VISTA-AEREA-NOCTURNA

راهنمای سفر به بارسلونا

کل : 0

میانگین : 0

راهنمای سفر به بارسلونا

از یک طرف کوه، از طرف دیگر دریا و یک مرکز شهر هیجان انگیز که در میان آن قرار گرفته، بارسلونا بدون شک مقصد نهایی هر گردشگری که به اسپانیا سفر می کند خواهد بود. پایتخت کاتالونیا، مهد هنرمند مدرنیست گائودی “Gaudi” با ذوق فرهنگی بی همتایش نسبت به اسپانیا، در واقع آشفته بازاری از ساختمان های خارق العاده و مدرن، خیابان های قرون وسطی و سواحل پر جنب و جوش به شمار می رود.

مردم محلی هنوز هم  از بازی های المپیک 1992 به عنوان نقطه ی عطفی برای شهرشان یاد می کنند و به خود می بالند. بارسلونا در عین حال که یک شهر مدرن به شمار می رود، اما همانند دژ مستحکمی از سنت ها باقی مانده است و به 10 بخش که هر یک ویژگی های منحصر به فرد خود را دارا هستند، تقسیم می شود. بخش گوتیک (Gothic) که از ساحل تا لا رامبلا کشیده شده، مکانیست که می توانید قدیمی ترین ساختمان ها را در آن پیدا کنید. کلیساهای تاریخی به وفور در این منطقه به چشم می خورند. از جمله ی آنها می توان به کلیسای جامع بزرگ (the grand cathedral)، لاسو (La Seu) اشاره کرد. همچنین، کافه ها و مغازه های بی شماری در این بخش برای اوقات فراغت خود خواهید یافت.

لا رامبلا (La Rambla) معروف ترین جاده ی بارسلونا، از میان قلب شهر می گذرد. شاعر اسپانیایی به نام لورکا (Lorca) اینگونه وصف می کند: “لارامبلا” تنها جاده ای در دنیاست که آرزو می کنم هرگز تمام نشود.” چشم انداز آن واقعا زیباست.

راهنمای سفر به بارسلونا

در رابطه با معماری آنتونی گائودی (Antoni Gaudí) باید بگوییم که معروف ترین کار او لا ساگرادا فامیلیا (La Sagrada Familia) در بخش ایسمبله (Eixample) محسوب می شود. این کلیسای جامع و دیدنی که همچون رویا می ماند، پس از یک قرن بعد از فوت هنرمند معمارش همچنان بر رویش کار می شود. پارک گوئل (Parc Güell) یک مسیر مترو سواری به شمار می رود که بر روی تپه ی ال چارمل (El Carmel) در بخش گراشیا (Gràcia) واقع شده است. همچنین، در میان دیگر ساختمان های بی شمارش بازدید از ساختمان رنگارنگ و آمورفوس کازا بالیو (amorphous Casa Batlló) یک باید محسوب می شود.

راهنمای سفر به بارسلونا

در این شهر فوق العاده کارهای زیادی برای انجام دادن پیش روی خواهید داشت. بنابراین، فراموش کردن زیبایی های طبیعی که سراسر بارسلونا را احاطه کرده است دور از ذهن نخواهد بود. در شمال این شهر کوه تیبی دابو (Tibidabo) قد علم کرده و منظره ی مشرف به دریا تصویر زیبایی از بلندی های تپه ی مونت جویس (Montjuïc) را به نمایش می گذارد. اما اگر خیال بالا رفتن از آن را ندارید بهتر است از کنار ساحل تکان نخورید و انرژی تان را ذخیره کنید.

در ادامه با راهنمای سفر به بارسلونا، سفرمی اطلاعات مورد نیازتان برای سفر به مقصد گردشگری بارسلونا را در اختیارتان قرار می دهد.

آب و هوای بارسلونا

  • بهترین زمان برای بازدید

آب و هوای مطبوع و دل انگیز بارسلونا در تمام طول سال در شهر جریان دارد. در فصل تابستان هوا زیاد گرم نیست و در زمستان تنها چند روز خیلی سرد می شود. با دو ساحل عالی و جاذبه های داخلی فوق العاده اش، بارسلونا شهریست که در تمام فصول سال مقصد تورهای گردشگری می باشد. جولای و آگوست گرم ترین ماه های سال به شمار می روند و در این زمان متوسط دمای هوا به ۲۷ درجه ی سانتی گراد می رسد. دسامبر، ژانویه و فوریه سردترین ماه های سال محسوب می شوند و متوسط دما تا ۱۴ درجه در روز و ۵ درجه سانتی گراد در هنگام شب اندازه گیری شده است.

راهنمای سفر به بارسلونا

جاذبه های دیدنی بارسلونا

بازدید از این مکان های تفریحی برای علاقه مندان و تورهای گردشگری عاری از لطف نخواهد بود.

* کلیسای جامع بارسلونا ” لاسو”

(Barcelona Cathedral “La Seu”)

راهنمای سفر به بارسلونا

معماری با ابهت کلیسای جامع صلیب مقدس و سنت اویلیا (Saint Eulalia) که به عنوان لاسو شناخته می شود بر تمام بخش گوتیک در شهر چیره شده است. این کلیسا پس از قدیس حامی بارسلونا نام گذاری و در بین قرن های ۱۳ و ۱۵ در مقر یک کلیسای قدیمی ساخته شد. این کلیسا شباهتی به سبک ساختمان های مذهبی بارسلونا نداشت بنابراین تا قرن بیستم زمانی که مناره ای مخروطی و نمایی ساخته نشده بود، تکمیل نشده بود.

* لا رامبلا

(La Rambla)

راهنمای سفر به بارسلونا

معروف ترین جاده ی بارسلونا، لا رامبلا نام دارد و یک مسیر پیاده روی گسترده می باشد که از اسکله ی مانومنت (Monument) تا میدان پلاسا د کاتالونیا (Plaça de Catalunya) در مرکز شهر کشیده شده است. در جاده ی لا رامبلا درختان زیبا، کافه ها، رستوران ها، گل فروشی ها و مغازه های بسیاری به چشم می خورند. خیابان لارامبلا بهترین مکانیست که می تواند شما را در میان فضای پر جنب و جوش بارسلونا غرق کند. در طول مسیر حتما از قصر گوئل (Güell Palace) یکی از مکان های به ثبت رسیده در سازمان میراث جهانی یونسکو و میدان رئال، یکی از دیدنی ترین میادین شهر، دیدن نمایید.

* اسکله ی لا ریبرا

(La Ribera Waterfront)

راهنمای سفر به بارسلونا

قدم زدن در کنار اسکله (تفرجگاه) و گردشگاه های چوبی روش بسیار خوبی برای دیدن برخی از برنامه های بازسازی حماسی بارسلونا به شمار می رود. کانون علاقه و فعالیت در بارسلونا، حداقل تا آنجا که به بازدیدکنندگان مربوط می شود، با ادامه ی توسعه ی بندر ول (Port Vell) بندر قدیمی، به طرف دریا عقب نشینی کرده است. اسکله در حال حاضر دارای غذاخوری ها و کافه های بی شمار، یک مرکز خرید عظیم، مراکز تفریحی و نیز آکواریوم عالی “L’Aquarium” می باشد.

* لا ساگرادا فامیلیا

(La Sagrada Familia)

راهنمای سفر به بارسلونا

ساگرادا فامیلیا، با منحنی های به سبک گوتیک و اشکال هنرمندانه ی مدرن، در واقع نماد بارسلونا به شمار می رود و مفتخر به دریافت عنوان بهترین اثر آنتونی گائودی می باشد. هرچند که تنها یک چهارم این بنا تا زمان مرگ آنتونی ساخته شده بود. ساخت و ساز این بنا همواره به صورت جسته گریخته در حال انجام بوده است و تا سال ۲۰۱۰ تنها نصف راه را پیمود. با وجود ساختمان در دست احداث معماران، ساگرادا فامیلیا یکی از پر بازدیدترین بناهای بارسلونا محسوب می شود و هزاران نفر در صف های طولانی منتظر می مانند تا بتوانند وارد این بنای خارق العاده شوند. هزینه ی ساخت و ساز این ساختمان از بلیط های ورودی که به صورت آنلاین هم به فروش می رسند تامین می گردد و این طور که پیداست کار آن تا سال ۲۰۲۶ به اتمام خواهد رسید. نمای ولادت حضرت عیسی مسیح در سر در این بنا از جمله آثاریست که در سازمان میراث جهانی به ثبت رسیده است.

* پارک گوئل

(Parc Güell)

راهنمای سفر به بارسلونا

پارک گوئل یکی دیگر از مکان هایی است که توسط معمار اسپانیایی آنتونی گائودی ساخته شده است. این پارک یک زمین فانتزی و ترکیب بی نظیریست از چشم اندازهای طبیعی و افراط گری های گائودی که آن را به توقفگاه محبوبی برای بازدیدکنندگان بارسلونا تبدیل کرده است. این پارک در بین سال های ۱۹۱۰ و ۱۹۱۴  به عنوان یک باغ مسکونی و با الهام از باغ های انگلیسی احداث شده بود. اما از نظر تجاری موفقیت به دست نیاورد و در سال 1923 جز اموال شهرداری محسوب شد.

* موزه ی پیکاسو

(The Picasso Museum)

راهنمای سفر به بارسلونا

موزه ی پیکاسو یکی از گسترده ترین مجموعه ی آثار هنری پیکاسو را در بر می گیرد و یکی از جاذبه های اصلی این شهر محسوب می شود. این موزه به خودی خود در بین ۵ شهر بزرگ نزدیک به پارک دلا سیوتدلا (Parc de la Ciutadella) گسترش یافته است. مجموعه ی دائمی قابل توجه آن به آثار اولیه ی هنرمند اختصاص داده شده است. این مجموعه شامل: طراحی های دوران کودکی، نقاشی هایی از دوران آبی (1904-1901) و دوران صورتی (1920-1907)، پوسترهای نمایشگاه، سرامیک ها و آثار کوبیست می باشد. نقطه ی مشترکی بین زندگی طولانی این هنرمند و بارسلونا وجود دارد. همچنین، در این موزه دو فضای نمایشگاهی برای نمایشگاه های موقتی وجود دارد.

* بری گوتیک؛ بخش گوتیک  

(Barri Gòtic)

راهنمای سفر به بارسلونا

خیابان های باریک و پر پیچ و خم منطقه ی گوتیک یا بری گوتیک (Barri Gòtic) مجموعه ای از نمونه ساختمان های گوتیک از عصر طلایی کاتالونیا در قرن 14 و 15 و همچنین خرابه های رومی، میادین و رستوران ها را در بر می گیرد. میدان سنت جم کانون زندگی سیاسی در شهر به شمار می رود که مشرف بر محل دولت کاتالان، کاخ پالائو دلا ینرالیتات (Palau de la Generalitat) و ساختمان د یایونتامنت (the Ajuntament) “سالن شهر”، می باشد. در حوالی پالائو د رئال واقع در میدان دل ری (Plaça del Rei) موزه ی تاریخی بارسلونا  (Museu d’Història de la Ciutat) جای گرفته است. با پرداخت هزینه ی پذیرش موزه امکان دسترسی به انبار و دیگر ساختمان های زیبای قرون وسطی را فراهم می آورد.

* کلیسای سانتا ماریا دل مار

(Basílica Santa Maria del Mar)

راهنمای سفر به بارسلونا

کلیسای سانتا ماریا دل مار یکی از زیباترین کلیساهای بارسلونا به شمار می رود و تنها کلیسای بازمانده به سبک گوتیک در کاتالونیا محسوب می شود. این کلیسا در واقع مکان عبادت نجارهای کشتی و بازرگانان قرون وسطی بارسلونا بوده است. مقبره ی بسیاری از این مردم در زیر زمین واقع گشته است. این کلیسا دقیقا در شمال شرقی بری گوتیک و در قلب ناحیه ی شیک و مدرن لا ریبرا واقع شده است. در میان شیشه های رنگارنگ این کلیسا، پنجره ی معراج، در کلیسای کوچک سانتا ماریا و لاوابو (Lavabo) در کلیسای کوچک سنت رافائل (Sant Rafael) و نیز پنجره ی رز بزرگ چشم گیرترین آنها به شمار می روند.

* کاسا میلا

(Casa Milá)

راهنمای سفر به بارسلونا

کاسا میلا که با نام “لا پدررا” (La Pedrera) نیز شناخته می شود، شاهکاری بی نظیر است که توسط مشهورترین هنرمند بارسلونا، آنتونی گائودی خلق شده است. بلوک آپارتمان موج داری که در گوشه ی “پسج د گراشیا” (Passeig de Gràcia) قرار گرفته یکی از جذاب ترین و دیدنی ترین عجایب معماری به شمار می رود. تراس روی پشت بام با چندین دودکش که شبیه نگهبانان محافظ هستند، چشم انداز عالی از سراسر شهر را به معرض نمایش می گذارد. فضای زیر شیروانی موزه ی کاسا میلا را در خود جای داده است. نام این موزه اسپای گائودی (Espai Gaudí) می باشد و کاملا به معماری اختصاص داده شده است. یکی از آپارتمان های آن که به سبک اوایل قرن بیستم مبله شده نیز برای بازدید عموم آزاد است.

* موزه ی اف سی بارسلونا و نیوکمپ

(FC Barcelona Museum and Nou Camp)

راهنمای سفر به بارسلونا

ورزشگاه نیوکمپ که خانه ی تیم فوتبال محبوب بارسلونا به شمار می رود، یکی از باشگاه های افسانه ای و همچنین، بزرگترین استادیوم ورزشی در اروپا محسوب می شود. بازدید از این ورزشگاه از رختکن شروع می شود و پس از آن به تونل ها و به سمت سرازیری که به نیمکت مدیریت، استودیو تلویزیون و منطقه ی کارگردانی می رسد. در این وضعیت چشم انداز وسیعی از نمای زیبای ورزشگاه خواهید داشت. موزه ی اف سی بارسلونا همه چیز را درباره ی تاریخ باشگاه به تصویر می کشد. همچنین، بی شمار جام های پیروزی این تیم را به نمایش می گذارد. این موزه یکی از بهترین مجموعه های خصوصی از خاطرات فوتبالی در جهان است. با دیدن آثار و خاطراتی که در این موزه وجود دارند بدون شک برخی از بهترین لحظات رخ داده در باشگاه را برایتان تداعی خواهند کرد.

راهنمای سفر به بارسلونا

* موسسه ی خوان میرو

(Joan Miró Foundation)

راهنمای سفر به بارسلونا

موسسه ی خوان میرو که یکی از خلاقانه ترین گالری های در شهر به شمار می رود، درمونت جویس (Montjüic) واقع شده است. گالری خوان میرو به زندگی و آثار هنرمند کاتالونیایی معروفش به نام میرو که در بارسلونا متولد شده، پرداخته است. بخش عمده ی این مجموعه توسط خود خوان میرو اهدا شده است. کاملترین مجموعه ی آثار هنری میرو، به همراه مجموعه ی دائمی او شامل 14000 قطعه از تابلوهای نقاشی، گرافیکی و مجسمه های او همگی در این گالری یافت می شوند. در این گالری آثار دیگر هنرمندان تاریخی از دیرباز تا کنون به معرض نمایش گذاشته شده است.

* موزه ی ملی هنری کاتالونیا

(Museu Nacional d’Art de Catalunya; MNAC)

راهنمای سفر به بارسلونا

موزه ی ملی پالائو در مونت جویس، که برای نمایشگاه بین المللی بارسلونا در سال ۱۹۲۹ ساخته شد، موزه ی ملی هنری کاتالونیا را در خود جای داده است. این موزه مجموعه ی بسیار زیبا از گنجینه های گوتیک، رومی و قرون وسطایی و نیز آثار باستانی مذهبی محسوب می شود. این موزه همچنین، مجموعه هایی از موزه ی هنرهای مدرن و دیگر آثار هنری کاتالان از کلکسیون از کارمن تیسن بورنمیسا (Carmen Thyssen-Bornemisza) در بر گرفته است. این موزه ی ملی همواره و به طور منظم میزبان برگزاری نمایشگاه های موقتی بوده و دارای یک کتابخانه و آرشیو نشریات هنری می باشد که به روی عموم مردم باز است.

خرید در بارسلونا

خرید کردن در بارسلونا یکی از لذت بخش ترین تفریحات می باشد که تقریبا به یکی از جاذبه های این شهر مبدل گشته است. یک خیابان وسیع به طول ۵ کیلومتر تمام راه لبه ی بندر ول “Port Vell” را به صورت مورب در بر گرفته و یک راسته ی مناسب برای خرید محسوب می شود.

مناطق کلیدی

بازارها:

راهنمای سفر به بارسلونا

بازار اصلی غذا در بارسلونا لابو کریا (La Boqueria) نام دارد که به لطف بی شمار خوراک های بومی و محصولات رنگارنگی که عرضه می کند، یکی از پربازدیدترین بازارهای بارسلونا به شمار می رود. از دیگر بازارهای محصولات غذایی می توان به کانسپسیو (Concepció) که در امتداد شاهراه کارر آراقو (Carrer Aragó) و فروشگاه مواد غذایی در پلازا دلپی (Plaça del Pi) اشاره کرد.

راهنمای سفر به بارسلونا

برای خرید عتیقه جات، ارزان سرایی به نام الس انکانتس (Els Encants)، بزرگترین بازار در نوع خودش در روزهای دوشنبه، چهارشنبه، جمعه و شنبه از 7 صبح تا 6 عصر بر پاست.

مراکز خرید:

راهنمای سفر به بارسلونا

فروشگاه های زنجیره ای بین المللی، فروشگاه های طراحی و فروشگاه های مدرن را می توان در اطراف پلازا د کاتالونیا (Plaça de Catalunya) جاده ی گراشیا (Gracia) در امتداد آوینگودا (Avinguda) یافت. معروفترین فروشگاه شهر ال کورته اینگلس (El Corte Inglés) نام دارد که در پلازا د کاتالونیا (Plaça de Catalunya) قرار گرفته و بخشی از یک فروشگاه زنجیره ای بین المللی و عنوان معروف ترین فروشگاه زنجیره ای در اسپانیا را از آن خود ساخت است.

راهنمای سفر به بارسلونا

ساعات کاری مراکز خرید در بارسلونا:

ساعات استاندارد خرید در بارسلونا روزهای دوشنبه تا شنبه از ساعت ۹ صبح تا ۸ شب می باشد و در هنگام ظهر و وقت نهار به مدت ۳ ساعت از ۱ ظهر تا ۵ عصر تعطیل هستند. البته فروشگاه های بزرگ به طور کلی برای نهار بسته نمی شوند. مراکز خرید و پاساژها در تمام طول روز و برخی از آنها در روزهای یکشنبه نیز باز هستند.

رستوران های بارسلونا

اگرچه در بیشتر رستوران های بارسلونا غذاهای سنتی کاتالونیایی سرو می شوند اما بسیاری از آنها با پیچ و تاب دنیای مدرن امروز آمیخته شده اند. مردم محلی در این منطقه علاقه ی چندانی به خوردن غذاهای بین المللی، البته به استثنای غذاهای ژاپنی ندارند. اما از رستوران ستاره دار میشلین (Michelin) گرفته تا کافه های محلی تاپاس (tapas) همواره متناسب با هر ذائقه، سلیقه و بودجه وعده های غذایی مناسب یافت می شود.

راهنمای سفر به بارسلونا

در ادامه سه مورد از رستوران های گران، متوسط و ارزان قیمت به شما معرفی می گردند؛ همچنان با سفرمی همراه باشید:

۱. الکیمیا (Alkimia)

راهنمای سفر به بارسلونا

قیمت: گران

سبک آشپزی: مدرن کاتالان

الکیمیا به لطف غذاهای خلاقانه ی آشپز جوان و بی پروا به نام جوری ویلا (Jordi Vilà) که نوآوری در ترکیب غذاهای سنتی کاتالان به همراه پیچ و تاب مدرن برایش یک ستاره ی میچلین به ارمغان آورده است. خوراک ویژه ی مرغ که با پسته، سیب سبز و استیک تارتار سرو می شود، همراه با بستی روغن زیتون بسیار محبوب است. سالن غذاخوری مینیمالیستی که تماما به رنگ سفید می باشد، پس زمینه ی بسیار مناسبی برای غذاهای رویایی و مشتریان خونسرد به شمار می رود. رزرو از قبل ضروری است.

۲.ست پورتس (Set Portes)

راهنمای سفر به بارسلونا

قیمت: متوسط

سبک آشپزی: سنتی کاتالان

ساختمانی که رستوران سنت پورتس را در خود جای داده است در واقع یک اثر ملی می باشد و این ویژگی را داراست که در پس زمینه ی آن از اولین عکسی که در اسپانیا و در سال ۱۸۴۰ گرفته شده، استفاده شده است. عکس هایی از گذشتگانی نظیر: پادشاهان، سیاستمداران و چندی از معروفترین چهره ها نظیر الکساندر فلیمینگ (Alexander Fleming) و آوا گاردنر (Ava Gardner). سالن غذاخوری بزرگ این رستوران به سبک سنتی کاتالان چیده شده و همچنین، اتاق های خصوصی که به صورت جداگانه تزئین شده اند، از دو نفره تا 80 نفره در این رستوران به چشم می خورند. خوراک افسانه ای قدیمی به نام پائلا (paella) زارزوئلا (zarzuela) خورش ماهی و فیدوآ (fidueà) غذای دریایی به همراه اسپاگتی موقعیت این رستوران را به یکی از محبوب ترین ها در بارسلونا تبدیل کرده است.

۳.لس کینزه نیتس (Les Quinze Nits)

راهنمای سفر به بارسلونا

قیمت: ارزان

سبک آشپزی: کاتالان، مدیترانه ای

این رستوران بارسلونایی به نام لس کینزه نیت، همانند جواهری در میان رستوران های بارسلونا که سر تا سر اسپانیا شعبه دارند، می درخشد. کینزه نیت به عنوان سلطان رستوران های ارزان قیمت اما شیک با عرضه ی غذاهای خوشمزه و با کیفیت با قیمت پایین و در محیطی بزرگ شناخته می شود. در زمان نهار و شام رستوران از ازدحام جمعیت به حالت انفجار می رسد. با صف های طولانی از مشتریانی که منتظر هستند، امکان هیچ گونه رزرواسیون از قبل وجود ندارد. جو پر هیاهو و گیج کننده ی حاکم بر این رستوران می تواند اندکی ناراحت کننده به نظر برسد، پس انتطار نداشته باشید که تمام روزتان را در این مکان سپری کنید. اگر مسافر صرفه جویی هستید که به دنبال امتحان کردن غذاهای محلی می گردید به شما می گوییم که این رستوران بهترین انتخاب ممکن خواهد بود.

شب زنده داری در بارسلونا

بارسلونا یکی از بهترین شهرها برای شب زنده داری و پایکوبی از نیمه شب تا طلوع خورشید در اروپا به شمار می رود. برای کسانی که عاشق مهمانی و جشن و سرور هستند، جشن های ۷ شبانه روزی ترتیب داده شده اند. هر محله ویژگی های متمایزی دارد.

در زیر چند مورد از اماکن تفریحی شبانه در کشور بارسلونا را ببینید:

کلوب های بارسلونا

  • کلوب کاپلیا (Coppelia)

کلوب مجلل کاپلیا در محله ی ال بورن (el Born) با دکوراسیون خاصی و با دیوارهای سیاه و صندلی های چرمی با رنگ های متضاد با میزها و آینه های عجیب تزئین شده است. خوراکی هایی که در این کلوب سرو می شوند از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار هستند. کلوب جامبوری (Jamboree)، پالائو د لا موزیک (Palau de la Música Catalana) مرکاس دلس فلورس (Mercat De Les Flors)، از دیگر مکان های تفریحی شبانه به شمار می روند.

راهنمای سفر به بارسلونا

هتل های بارسلونا

در این بخش سه مورد از بهترین هتل ها برای اقامتی دلپذیر در شهر بارسلونا به شما معرفی می گردند. با سفرمی همراه باشید:

۱.هتل ری خوان کارلوس (Hotel Rey Juan Carlos)

راهنمای سفر به بارسلونا

با وجود اینکه این هتل در مرکز تجاری پر جنب و جوش بارسلونا، در نزدیکی کاخ کونگرسوس (Congresos) واقع شده، اما هتل 5 ستاره ی خووان کارلوس بسیار آرام و راحت است. در این هتل 433 اتاق وجود دارد که شامل 37 اتاق بسیار لوکس نیز می شود. این اتاق ها با دکوراسیون خاصی چیده شده اند و نمای وسیعی از شهر و دریا ارائه می دهد. یک رستوران آرام در حیاط این هتل زیبا وجود دارد که توسط درختان نخل و گیاهان متنوع و عجیب و غریب محصور گشته و یکی از شش مکان ممکن برای غذاخوری به شمار می رود. امکانات تفریحی هتل خوان شامل یک کلوب درجه یک تندرستی و تناسب اندام، استخرهای روباز و سرپوشیده و … می باشد.

۲.هتل ال پالاس (El Palace Hotel)

راهنمای سفر به بارسلونا

با وجود تغییرات گسترده از نام هتل گرفته تا مدیریت، هتل قصر که پیش تر هتل ریتز (the Ritz) (در زبان اسپانیایی به معنای بسیار لوکس و مجلل و پر زرق و برق می باشد.) نام داشت، همچنان تمام ظرافت و عظمت خود را حفظ کرده و موجب گشته که از زمان بازگشایی آن در سال 1919 کلمه ای پر زرق و برق را برای نامگذاری آن انتخاب کنند. لوسترهای بزرگ، پرده های باشکوه و محیطی سراسر جلال و شکوه باعث شده که این هتل به مکان محبوب اقامت افراد ثروتمند و مشهور تبدیل شود. اتاق هایی که به طرز سخاوتمندانه ای چیده و طراحی شده اند، با حمام های مدرن سنگ مرمر که به سبک حمام های آب گرم و چشمه های آب معدنی روم باستان ساخته شده اند، از دیگر ویژگی های خیره کننده ی هتل قصر به شمار می روند. رستوران دایانا (Diana) و آلفرسکو (alfresco) در باغ آرام داخل هتل را فراموش نکنید.

راهنمای سفر به بارسلونا

۳.هتل هنر بارسلونا (Hotel Arts Barcelona)

راهنمای سفر به بارسلونا

این هتل محصول همکاری موفق بین طراحی نیویورک با بودجه ی بارسلوناست. تاکنون هتل هنر بارسلونا جوایز بسیاری را دریافت کرده است. از ویژگی های هنری در طراحی هتل می توان به سقف موج دار از جنس برنج، ساختمان ۴۴ طبقه سر به فلک کشیده، موقعیت ساحلی رویایی و نمای خیره کننده ی تمامی ۴۸۳ اتاق آن از دریای مدیترانه اشاره کرد. آثار هنری که توسط هنرمندان پیشگام خلق شده اند، زینت مناطق عمومی محسوب می شوند. در میان زیبایی های منحصر به فرد هتل، امکانات رفاهی نظیر: آبگرم، چهار رستوران لوکس و درجه یک، که یکی از آنها یک ستاره ی میشلین را از آن خود ساخته، به چشم می خورد.

راهنمای سفر به بارسلونا

 

نظرات کاربران