سفری ماجراجویانه به قلب طبیعت تایلند

سفری ماجراجویانه به قلب طبیعت تایلند

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: شنبه, ۶ آبان ۱۳۹۶

تایلند فرصت های بی نظیری برای اکتشاف، هیجان و ماجراجویی فراهم می کند. تایلند تنها به خیابان های شلوغ، جنب و جوش شهری، کافه های رنگارنگ و خوشگذرانی های شبانه ختم نمی شود. اگر قصد دارید به تایلند سفر کنید باید بدانید که فرصتی فوق العاده در اختیار دارید تا کاملا از زندگی معمولی روزمره فاصله بگیرید و ضربان قلبتان را بالا ببرید.

تایلند

در اینجا همراه با سفرمی، سفری ماجراجویانه به قلب طبیعت تایلند داشته باشید.

1. چتربازی

پاراشوت

درباره هیجان زیاد پاراشوت نیازی به توضیح اضافه نیست. اگر به دنبال تعطیلاتی هستید که بتوانید کمی آدرنالین خالص تزریق کنید، این تفریح فوق العاده است. آب و هوای تایلند در 365 روز سال خوب است و این بدان معناست که هر روز امکان چتربازی و پریدن مهیاست.

2. زیپ لاین

زیپ لاین

از دریا به آسمان… ماجراجویی بعدی، شما را از میان مناظر نفس گیر جنگل های بارانی چیانگ مای می گذراند. شما به تابی یک نفره متصل می شوید و سپس به حالت معلق، توسط کابل از دل جنگل های 1500 ساله تایلند عبور می کنید. در اینجا فعالیت هایی نظیر دوچرخه سواری کوهستانی و صخره نوردی ارائه می شوند. همچنین، در صورت تمایل می توانید در یکی از خانه های روستایی مورد اعتماد تایلندی اقامت کنید.

3. قایقرانی

قایقرانی در دریا

حالا نوبت آن رسیده که کمی از طبیعت دریایی و مناظر حیرت انگیز تایلند لذت ببرید. در هر کجا که بخواهید، پوکت، کرابی، جزیره ساموی، پارک ملی خاو سوک، ترانگ و پارک ملی تاروتاو… خدمات قایقرانی ارائه می شود. کارکنانی که در این فعالیت خدمت می کنند بسیار وارد و کارآمد هستند و مکان های فوق العاده ای برای قایقرانی در نظر دارند که ممکن است از چند ساعت تا شش روز به طول بیانجامد.

برترین جاذبه های گردشگری فلورانس؛ ایتالیا
ادامه مطلب

4. غواصی کم عمق

غواصی

زندگی دریایی سواحل تایند را از نزدیک ببینید. در این فعالیت بی نظیر، شما می توانید در میان آب های زمردین از بین صخره های زیبا عبور کنید. برای مثال می توانید در نهایت آرامش، از زیبایی های زندگی دریایی جزایر ملی سیمیلان و سورین در ایالت پهانگ نگا لذت ببرید.

5. دوچرخه سواری در کوهستان

دوچرخه سواری کوهستانی

کمی به فیل ها استراحت دهید و خودتان تلاش کنید. دوچرخه سواری کوهستانی در این کشور به شدت محبوب است و تورهای بسیاری به این منظور وجود دارند. شما می توانید بسته به انتخابتان از سه ساعت تا یک روز از این تجربه لذت ببرید و یا حتی تور ویژه شبانه را انتخاب کنید. در این تور شما را در عرض سه ساعت با شهر پر هیاهوی بانکوک آشنا می کنند.

6. قایقرانی در رودخانه

قایقرانی در تایلند

قایقرانی رودخانه به سرعت در میان بازار گردشگری رو به افزایش بوده و به یکی از ماجراجویی های بی نظیر این کشور تبدیل شده است. از میان تندروهای وحشی موجود در جزایر جنوبی تایلند با قایق عبور کنید و حس بی نظیر هیجان و شادی را تجربه کنید.

7. آبشارنوردی

آبشار نوردی

این ماجراجویی برای دوستداران صخره نوردی مناسب است. تنها کافی است که خودتان را به درون نیروی آبشار پرتاب کنید و لذت ببرید. برنامه های متفاوتی برای ماجراجویی در دل آبشارهای قدرتمند تایلند وجود دارد. زمانی که لبه صخره آبشاری به ارتفاع 35 فوت بایسیتد و لغزندگی زمین زیر پایتان را احساس کنید، بدون شک حس خواهید کرد که قلبتان از سینه بیرون می زند.

پنانگ مروارید شرق
ادامه مطلب

8. از پناهگاه فیل ها دیدن کنید

بازدید از پناهگاه فیل ها

پارک ملی و طبیعی فیل ها، از فیل هایی که در صنعت گردشگری و سرگرمی مورد سوءاستفاده قرار گرفته اند نگهداری می کند و در مساحتی 300 هکتاری در دره زیبای مائو تانگ (نزدیکی چیانگ مای) بیش از 30 فیل نجات یافته را تحت حفاظت دارد.

بازدید از پناهگاه فیل ها

افرادی که تمایل دارند می توانند به صورت داوطلبانه، وظایف جالبی نظیر غذا دادن به فیل ها، حمام کردن و حفاظت از آنها و پارک را بر عهده بگیرند. شما هم می توانید به مدت یک روز از انجام این کار لذت برید و تجربه ای به یادماندنی کسب کنید.

9. ماجراجویی در جنگل

ماجراجویی در جنگل

با گام نهادن در مسیرهای بی نام و نشان جنگل های تایلند با طبیعت و حیات وحش آن آشنا شوید. ما پیشنهاد می کنیم که حداقل 3 روز را به انجام این فعالیت اختصاص دهید تا بتوانید از رشته کوه ها، جنگل های بارانی و کمپینگ های بی همتای این منطقه بهره کافی را ببرید. قبل از رهسپار شدن، به توصیه های راهنمایتان توجه کنید و وسایل مورد نیاز و ضروری را بردارید.

10. غارنوردی

غارنوردی در تایلند

سری به غارهای عظیم و قدیمی که در ایالت پانگ ماپا وجو دارند، بزنید! در اینجا می توانید در معرض خطرات زیرزمینی قرار بگیرید و با حیات وحش، تاریخ و زمین شناسی تایلند آشنا شوید. کارشناسان و راهنمایان شما را در مسیر دخمه های پر پیچ وخم، غارهای عمودی و ویران شده همراهی خواهند کرد. همچنین، می توانید با قایق به عمق غارها رفته و مناظر بی نظیر تایلندی را نظاره گر باشید.

کشف معبد مخفی در زیر شهر باستانی پترا
ادامه مطلب

 

نظرات کاربران