غار آویزان هستند و گویی مسئول روشن نگه داشتن فضای این مکان حیرت آور می‌باشند. در سفرتان به این غار، می‌توانید سوار قایق شوید و به آرامی در غار حرکت کرده و ازتماشای این همه زیبایی لذت ببرید.

مکزیک

غار چلچله ها، اکویزمان(Cave of the Swallows, Aquismon )

در وهلهء اول این غار ممکن است به صورت یک گودال ۶۱ متری وسیع در درون زمین به نظر برسد. اما ورودی غار چلچله‌ها مانند دروازه‌ای است رو به دنیای عجایب طبیعی. عمق  366 متر آن تنها بدان معنا نیست که شما یک مکان معروف برای پرش‌های ثابت و یک ماجراجویی استثنایی را یافته اید، بلکه این غار از نظر عمق در رده دوم گودال های مکزیک نیز قرار می‌گیرد. سقوط آزاد به ته غار تنها یکی جذابیت‌های این مکان زیبا است. بیشتر توریست‌ها در هنگام طلوع و غروب خورشید به اینجا می آیند و در سکوت، منتظر پرواز دسته جمعی هزاران چلچله که از دهانهء غار خارج می‌شوند، می‌نشینند.

اسکاتلند

غار فینگال، اسکاتلند (Fingal’s Cave, Scotland)

این غار اسکاتلندی با معماری هندسی و عجیبش به ماجراجویان خوش‌آمد می‌گوید. این جلوهء طبیعی شگفت انگیز در طول اعصار باعث شگفتی بازدیدکنندگان بسیاری شده است. در واقع، موسیقی­دان آلمانی “فلیکس  مندلسون”، مسحور این اثر درخشان در سال ۱۸۲۹ شد و الهام بخش او برای نوشتن پیش درآمد جزایر هیبرید واقع در غرب اسکاتلند (Hebrides) شد.

جاذبه های گردشگری گوا
ادامه مطلب

پرتغال

غار دریایی بناگیل (Benagil’s Sea Cave, Algarve)

این غار رویایی در سواحل آلگاروه در کشور پرتغال واقع شده است. ورودی این غار را  یک قوس کمان مانند تشکیل داده است . آب سبز رنگ درون غار درخشان دیده می شود و این رنگ زیبا به دلیل بازتاب نور خورشید از میان دیواره‌های غار بر روی آب به وجود می آید .

اسلوونی

غار پوستوژنا، اسلوونی (Postojnska Cave, Slovenia)

حتما اگر به اسلونی سفر کردید از این غار استثنایی دیدن نمایید. طول غار ۲۴ کیلومتر است و شما برای دیدن همهء مسیر میتوانید از قطاری که ساخته شده است و در طول مسیر رفت و آمد دارد استفاده نمایید و یا می‌توانید در طول مسیر قدم بزنید و از عکاسی و تماشای سنگواره‌ها لذت ببرید. همچنین می‌توانید از اجرای گروه‌های موسیقی که معمولا در غار اجرا دارند دیدن کنید. در هنگام خروج از غار حتما از قلعه پوستوژنا نیز دیدن نمایید. این قلعه بزرگ‌ترین غار قلعه‌ای در جهان است .

مالزی

غار گوزن، پارک ملی مولو (Deer Cave, Mulu National Park)

این غار از نظر وسعت راه ورودی، ردهء دوم را در جهان به خود اختصاص داده است. شکل این ورودی تداعی‌گر طرحی مشابه پیکرهء خدایان است. جذابیت‌های دیگر این غار، از قبیل ارتفاع ورودی ۱۲۲ متری که پوشیده از گیاهان است و همچنین اشکال عجیب صخره‌ای و هزار خفاش می‌باشند. گوزن‌های بومی پارک، از سال‌ها پیش از این غار وسیع به عنوان پناهگاه استفاده می‌کردند تا از باران‌های شدید استوایی و حیوانات وحشی در امان بمانند. بدین جهت، این غار گوزن نامگذاری شده است.

مشهور ترین موزه های برگن
ادامه مطلب

ویتنام

غار هانگ سون دونگ (Hang Son Doong Cave)

ارتفاع “غار هانگ سون دونگ” به اندازه‌ای بلند است که یک آسمان‌خراش ۴۰ طبقه‌ای در آن جای گیرد، و پهنای آن بهقدری‌ است که یک بلوک شهری همانند نیویورک را در خود جای دهد. گستردگی هانگ سون دونگ به قدری است که یک هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ به راحتی می تواند در آن پرواز کند. این غار در “پارک ملی فونگ ان ها کی بنگ”، در مرکز ویتنام واقع شده است. جالب است بدانید که این غار در سال ۲۰۰۹ کشف شد و درحال حاضر عنوان بزرگترین غار جهان را به خود اختصاص داده است. وسعت این غار غیر قابل باور است، اما جالب تر از همه زیست کرهء طبیعی خود غار است که با ابرهایی حقیقی و کف پوش جنگلی در داخل غار تکمیل شده است.

نظرات کاربران