ماجراجویی در کنار آکواریوم شگفت انگیز اگیز کوالالامپور

ماجراجویی در کنار آکواریوم شگفت انگیز کوالالامپور

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

*آکواریوم کوالالامپور (Aquaria KLCC)

آکواریوم کوالالامپور

آکواریوم کوالالامپور با مساحتی برابر 5000 فوت مربع، در طبقه تالار اصلی مرکز همایش‌های کوالالامپور واقع شده است و این طور گفته می‌شود که این آکواریوم، بزرگترین آکواریوم دنیاست. بیش از 150 گونه از موجودات زنده دریایی از جمله کوسه‌ ببری ترسناک (tiger sharks)، مارهای دریایی کشنده (lethal sea snakes)، نوعی ماهی پهن به نام بلو‌ رِ‌ی (blue rays)، ماهی مرجانی شفاف (bright coral fish)، اسب‌ دریایی (‌seahorses) و انواع دیگری از گونه‌های جانوری دریایی در این آکواریوم نگهداری می‌شوند.

آکواریوم کوالالامپور

فضای این آکواریوم از تجهیزات بسیار مناسبی برخوردار است و بازدید از آن نیز خالی از لطف نخواهد بود. پس از چند ساعت گشت و گذار در این محیط، با بیش از 5000 جانور دریایی ساکن آب‌های شیرین و موجودات دریایی، از جمله ماهی غول پیکر آراپایما (massive arapaima)، هامور عظیم‌الجثه (giant grouper)، سوزن ماهی (gar fish) و بسیاری گونه‌های دیگر آشنا خواهید شد. برخی افراد از بازدید از این آکواریوم چشم‌پوشی می‌کنند چرا که تصور می‌کنند این مکان یک تله توریستی است که قصد کلاه گذاشتن بر سر گردشگران را دارد، اما این دسته از افراد در اشتباه بزرگی هستند و به همین خاطر فرصت بسیار خوبی را از دست خواهند داد – بر فراز مخزن‌های بزرگ، با حجم عظیمی از آب که در آن حجم قابل توجهی از خزه‌های درشت و گیاهان دریایی، مرجان‌ها و موجودات دریایی اسرارآمیز و گاهی اوقات ترسناک نگهداری می‌شود، یک آکواریوم کاملاً واقعی قرار گرفته است که یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری کشور مالزی محسوب می‌شود.

در آکواریوم کوالالامپور بازدیدکنندگان مجبور نیستند تنها از زیر هزاران گالن آب دریا به موجودات دریایی نگاه ‌کنند – بلکه در عوض در این مجموعه فضاهای مشخصی در نظر گرفته شده است تا افراد از لابلای مناظر مختلف آبی، از ارتفاعات و جنگل‌های سیل‌زده مالزی گرفته تا حوزه رودخانه آمازون، صخره‌های مرجانی و منظره اقیانوس آزاد به تماشای این تنوع جانوری بنشینند. فضای این آکواریوم از دو بخش مجزا تشکیل شده است – شروع بازدید از بخش اول آغاز می‌شود. در این بخش ماهی‌های پیرانیا را مشاهده خواهید کرد که به سرعت در حال غذا خوردن هستند، همچنین ماهی‌های دیگری همچون مارماهی‌های برقی، ماهی‌های دهان خرطومی و گربه ماهی برقی نیز در این قسمت از آکواریوم نگهداری می‌شوند. در بخش دوم، افراد به بازدید از استخر لمسی (DNA Touch Pool) هدایت می‌شوند، در این بخش آن‌ها می‌توانند مرجان‌های زنده و ستاره‌های دریایی را در دست گرفته و بافت بدن آن‌ها را با دستان خود لمس کنند.

بازگشایی سافاری لند دبی در سال 2018
ادامه مطلب

*تونل آکواریوم کوالالامپور

آکواریوم کولالامپور

یکی از ویژگی‌های برجسته آکواریوم کوالالامپور، مخزن بسیار بزرگ آن است (که به لحاظ ویژگی‌های ظاهری همچون یک کشتی شکسته واقعی است) – که یک تونل 90 متری مجهز به یک صفحه روان (moving travelator) در بخش مرکزی این مخزن وجود دارد. درون این مخزن بزرگ، بازدیدکنندگان می‌توانند کوسه ببری‌های ماسه‌ای (sand tiger shark)، لقمه‌ ماهی‌های غول پیکر (huge stingrays) و موجودات آبزی دیگری را در فضای اطراف خود مشاهده کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند پس از مشاهده انبوهی از دلقک ماهی‌ها (که همچون کارتون نِمو و دارو دسته‌اش هستند) از بخشی که موش‌های آبی عظیم الجثه و سمورهای آبی پنجه کوچک و دوست‌داشتنی بومی آسیا نگهداری می‌شوند، دیدن کنند. در ضمن، در بخشی موسوم به جواهرات جنگل‌ها (Jewels of the Jungle)، گونه‌های متنوعی از حشره‌ها، دوزیستان، خزندگانی همچون مار سبز، کوآتی موندی (coatimundi: نوعی راکون)، رتیل (tarantula) و بسیاری گونه‌های دیگر به چشم می‌خورد. همچنین، به خاطر داشته باشید که حتماً از نمایشگاه چرخه حیات پروانه‌ها نیز دیدن کنید.

*عجیب و شگفت‌انگیز

در بخش 2، بازدیدکنندگان از میان مناظری همچون جنگل‌های سیل‌زده آمازون که در آن موجوداتی همچون ماهی‌ غول‌پیکر آراپایما (arapaima)، گربه ماهی دم قرمزی و گونه‌های جانوری دیگری نگهداری می‌شود، عبور کرده و از این تنوع جانوری دیدن می‌کنند. سپس، افراد به بخش ساحل (The Coast) هدایت می‌شوند؛ آن‌ها در این بخش می‌توانند جانورانی همچون ماهی کماندار (archer fish)، خرچنگ‌های نعل اسبی (horseshoe crabs) و موجودات دیگر را مشاهده کنند. پس از این قسمت، زمان آن فرا رسیده تا بازدیدکنندگان با بخش اقیانوس آکواریوم (Oceanarium) آشنا شوند؛ در این بخش نیز گونه‌های جانوری ساکن اعماق دریا همچون هشت‌پا و پرتو ماهی خال‌خالی دم بادبزنی و غول پیکر (giant blotched fantail ray) نگهداری می‌شوند. در نهایت، همگی بازدیدکنندگان به بخش عجیب و شگفت‌انگیز (Weird & Wonderful) که در آن موجوداتی همچون ملوانک صدف‌دار (chambered nauticus)، عروس دریایی (sea jelly) و غیره زندگی می‌کنند، هدایت می‌شوند؛ در حالی که در بخش کشف مرجان‌ها (Coral Discovery Section)، گونه‌هایی از مرجان‌ها، اسب‌های دریایی و جانوران دیگر نگهداری می‌شود. در نهایت باید به این نکته توجه داشته باشید که بهتر است در زمان غذادهی به ماهی‌ها از این آکواریوم دیدن کنید؛ روزهای دوشنبه‌، چهارشنبه‌ و شنبه‌ نوبت غذا دادن به موجودات آبزی این آکواریوم 2.5 میلیون لیتری است.

با مکان های جذاب برای سفرهای کمپی آشنا شوید
ادامه مطلب

*غواصی در کنار کوسه‌ها

غواصی در کنار کوسه ها

در واقع احتمالاً بهترین قسمت‌ حضور در آکواریوم کوالالامپور زمان‌هایی است که افراد کمی احساس سردرگمی می‌کنند – چه به معنای واقعی کلمه، زمانی که از اندازه دقیق این مکان مطلع می‌شوند و چه به لحاظ ظاهری، زمانی که سعی می‌کنند تا جایی که می‌توانند اطلاعاتی در خصوص جهان اغلب نادیده گرفته شده زیر دریا بدست آورند. اگرچه بازدید از بخش‌های مختلف این آکواریوم از هیجان چندانی برخوردار نیست، اما با این حال برای هیجان جویان نیز امکانات ویژه‌ای فراهم شده است؛ این دسته از بازدیدکنندگان می‌توانند با شرکت در برنامه غواصی در کنار کوسه‌ها (Diving with Sharks)، شخصاً با کوسه‌های ببری، لقمه‌ماهی‌ها و جانوران آبزی دیگر روبه رو شده و در کنار آن‌ها غواصی کنند. البته لازم به ذکر است که این افراد باید یک فرم مخصوص رضایت و تعهد در قبال مسئولیت نیز پر کنند تا بتوانند به داخل مخزن آکواریوم وارد شوند، اما جای نگرانی وجود ندارد چرا که محیط این آکواریوم ایمن بوده و کوسه‌های آن که در حال حاضر پنج سال است که در این مکان زندگی می‌کنند و دیگر اهلی شده‌اند. دیگر بازدیدکنندگانی که مجوز غواصی ندارند نیز می‌توانند در برنامه خشم قفس (Cage Rage) شرکت کنند؛ در این بخش، افراد به داخل محدود‌ه ویژه‌ای از مخزن آب که دور تا دور آن حفاظ دارد، پریده و آب‌تنی می‌کنند.

آکواریوم کوالالامپور

اگرچه ممکن است این جهان زیبای زیر آب (غواصی در محدوده حفاظت شده آکواریوم کوالالامپور) یک تفریح کودکانه به نظر برسد، اما با این حال برای تمام سنین جذابیت‌های خاصی به همراه خواهد داشت. دلایل بسیاری وجود دارد که افراد را برای غواصی در این محدوده ترغیب نماید و بدون شک کسانی که این محیط را تجربه کنند، هرگز پشیمان نخواهند شد. در هر صورت، به نظر شما چه تعداد از مردم جهان می‌توانند ادعا کنند که تنها در عرض چند ساعت، از اقیانوس‌ها دیدن کرده‌اند؟

لاپلند، سرزمین عجایب، نفس گیر ترین مقصد زمستانی
ادامه مطلب

ساعات کار آکواریوم کوالالامپور: از 11 صبح تا 20 شب

مکان: مرکز شهر کوالالامپور، ساختمان مرکز همایش‌های کوالالامپور

تلفن: 60323331888 و یا 60323331975

نظرات کاربران