پرطرفدار ترین جاذبه های گردشگری آلانیا

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

آلانیا

آلانیا یکی از پرطرفدار ترین شهرهای توریستی در کشور ترکیه می باشد که در مقوله ی گردشگری تا کنون بسیار موفق بوده است. اماکن دیدنی آلانیا متعدد هستند و شاید بهتر باشد در فرصت چند روزه ی سفر خود به مهمترین و شاخص ترین اماکن این شهر سری بزنید. اگر علاقه مند هستید در این زمینه بیشتر بدانید با ما همراه باشید تا پرطرفدار ترین جاذبه های گردشگری آلانیا را به شما معرفی کنیم.

آلانیا

 

  1. بازدید از دلفین ها در آلانیا

بازدید از دلفین های بامزه در هجده کیلومتری این شهر واقع شده است. اگر شما با فرزند یا فرزندانتان سفر می کنید بازدید از دلفین های طوسی صورتی این مجموعه برایتان خاطره ای خوش خواهد بود. علاوه بر نمایش دلفین ها این مجموعه چندین رستوران خوب و امکاناتی همچون عکاسی از شما و کودکانتان را دارد.

آلانیا

 

  1. قلعه ی بزرگ آلانیا

قلعه آلانیا اصلی ترین محل گردشگری در قلب این شهر است. این قلعه متعلق به دوران سلجوقی می باشد که تا به امروز کاملا حفاظت شده است. اگر از علاقمندان به ابنیه تاریخی هستید، این قلعه به صورت یک مجموعه ی بزرگ شامل تعداد بسیاری از بناهای تاریخی مثل کاخ ها، مساجد و مقبره ها می باشد. قلعه 83 برج و 140 کنگره و تعداد زیادی دیوار غول آسا دارد که در بالای کوهی رو به دریای مدیترانه واقع شده است. طول دیوار قلعه 6.5 کیلومتر بوده و بیشترین بخش آن در قرن 13 با مدیریت مستقیم سلطان سلجوقی پس از پیروزی شهر ساخته شده است. عکس های زیبایی در محیط قلعه می توانید بگیرید و ساعاتی را داخل آن سپری کنید. این قلعه دربرگیرنده کلیسای معروف آیا یورگی، مسجد سلطان سلیمان قانونی، آرامگاه سلطان آکشابه، حمام سلجوقی و غیره می باشد.

عصر یخبندان را در سیبری تجربه کنید!
ادامه مطلب

آلانیا

 

  1. برج سرخ آلانیا

برج سرخ نیز یکی از بناهای تاریخی معروف آلانیا است که بنایی هشت ضلعی با نماد سیزده شهر را در خود جای داده است. ساخت و ساز این بنا در زمان سلطنت سلجوقیان شروع شده است. در ساختمان این برج آجرهای قرمز رنگی را می بینید که بسیار زیبا هستند. اگر علاقه مندید در تونل زمان سفری به روزگار قدیم داشته باشید، حتما به برج سرخ سر بزنید.

آلانیا

 

  1. غواصی در تور آلانیا

یکی از محبوب ترین فعالیت های تفریحی در آلانیا غواصی است. آب و هوای خوب، خورشید درخشان و امکانات رفاهی بالا باعث شده تا گذراندن اوقات فراغت در این بخش از شهر یکی از پرطرفدارترین تفریحات باشد. در هنگام غواصی می توانید صدها هزار ماهی رنگارنگ و موجودات زیر دریایی جذاب را مشاهده کنید و از تیم عکاسی بخواهید عکسی یادگاری از شما بگیرند. در کنار ساحل دکه های خوراکی فروشی بسیاری وجود دارد که می توانید از آن ها خرید کنید.

آلانیا

 

  1. پارک آبی آلانیا

پارک های آبی همیشه یکی از مقاصد تفریح و گردش جوانان در سفر هستند. پارک آبی در فاصله سی کیلومتری آلانیا در ناحیه ی Okudzalar قرار گرفته است. در این پارک بیش از بیست سرسره ی آبی با سایزهای مختلف برای سنین و سلیقه های مختلف وجود دارد. شما در این پارک دو رودخانه فوق العاده مرتفع را مشاهده می کنید و می توانید در یک”سیاه چاله” مرموز شنا کنید.

آلانیا

 

  1. غار معروف داملاتاش آلانیا

غار معروف داملاتاش Damlatash آلانیا سال 1948 کشف شد و پس از آن به یکی از جاذبه های گردشگری این شهر تبدیل شد. شما می توانید در این غار قندیل های شگفت انگیز 15000 ساله را ببینید و از زیبایی های طبیعی آن لذت ببرید. جالب است بدانید افرادی که دارای بیماری آسم هستند با قرار گیری در این غار بهبود می یابند. دیدن سنگ های تغییر شکل یافته در غار داملاتاش بسیار جذاب است و دیوارهای سنگی به طرز خارق العاده ای مرموز به نظر می رسند.

رستوران های لوکس و مدرن مالزی
ادامه مطلب

آلانیا

اگر قصد سفر به آلانیا را دارید می توانید با مراجعه به سایت سفرمی اقدام به رزرو تور، پرواز و هتل های آلانیا نمایید. همچنین برای داشتن سفری آگاهانه می توانید در وبلاگ سفرمی به مطالعه ی راهنمای سفر و مطالب مرتبط با این مقصد گردشگری محبوب بپردازید.

نظرات کاربران