معرفی مکان های باورنکردنی

۹ مکان باور نکردنی که قبل از مرگ باید ببینید

کل : 7

میانگین : 4.14

تاریخ انتشار: شنبه, ۲ مرداد ۱۳۹۵

“عجیب و غریب”، “خارق العاده”، “شبیه رویا” … حتی این کلمات هم نمی توانند به شما در توصیف این مکان های باورنکردنی بی نظیر کمک کنند. بسیاری از این مناظر چیزی شبیه یک نقاشی سورئالیست هستند.و شاید هم بخشی از یک فیلم علمی, تخیلی و با جلوه های ویژه فراوان. با رفتن به این مکانها حس می‌کنید که از دنیای واقعی دور شده‌اید و از در مخفی وارد نارنیا شده‌اید. در ادامه این مطلب لیستی از شگفت انگیز ترین مکان های باورنکردی که قبل از مرگ باید ببینید، معرفی می شود.

 

وادهو مکانی باور نکردنی

 

سالاردو ییونی (Salar De Uyuni) – بولیوی

سالاردو ییونی، بزرگترین کویر نمک در جهان است. در طول فصول بارانی در بولیوی، به یک آینه غول پیکر تبدیل می شودو می‌توانید بازتابه همه چیز حتی آسمان را نیز در آن مشاهده کرد. سالاردویینی در طی قرنها و اتصال چندین دریاچه به هم شکل گرفت. اما به مرور زمان و با گرم شدن هوا تمامی آب دریاچه تبخیر شد و دریاچه‌ای از نمک به جای ماند. هر ساله بازدیدکنندگان زیادی از سراسر دنیا به این مکان زیبا می آیند و از دیدن این زیبایی خارق العاده و عکاسی در آن لذت می‌برند.

دریایی از ستارگان، جزیره وادهو(Vaadhoo) – مالدیو

جزیره وادهو، یکی از جزایر کشور مالدیو است که در قیانوس هند واقع شده است. در طول روز، شما هیچ چیز شگفت انگیزی نمی بینید و می توانید روز خود را با شنا کردن و آفتاب گرفتن بگذرانید. اما با غروب خورشید و تاریکی هوا دریای ستارگان وادهو نمایان می شود. گویی زمین زیر پایتان تبدیل به آسمان پرستاره شده است. نور حاصل از تابش میلیونها فیتوپلانکتون همه جا را نورانی کرده و یک زمین درخشان می‌بینید. جزیره وادهو یکی از زیباترین مکان های باورنکردنی است که حتما باید آن را ببینید.

بهترین هتل‌ های کامبوج
ادامه مطلب

کوهستان نیانزی (Tianzi) – چین

این کوه های منحصر به فرد، بلند و سر به فلک کشیده، ۳۸۰ میلیون سال پیش در زیر آب تشکیل شده‌اند. جریان آب ماسه سنگ های اطراف را تخریب کرده و شسته و به این ستون های سنگی شکل داده است. ارتفاع برخی از آنها تا۱۲۰۰ متر نیز می‌رسد. وقتی که به این کوهستان می‌روید تصور می کنید که وارد عصر ژوراسیک شده‌اید و هر آن انتظار دارید که یک دایناسور و یا یکی از موجودات فضایی فیلم آواتار را ببینید. کوهستان نیانزی بی شک یکی از شگفت انگیز ترین کوهستانهای دنیا است.

 

کوهستان نیانزی

 

دره آنتلوپ ، آریزونا – ایالات متحده(The Antelope Canyon)

این دره زیبا حاوی صخره های عجیبی است که در طول هزاران سال به کمک عوامل طبیعی به این شکل درآمده اند. در زمان بارانهای سیل آسای فصلی آب باران سیل با شن و ماسه های مسر همراه شده وارد این دره می شود. در مسیر عبورش با شن و ماسه های مسیر مخلوط شده و وارد حفره های این صخره ها می شود. در طی صدها سال باعث فرسایش این حفر ها و صخره ها شده است. برای دیدن زیبایی این صخره های عجیب و زیبا باد در فصل کم باران به آنجا سفر کنید و در ساعاتی مخصوص از روز شاهد مناظری زیبا با نورپردازی‌های نایاب باشید.

دِد لی (Deadvlei) – نامیبیا

باور این قضیه سخت است که این عکسها از یک مکان واقعی هستند و نقاشی نیستند. دد لی یا دره مردگان در نامیبیا واقع شده است. گرمای سوزان و خشکسالی متمادی باعث شده که حیات در این منطقه از بین برود و آنجا را مبدل نموده به یک بیابان با درختهای خشک شده ولی زیبا. مناظر این بیابان می تواند الهام بخش عکاسان و نقاشان باشد. ددلی یکی از معروف ترین مکان های باورنکردنی است که باید به آن سفر کنید.

قدیمی ترین شهرهای جهان
ادامه مطلب

سانتورینی (Santorini) – یونان

چه کسی می توانست تصور کند، یک جزیره در قرن ۱۶ توسط یک فوران آتشفشانی ویران و اکنون تبدیل به یک مکان زیبا و محبوب برای گردشگران بشود؟ این دقیقا همان چیزی است که در سانتورینی اتفاق افتاده است. شهری سفید با کلیسایی آبی رنگ که یکی از بینظیرترین شهرهای بناشده بر روی تپه ها است. همه‌ی خانه ها مشرف به دریا می باشند. سانتورینی بی شک یک مکان رویایی برای ماه عسلی به یاد ماندنی خواهد بود.

 

سانتورینی

 

ساحل قرمز، پان جین چین(Red Beach, Panjin – China)

آیا می خواهید که یک ساحل قرمز ببینید؟ آیا می خواهید با یکی دیگر از مکان های باورنکردنی آشنا شوید؟

در ساحل پان جین یک جلبک دریایی رشد کرده است به نامSueda که همین جلبک باعث قرمزی این دریاچه شده است. رشد این جلبک نادر در آوریل و مه (بهار) شروع می شود. در تمام تابستان سبز باقی می ماند. با آمدن فصل پاییز، تبدیل به رنگ قرمز درخشان می شود. اگر شما از دیدن سواحل آبی خسته شده اید. این مکان، قطعا یک ساحل منحصر به فردی خواهد بود که خاطره دیدن آن هیچ وقت از ذهنتان پاک نخواهد شد.

جزیره ویلهلم اشتاین- آلمان(Wilhelmstein Island)

این جزیره عجیب در قرن ۱۸ ساخته شده است. ویلهلم اشتاین یک جزیره مصنوعی کوچک است که در دریاچه اشتاین هود بنا شده است. آیا این دلیل مورد توجه قرار گرفتن آن در جهان است؟ تضاد آشکار آن غیرقابل فراموشی است. این یک جزیره کوچک در بزرگترین دریاچه در شمال غربی آلمان است. ماهیگیران محلی با استفاده از قایق های خود، انبوهی از سنگ ها را به وسط دریاچه برده‌اند تا این جزیره ساخته شود. بین سال های ۱۷۶۵ و ۱۷۶۷، این جزیره گوهر مانند، توسط ویلیام “کنت شامبورگ لیپه” به یک قلعه نظامی تبدیل شد تا یک دژ نفوذ ناپذیر برای زمین های خود داشته باشد.

سفر به دورترین جزیره مسکونی جهان
ادامه مطلب

جاده ای به بهشت، کوه هوشان (Huashan)چین

کوه هوشان در هواین، بخشی از استان شانژی واقع شده است. این جائی است که شما می توانید، جاده ایی به بهشت را ببینید. در واقع یکی از زیباترین مکان های باورنکردنی است. بسیاری از گردشگری در سراسر جهان به آنجا می روند تا حد و عیار شجاعت خود را بسنجند. در واقع، این یکی از خطرناک ترین مکان در جهان است. همه آن هایی که با روحیه جسور خود از کوه صعود می کنند، می دانند با هر قدمی که بر می دارند، زندگی خود را به مخاطره می اندازند.

بالا رفتن از راه پله های باریک و نامطمعن و مسیرهایی که از تخته و میخ در کنار یک کوه ساخته شده، مطمئنا هر کسی را وادار می کند با عجله از روی آن عبور کند. تجربه ایی که هرگز کسی آن را تا آخر عمر فراموش نخواهد کرد. شما هم تایید خواهید کرد که این یک منظره خیره کننده و دلهره آور هست. به عکس ها دوباره نگاه کنید.

 

نظرات کاربران