سفری به سرزمین قصه ها

سفری به سرزمین قصه ها

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۲ آبان ۱۳۹۶

اگر می خواهید به معنای واقعی کلمه حس کنید که در میان صفحات کتاب های قصه قدم می زنید، در این مطلب زیبا همراه با سفرمی، سری به سرزمین های خیالی این کره خاکی بزنید و جادوی سرزمین قصه ها را از نزدیک لمس کنید. زمان آن رسیده که کمی از زندگی روزمره فاصله بگیرید و به دنیای کودکی تان بازگردید. با خرید تور اروپا و سایر تورهای خارجی، فرصت بازدید از زیباترین دیدنی های جهان که گویی از شهر پریان آورده شده اند را خواهید داشت.

1. فیری گلن، جزیره اسکای، اسکاتلند

این چشم انداز خیره کننده در جزیره اسکای پنهان شده است. تپه های سنگی مخروطی شکل، حوضچه ها و آبشارهای پراکنده با اشکال مارپیچ مرموزی ترکیب شده و منظره ای جادویی خلق کرده اند. تاکنون هیچ افسانه ای راجع به این اشکال مارپیچ به وضوح تعریف نشده است. اما برخی بر این باورند که این مکان توسط پریان به این شکل درآمده و هنوز در گوشه و کنار آن زندگی می کنند.

فیری گلن

2. کلیسای سنت میگوئل دلفی، اسپانیا از سرزمین قصه ها

این صومعه پر زرق و برق در کنار صخره ای در کاتالونیا واقع شده و مشرف به آبشاری زیباست. البته همه صومعه های باستانی زیبا هستند اما این کلیسا درست به مانند قطعه ای از بهشت به نظر می رسد که انگار از کتاب های قصه برداشته شده و در این منطقه گذاشته شده است.

کلیسای سنت میگ.ئل دلفی

3. جنگل ویستمن، دوون، انگلستان

این جنگل از خزه های پر پیچ و خم و گیاهان وحشی پوشیده شده است و طوری به نظر می رسد که انگار با ارواح، افسانه ها و اسطوره های فراطبیعی ارتباط دارد. از آنجایی که چنین افسانه هایی در رابطه با جنگل ویتسمن نقل شده، جای هیچ تعجبی نیست که چرا سالیان دراز دست نخورده باقی مانده و از گزند انسان ها و حیوانات غول پیکر در امان مانده است. درختان قدیمی به طرز نامحدودی رشد کرده و در هم گره خورده اند. همه می دانیم که جادوگران تنها در قصه ها زندگی می کنند. اما جنگل ویستمن به گونه ای می باشد که تصور می کنید هر لحظه ممکن است یکی از آنها جلوی شما ظاهر شود.

برترین جاذبه های گردشگری مالزی؛ برج های پتروناس
ادامه مطلب

جنگل ویتسمن

4. کلیسای اندریاس، روسیه از سرزمین قصه ها

درست در وسط دریاچه ویوکسی، در دو کیلومتری شمال سنت پترزبورگ، یک جزیره کوچک سنگی از آب سر برآورده است. کلیسای چوبی اندریاس روی این جزیره کوچک قرار دارد. این بنای حیرت انگیز که به نظر می رسد متعلق به بابا یاگا (جادوگر افسانه ای) باشد، در سال 2000 ساخته شده است.

کلیسای اندریاس

5. صومعه سانتا ماریا دلسولا، تروپئا، ایتالیا

این صومعه که قدمت آن به قرن چهارم قرون وسطی باز می گردد، بر روی پرتگاهی سنگی در ساحل نفس گیر دریای تیرنی یا همان “ساحل خدایان” واقع شده است. مردم نزدیک به 2000 سال در تروپئا زندگی می کردند تا اینکه ستوس پمپی، امپراطور اکتاویوس را شکست داد. بر طبق افسانه ها، این شهر ساحلی توسط خود هرکول تاسیس شده است.

سانتا ماریا دلسولا

6. جنگل کروکت، لهستان

ترکیبی حیرت آور از تخیل و بی نظمی زیست محیطی در جنگل های کروکت لهستان به چشم می خورند. در میان این جنگل پر رمز و راز 400 درخت وجود دارند که به طرز عجیبی خم شده اند. هیچ دلیل قانع کننده ای درباره شکل این درختان ارائه نشده است و داستان های نقل شده از نظر علمی عجیب و غریب به نظر می رسند.

جنگل کروکت

7. قلعه Esch-sur-Sûre، لوکزامبورگ از سرزمین قصه ها

با وجود اینکه از متروکه شدن قلعه بیش از یکصد سال می گذرد، اما ویرانه های آن همچنان پابرجا مانده اند. با نگاه کردن به قلعه، جادوی واقعی را احساس خواهید کرد. این قلعه در سال 920 احداث گردید و روستای اطراف آن به تدریج توسعه یافت. پس از مدتی دور تا دور قلعه را دیوار کشیدند.

آنتالیا؛ بهشت گردشگری
ادامه مطلب

8. قلعه نوی شوان اشتاین، آلمان

قلعه زیبای نوی شوان اشتاین درست شبیه قصر رویایی سیندرلا است. احداث این قلعه به دستور شاه لودویگ دوم صورت گرفت. البته لودویگ هرگز نتوانست قلعه را پس از تکمیل شدن ببیند.

نوی شوان اشتاین

9. آبشار مولتنمه، اورگان از سرزمین قصه ها

این آبشار خروشان در دل جنگل های اورگان جریان دارد و منظره ای دیدنی به وجود آورده است. بر طبق افسانه های نقل شده از بومیان آمریکایی، این آبشار برای شاهزاده ی جوانی خلق شده تا بتواند در مکانی دنج و مخفی حمام کند.

مولتنمه

سخن پایانی

شما چه دیدنی های دیگری از سرزمین قصه ها در اسکاتلند، ایتالیا، انگلستان و … می شناسید که در بالا به آن ها اشاره نشده باشد؟ تجربیات خود از سفر واقعی یا سفر مجازی به این نقاط از کره خاکی با تمام زیبایی هایش را با ما و دیگر کاربران وبلاگ سفرمی در میان بگذارید.

نظرات کاربران