جاذبه های گردشگری بالی

جاذبه های گردشگری بالی

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: شنبه, ۲ دی ۱۳۹۶

جزیره بالی یکی از جزایر کشور اندونزی و از محبوب‌ترین جزیره‌های گردشگری جهان به حساب می‌آید. بالی در حقیقت همانند تکه ای از بهشت است و جاذبه های گردشگری بالی در زمره ی زیباترین ها قرار دارند. اگرچه فرار از انبوه جمعیتی که در جنوب جزیره بالی و اوبود حضور دارند کار نسبتاً دشواری است، اما با این حال کسانی که به دنبال مناطق خلوت و بکرتری هستند می‌توانند در خارج از این مراکز گردشگری شلوغ، مکان‌های دنج و خلوتی را بیابند.

در میان 17500 جزایره مجمع الجزایر کشور اندونزی، بالی یکی از 33 ایالت جمهوری اندونزی می باشد و این منطقه بزرگترین مملکت جزیره ای در دنیا است.

در مقاله ی قبلی به معرفی چندی از جاذبه های گردشگری بالی پرداختیم.

در این مطلب نیز با سفرمی همراه باشید تا با برخی دیگر از جاذبه های گردشگری بالی آشنا گردید.

جاذبه های گردشگری بالی

تماشای دلفین ها

هنگامی که با قایق وارد امواج آب های آبی و درخشان اقیانوس هند می شوید، دلفین های بازیگوش به سراغ شما می آیند و در کنارتان بالا و پایین می بپرند. دلفین ها موجودات با هوش و دوست داشتنی ای هستند که موجب شگفتی بازدید کنندگان می شوند. در بالی فرصت های زیادی برای تماشای دلفین ها وجود دارد؛ هم در آب های آزاد و هم در “خانه ی دلفین” که به طور ظالمانه ای دلفین ها در آن جا زندانی شده اند.

تماشای دلفین ها

استخرهایی که دلفین ها در آن نگهداری می شوند دارای نوعی مرجان به نام قلم دریایی هستند که باعث می شود دلفین ها احساس آزادی کنند و زنده بمانند. بازدید کنندگان از این جاذبه می توانند به داخل آب بروند و با دلفین ها بازی کنند.

تماشای دلفین ها

قایق شما را به سفری کوتاه، دور از ساحل، برای تماشای دلفین هایی اهلی می برد. در آنجا می توانید دلفین ها را به آغوش کشیده و نوازش کنید. تماشای دلفین ها و بازی با آن ها لحظات خوشی را برایتان به ارمغان می آورد. همچنین می توانید با لنج سری به اقیانوس بزنید. ناخدای با تجربه ی لنج شما را به منطقه ی محافظت شده می برد که منزلگاه دلفین های زیباست. وقتی به آنجا رسیدید می توانید از داخل قایق دلفین ها را تماشا کنید که در میان امواج بازی می کنند و ساعت ها به دنبالتان می آیند.

راهنمای سفر به پکن
ادامه مطلب

تماشای دلفین ها

جنگل اوبود مانکی (Ubud Monkey)

یکی از مهم ترین جاذبه هایی که باید در جزیره ی بالی ببینید طبیعت حفاظت شده و معابد آن می باشد. بازدید از معابد مقدس و میمون هایی که در قسمت های مختلف پارک جنگلی به خانه سازی می پردازند فراموش نشدنی است. قدم زدن در جنگل اوبود مانکی حداقل یک تا دو ساعت از وقتتان را می گیرد. فراموش نکنید دوربینتان را با خود ببرید تا از مناظر عکس بگیرید. حضور در این جنگل و معابدش به شما حسی مانند حس “ایندیانا جونز” می دهد که کمی دلهره آور است.

جنگل اوبود مانکی (Ubud Monkey)

هنگامی که میمون ها با خیل عظیم بازدیدکنندگان مواجه می شوند، از هیچ کاری خجالت نمی کشند. بنابراین چندین نکته وجود دارد که برای لذت بخش بودن سفر خود باید به آن ها توجه کنید. حواستان به میمون های اطرافتان باشد، آن ها هر چیزی را که بتوانند از شما خواهند ربود؛ از قبیل جواهرات، عینک، گوشواره، کلیپس مو و یا هر چیز دیگری که به نظرشان جالب بیاید و بتوانند راحت آن را بدست بیاورند.

در نزدیکی درب ورودی جنگل اوبود مانکی کسانی هستند که موز می فروشند، اما این را بدانید وقتی که موز در دست وارد پارک می شوید، میمون ها هر کاری انجام می دهند تا بتوانند آن را از شما بگیرند. هنگامی که نزدیک میمون ها می شوید، آرام و خونسرد باشید؛ بدون شک از این تجربه لذت خواهید برد.

جنگل اوبود مانکی بالی

از ساحل رویایی کوتا دیدن کنید

از ساحل رویایی کوتا (Kuta) با حمام آفتابش که تا 12 کیلومتر از شن های ساحل را پوشانده است، دیدن کنید. هنگامی که خورشید به شن های ساحل می تابد همه چیز عالی به نظر می رسد. اگر می خواهید با آرامش تمام بر روی ماسه های گرم سفید رنگ ساحل دراز بکشید و جذر و مد آب دریا به آرامی بدنتان را نوازش کند، ساحل کوتا جایی است که به دنبالش هستید.

می توانید سوار قایق شوید و به نوسا لِمبونگان (Nusa Lembongan) بروید و از تماشای منظره ی کوه آگونگ (Agung) نهایت لذت را ببرید؛ بد نیست مهارت خود را در موج سواری نیز بسنجید.

ساحل کوتا بالی اندونزی

اگر به دنبال فضایی دوست داشتنی و نشاط آور هستید، این ساحل بهترین انتخاب ممکن است. ساحل کوتا مقصدیست که ساحل گسترده ی درخشان در هوای آفتابی با شن های سفید رنگش، حال و هوای لذت بخشی را برایتان به ارمغان می آورد. می توانید از فروشگاه های لوازم غواصی که در کنار ساحل صف کشیده اند یک تخته ی موج سواری تهیه کنید و از موج سواری لذت ببرید.

پنانگ مالزی را بیشتر بشناسید!
ادامه مطلب

هرچند هر ساحلی را برای بازدید انتخاب کنید، سواحل جزیره بالی یکی از بهترین و زیباترین سواحل دنیا می باشند.

ساحل کوتا بالی اندونزی

بازدید از معابد بالی

جزیره ی بالی دارای بیش از بیست هزار معبد می باشد. برای بازدید از معابد بالی گزینه های متعددی وجود دارد. در ابتدا بهتر است از معبد پورا بسالکی (Pura Besalkih) که یکی از معروف ترین معابد جزیره ی بالی است، دیدن کنید.

این معبد که در جزیره ی بالی شناخته شده ترین است، در ارتفاع 3000 فوتی در گونونگ آگونگ (Gunung Agung) قرار دارد و در کل از 23 معبد تشکیل شده است. معمولا اکثر گردشگران و پیروان آیین هندو از این معبد بازدید می کنند. معبد پورا بسالکی بهترین مکان برای شروع بازدید از معابد است.

معبد دیگری که حتما باید از آن دیدن کنید، معبد گوا گاجاه (Goa Gajah) است. گوا گاجاه به معنی “غارِ فیل” می باشد؛ اگرچه در آنجا هیچ فیلی وجود ندارد!

در ورودی معبد یک سنگ بزرگ تراشیده شده است که به شکل صورتی با دهان باز می باشد و تنها از طریق آن می توانید وارد غار شوید. هنگام ورود به غار، با مجسمه ی خدایان هندو و یک محراب برای عبادت آن ها مواجه خواهید شد.

معبد گوا گاجاه بالی اندونزی

برای تجربه ی بازدید از معبدی متفاوت بهترین گزینه معبد تیرتا اِمپول (Tirta Empul) است. در این معبد یک چشمه ی مقدس وجود دارد که مجتهدان آیین هندو و مردم بالی می توانند در آن استحمام کنند.

مردم بالی بر این باورند که اگر خود را در این آب غسل دهند سلامتی و مال و ثروت زیادی بدست خواهند آورد. قبل از استحمام  در آب و تمرکز کردن در معبد باید پیشکشی را آماده کنید. معابد جزیره ی بالی بسیار زیبا و جالب هستند. نه تنها معابدی که در اینجا به آن ها اشاره شد، بلکه تمامی معابد مهیج و دیدنی می باشند.

ساختار و طراحی منحصر به فرد باغ ایرانی
ادامه مطلب

تیرتا امپول بالی اندونزی

تجربه ی کِکاک و رقص در کنار آتش

رقص و موسیقی بالیایی کاملا متمایز از فرهنگ دیگر ملت ها است و حتما مورد توجه شما قرار خواهد گرفت. اگر سری به معبد اولوواتو (Uluwatu) بزنید، نمایشی جالب و غروب خورشید بی نظیری را مشاهده خواهید نمود. رقص مرسوم بالیایی کِکاک (Kecak) نام دارد. کِکاک مستلزم گروه بزرگی از مردان است که به دور کمرشان پارچه ای شطرنجی پیچیده اند و دستانشان را بسیار هماهنگ با یکدیگر در هوا تکان می دهند. این نمایش که در نزدیکی صخره های معبد اولوواتو در فضای باز انجام می شود، سه نوع متفاوت است: از خود بی خود شدن، رقص میمون و رقص آتش.

رقص ککاک بالیایی

بهتر است برای تماشای نمایش نیم ساعت زود تر بروید تا هم بتوانید برای خود جا بگیرید و هم از غروب آفتاب لذت ببرید. خود را برای دیدن نمایش و سرود و همچنین میمون های فرصت طلبی که به این طرف و آن طرف می روند و قصد سرقت اموالتان را دارند آماده کنید.

رقص سنتی بالی ککاک

همچنین بعد از پایان نمایش می توانید منتظر بازیگران شوید؛ آن ها خوشحال خواهند شد تا با شما یک عکس یادگاری بگیرند. مردم بالی سبک رقص بسیار منحصر به فرد و کم نظیری دارند و بهترین مکان برای دیدن آن بالای صخره های معبد اولوواتو است که چشم انداز خارق العاده ای نیز از دریای مواج دارد.

رقص ککاک

در نهایت قابل ذکر است جزیره ی بالی با جاذبه های گردشگری و تفریحی متعددی که دارد، یکی از بهترین مقاصد گردشگری بشمار می رود که سالانه انبوه فراوانی از تورهای گردشگری و گردشگران را از سرتاسر دنیا به خود جذب می نماید. طبیعت سرسبز و زیبا، دریای گسترده و سواحل شنی سفید رنگ، معابد و فرهنگ متفاوت بالیایی از عوامل دخیل در بدل ساختن بالی به مقصد محبوب گردشگران دنیا شده است.

نظرات کاربران