کاخ های شگفت انگیز جهان

کاخ های شگفت انگیز جهان

کل : 4

میانگین : 4.25

تاریخ انتشار: پنجشنبه, ۴ مرداد ۱۳۹۷

با کاخ های شگفت انگیز جهان آشنا شوید!

کاخ های سلطنتی نشان دهنده ی معماری منحصر به فرد و شرگذشت یک پادشاهی است و امروزه به عنوان یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری سرتاسر دنیا، شناخته می شوند. کاخ های شگفت انگیز جهان ، توریست های بسیاری را هرساله به سمت خود می کشانند.

بازدید از این کاخ های سلطنتی علاوه بر لذت بصری، به ما در شناخت بهتر یک پادشاهی و شیوه ی زندگی آن ها، کمک می کند. این کاخ ها در تمام دنیا به عنوان یکی از نمادهای مهم تاریخ و فرهنگِ یک کشور به حساب می آید. همراه سفرمی سامانه آنلاین خرید بلیط هواپیما سیستمی و چارتری و رزرو هتل باشید تا با کاخ های شگفت انگیز جهان آشنا شوید، کاخ هایی که آینه ی تمام نمای زندگی، تاریخ و فرهنگ یک ملت هستند.

کاخ های شگفت انگیز جهان

شهر ممنوعه در چین

شهر ممنوعه، مجموعه ای عظیم از چندین کاخ است که در پکن، پایتخت چین، واقع شده است و به خاطر وجود قصر امپراطور و کاخ موزه های فراوان، در سرتاسر دنیا شناخته شده است.

شهر ممنوعه به عنوان یکی از مجموعه کاخ های شگفت انگیز جهان، در زمینی به مساحت 72 هکتار، ساخته شده است و شامل 980 ساختمان و 8707 اتاق متفاوت است. شهر ممنوعه بین سال های 1406 تا 1420 به دستور امپراطور جو دی، ساخته شد و تا سال 1912، 24 امپراطور چینی در این کاخ، سلطنت کردند.

شهر ممنوعه در چین

معماری شهر ممنوعه بسیار منحصر به فرد است، به گونه ای که بعضی از المان های معروفِ معماری چینی را می توان در این کاخ دید. از جمله ی این المان های می توان به تصاویر اژدها، حیوانات سنگی، قوس های چینی، نرده ها و رنگ قرمز که بخش جدانشدنی از فرهنگ چینی است، اشاره کرد.

راهنمای گردشگری ابوظبی در سفرهای خانوادگی
ادامه مطلب

تا سال 1912 هیچ کس بدون اجازه ی رسمی از امپراطور، حق ورود به این کاخ را نداشت و به همین علت به شهر ممنوعه معروف شد. در سال 1987 شهر ممنوعه به عنوان میراث جهانی در یونسکو، ثبت شد و از آن پس هر ساله میزبان 10 میلیون بازدید کننده است.

شهر ممنوعه در چین

پس در سفر به پکن، سر زدن به شهر ممنوعه، یکی از کاخ های شگفت انگیز جهان را به هیچ عنوان از دست ندهید.

 

کاخ پوتالا در چین

کاخ پوتالا در شهر لهاسا در تبت که در کنترل جمهوری خلق چین است، قرار دارد. این کاخ در واقع اقامتگاه سابق دالایی لاما یا همان پیشوایان بودایی بوده است.

نام این کاخ شگفت انگیز از کوه پوتالاکا گرفته شده است و برفراز کوهستان سرخ در مرکز دره ی لهاسا در ارتفاع 3700 متری، قرار دارد و بین سال های 1653 تا 1889، به عنوان بلندترین، ساختمان جهان شناخته می شد.

کاخ پوتالا در چین

ساخت پوتالا که یکی از کاخ های شگفت انگیز جهان است، از قرن هفتم آغاز شد و در سال 1645 با مشاوره ی دالایی لامای پنجم، به صورت امروزی در آمد. این کاخ شامل، قصر سفید، قصر سرخ و ساختمان های الحاقی آن است و به عنوان میراث جهانی در یونسکو، ثبت شده است.

کاخ پوتالا در چین

کاخ پوتالا به عنوان یکی از کاخ های شگفت انگیز جهان، نشان دهنده ی آیین، فرهنگ و شیوه ی زندگی بوداییان تبت است و به همین دلیل هر ساله میلیون ها بازدید کنند راهی این کاخ خوش آب و رنگ می شوند.

کاخ پوتالا در چین

کاخ الحمرا در اسپانیا

یکی دیگر از کاخ های شگفت انگیز جهان، الحمرا نام دارد. این کاخ در شهر اندلس در اسپانیا واقع شده و یکی از بی بدیل ترین نماد های معماریِ عربی است.

هتل باغ مشیرالممالک یزد؛ اقامتگاهی دلنشین در طبیعت چشم نواز باغ ایرانی
ادامه مطلب

ساخت کاخ الحمرا در قرن نهم آغاز شد و بیش از دو قرن تحت بدترین آسیب ها قرار داشت تا این که در قرن یازدهم به دستور محمد بن الحمر، بازسازی شد و در سال 1333 با دستور پادشاه گرانادا به صورت امروزی خود درآمد.

کاخ الحمرا در اسپانیا

تمام قسمت های الحمرا به رنگ سفید بوده است ، هرچند در حال حاضر به علت تابش مستقیم نور خورشید، اندکی به سرخی می زند، اما چشم انداز زیبای آن چیزی از ارزش های بصری کاخ الحمرا کم نکرده است.

کاخ الحمرا

کاخ ورسای در فرانسه

کاخ ورسای به عنوان یکی از کاخ های شگفت انگیز جهان، در شهر ورسای در جنوب غربی پاریس قرار دارد و به عنوان یکی از بزرگ ترین و مجلل ترین، قصرهای سرتاسر دنیا شناخته می شود.

از آن جایی که دهکده ی ورسای به عنوان شکارگاه، مورد استفاده قرار می گرفت، در سال 1624 به دستور لویی سیزدهم کاخ مجللی به همین منظور در ورسای بنا شد و در سال 1682 توسط لویی چهاردهم گسترش یافت و به عنوان اقامتگاه دائمی پادشاهان فرانسوی، مورد استفاده قرار گرفت.

کاخ ورسای در فرانسه

کاخ ورسای دارای 700 اتاق، 60 پلکان و 1200 شومینه است و باغ مجلل آن مساحتی بالغ بر 2000 هکتار را شامل می شود. از جمله حوادث تاریخی کاخ ورسای می توان به امضای معاهده ی ورسای که موجب پایان یافتن جنگ جهانی اول شد، اشاره کرد.

به شما توصیه می کنیم در سفر به پاریس، شهر عشاق، سرزدن به ورسای، یکی از کاخ های شگفت انگیز جهان را به هیچ عنوان از دست ندهید.

آرامگاه شیخ زاهد گیلانی؛ بنای تاریخی عصر صفویه
ادامه مطلب

کاخ ورسای در فرانسه

خلاصه

کاخ ها در همه ی کشورها به عنوان یکی از جاذبه های توریستی، محسوب می شوند و بازدید کننده های بسیاری از آن ها دیدن می کنند. این بناهای شگفت انگیز، آینه ی تمام نمای تاریخ و فرهنگ یک ملت است.

در این مطلب به معرفی کاخ های شگفت انگیز جهان پرداختیم. امیدواریم در سفر به این کشور ها بازدید از این کاخ های شگفت انگیز را در برنامه ی سفر خود قرار دهید.

نظرات کاربران