زیباترین سواحل آفریقا

زیباترین سواحل آفریقا

کل : 7

میانگین : 5

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۹ آذر ۱۳۹۶

هنگامی که می خواهید برای یک سفر رویایی برنامه ریزی کنید، به احتمال زیاد تصویر آفریقا در ذهن شما نقش نمی بندد. اما این قاره مملو از سواحل ماسه ای بهشتی و آب های زمردین است. گردش در کنار سواحل دل انگیز اقیانوس اطلس و هند یا حتی دریاچه های آب شیرین را از دست ندهید. از کرانه های ساحل عاج تا جزایر زیبای سیشل پر از جاذبه های گردشگری بکر و دوست داشتنی است.

سواحل آفریقا

به شما پیشنهاد می کنیم در این مطلب با زیباترین سواحل آفریقا بیشتر آشنا شوید و درباره سفر رویایی تان دوباره فکر کنید…

1. جزیره بازاروتو، موزامبیک

(Bazaruto, Mozambique)

بازاروتو

جزیره بازاروتو، در امتداد سواحل زیبای موزامبیک واقع شده است. بازاروتو بزرگترین جزیره در مجمع الجزایر بازاروتو و پارک ملی آن محسوب می شود. از آنجایی که آب این سواحل بسیار شفاف است، زندگی گیاهی و جانوری کف اقیانوس قابل تشخیص است. در این منطقه ورزش ها و فعالیت های آبی نظیر غواصی و … ارائه می شود. همچنین، دسترسی آسانی برای پرواز دارد.

2. جزیره شمالی، سیشل

(North Island, Seychelles)جزیره شمالی سیشل

جزیره شمالی در سیشل با نام “ساحل غروب خورشید” شناخته می شود. این جزیره خانه لاک پشت های غول پیکر است که در میان چمن های آن چرت می زنند. هنگامی که آفتاب غروب می کند، دریا صورتی رنگ می شود.

جزیره شمالی سشل

اینطور که پیداست جزایر سیشل زیباترین سواحل آفریقا را در خود جای داده اند.  افراد مشهوری مثل: جورج و آمال کلونی، پرنس ویلیام و کیت میدلتون ماه عسل رویایی شان را در این جزیره سپری کرده اند. اگر جزیره سیشل برای آنها ایده آل بوده، پس قطعا برای شما هم خواهد بود.

محدودیت های سفرهای خارجی و داخلی در کرونا
ادامه مطلب

3. ساحل دیانی، کنیا

(Diani, Kenya)

دیانی کنیا

یکی دیگر از زیباترین سواحل آفریقا، ساحل دیانی است که در حدود یک ساعت تا جنوب مامباسا فاصله دارد. بخشی از این ساحل اقامتگاه و بخش دیگر آن باغ وحش است.

دیانی

در این منطقه با میمون های کولوبوس که از این سو به آن سو در چرخش هستند و شترهایی که در امتداد ساحل قدم می زنند رو به رو خواهید شد. اگر دوست داشته باشید، می توانید از این شترها سواری بگیرید. در سواحل دیانی شرایط برای آفتاب گرفتن مهیاست. فراموش نکنید که از فروشندگان محلی سوغاتی های زیبا بخرید.

4. گرند بسام، ساحل عاج

(Grand Bassam, Ivory Coast)

گرند بسام

پایتخت اصلی ساحل عاج، شهر استعماری و ساحلی گرند بسام، در گذشته کمی از دوران اوج خود دور شد و تا دهه 1930 رو به افول رفت. اما به تدریج پیشرفت کرد و اکنون به عنوان میراثی جهانی به ثبت رسیده است. درختان نخل در امتداد سواحل شنی بیسکوییتی رنگ جلوه خاصی پیدا کرده اند. مطمئن باشید به سختی خواهید توانست در مقابل غذاهای دریایی این منطقه مقاومت کنید.

5. سانتا ماریا، کیپ ورد

(Santa Maria, Cape Verde)

سانتا ماریا

سانتا ماریا در 16 کیلومتری جنوب فرودگاه بین المللی امیلکر کبرل و 20 کیلومتری جنوب جزیره اسپارگس واقع شده است. هتل ها، کافه ها و رستوران های هموار در سرتاسر جزیره به چشم می خورند. سانتا ماریا اخیرا به یک شهر ماهیگیری و گردشگری تبدیل شده است. بخاطر موقعیت ایده آل این منطقه، موج سواری یکی از اصلی ترین فعالیت های گردشگری آن به حساب می آید. سانتا ماریا یکی از زیباترین سواحل آفریقا است.

باغ پهلوان پور یزد؛ تجلی زیبایی باغ ایرانی
ادامه مطلب

6. جزیره تانگانیکا، تانزانیا

(Lake Tanganyika, Tanzania)

تانگانیکا

دریاچه های آب شیرین تانزانیا پاک و زلال اند و سواحل شنی آن کاملا بکر و دست نخورده هستند. اگر دوست داشته باشید می توانید شنا یا قایق سواری کنید. اگر به دنبال آرامش هستید، جزیره تانگانیکا مقصد ایده آل شما خواهد بود. آیا دوست دارید با صدای نفس نفس زدن و جیغ و داد شامپانزه ها از خواب بیدار شوید؟ یا شاید دلتان بخواهد قایقی بردارید و تنهایی در غروب آفتاب به دریا بزنید. به هر حال جزیره تانگانیکا دارای زیباترین سواحل آفریقا است.

7. پاترنوستر، آفریقای جنوبی

(Paternoster, South Africa)

پاترنوستر

پاترنوستر، یک روستای قدیمی ماهیگیری در 90 کیلومتری شمال کیپ تاون است که توسط کلبه های سفید رنگ کاه گلی احاطه شده است. امروزه در این کلبه ها به گردشگران مکان های دنج به همراه صبحانه ارائه می دهند. پاترنوستر یک مقصد گردشگری مطلوب است که به خاطر خرچنگ و کلبه های دوست داشتنی اش شناخته شده می باشد. خط ساحلی صخره ای پاترنوستر یکی از زیباترین سواحل غربی آفریقای جنوبی به شمار می رود.

نظرات کاربران