چرا به مالدیو سفر کنیم

اطلاعات اولیه ی سفر به مالدیو

کل : 7

میانگین : 5

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲ اسفند ۱۳۹۵

در راهنمای سفر به مالدیو، سفرمی شما را با اطلاعات اولیه ی مورد نیاز سفر به مجمع‌الجزایر مالدیو و نیز چگونگی سفر به این کشور آشنا می‌سازد.

راهنمای سفر به مالدیو

به چه دلیل پیشنهاد می‌کنیم به مالدیو سفر کنید؟

یکی از دلایل اهمیت سفر به این منطقه آن است که مجمع‌الجزایر مالدیو به عنوان زیباترین جزیره‌های کوچک جهان شناخته می‌شود. این جزایر کاملاً ایمن و بی‌خطر هستند؛ در این منطقه هیچ دستفروشی مشاهده نخواهید کرد که به فروش پارچه‌های رنگارنگ سارونگ (sarong) مشغول باشد، هیچ‌گونه تور گردشگری با تاکسی در این مکان وجود ندارد، مگر آنکه شما به دنبال چنین امکاناتی باشید. در مجموع، در این مکان بکر و آرام هیچ‌گونه عامل آزاردهنده و پر سر و صدایی مشاهده نخواهید کرد که سکوت و آرامش منطقه را بر هم بزند.

در این منطقه حتی هیچ‌گونه فعالیت کشاورزی و یا صنعتی نیز انجام نمی‌شود، و دریاچه‌های کم‌ژرفای فیروزه‌ای رنگ این منطقه که به دریا متصل می‌شوند نیز از آب‌های بسیار شفافی برخوردارند. شاید کمی عجیب به نظر برسد که در حدود چهل سال یا بیشتر است که مجمع ‌الجزایر ساده و روستا مانند مالدیو، تنها به عنوان یک مقصد گردشگری برای گذران تعطیلات شناخته می‌شود.

مجمع‌الجزایر مالدیو از تعداد 26 آتول و یا آب‌سنگ حلقوی (atoll) تشکیل شده است که در یک زنجیره قرار گرفته و از خط استوا عبور می‌کند. در میان این 26 آتول (atoll)، در حدود 1200 جزیره قرار دارد که از این میان در حدود 200 جزیره به عنوان منطقه مسکونی و 100 جزیره نیز به عنوان اقامتگاه‌های تفریحی شناخته می‌شود.

دیدنی های باتومی
ادامه مطلب

ناگفته نماند که این جزایر نه تنها یکی از پیشرفته‌ترین مقاصد گردشگری جهان است، بلکه در طی ده سال گذشته نیز استاندارد خدمات ارائه شده، اتاق‌ها و اقامت‌گاه‌ها، و سبک آشپزی این منطقه به طرز فزاینده‌ای ارتقاء یافته است. در حال حاضر، به جای بوفه‌های خوراکی قدیمی و مخوف، امکانات فوق‌العاده‌ای برای ارائه انواع خوراکی و غذا در نظر گرفته شده است؛ انبارهایی برای نگهداری پنیر، کالباس و سوسیس، نوشیدنی‌ها، و شکلات آماده شده است. این منطقه از ویژگی‌های بارز دیگری نیز برخوردار است. برای مثال اولین رستوران زیر دریایی، اولین کلوپ شبانه زیر دریایی، و اولین آبگرم زیردریایی جهان همگی در این منطقه ایجاد شده است.

ثور هایردال (Thor Heyerdahl) کاشف و جهانگرد، در کتاب «اسرار مالدیو» خود، این‌گونه می‌نویسد: «آن روز بعد از ظهر، از کنار جزایر نخلی عبور کردیم که تا کنون جزیره‌ای به آن زیبایی ندیده بودم. خورشید در سمت راست کشتی در حال غروب کردن بود. پرتوهای درخشان خورشید بر این جزایر کوچک چنان می‌تابید که گویی این جزایر، همچون سبدهای پر از گل بر روی آب شناور هستند. این منظره بهشتی چنان مرا مجذوب و مسحور خود کرده بود که تصمیم گرفتم در بخشی از دفترچه یادداشت خود این‌گونه بنویسم که جزایر مالدیو، از تمام آب‌سنگ‌های (آتول‌ها) مرجانی پُلینزی (Polynesia) نیز زیباتر و جذاب‌تر است.

غروب آفتاب مالدیو

بهترین زمان سفر به مالدیو

مجمع‌الجزایر مالدیو همواره و در تمام فصول سال از آب‌و هوای مساعدی برخوردار است و دمای هوا نیز در طول سال بین 79 تا 86 فارنهایت (26 تا 30 درجه سانتی‌گراد) قرار دارد. در این مناطق، هیچ‌وقت گردبادهای مخرب به چشم نمی‌خورد. اگرچه ماه نوامبر، فصل ریزش باران‌های موسمی‌ است اما این بارش‌ها کاملاً کنترل شده هستند؛ این آب و هوای نامتعادل تا ماه دسامبر همچنان ادامه می‌یابد، و پس از این مدت از شدت باران کاسته شده و تنها در عصرها بارش وجود دارد.

چابهار؛ مقصد همیشه بهار (بخش 1)
ادامه مطلب

از ماه‌ نوامبر تا آوریل، به مناسبت جشن کریسمس و آغاز سال جدید، بر شدت مسافرت‌ها به این جزایر افزوده شده و به همین دلیل نرخ هزینه‌های سفر بسیار افزایش می‌یابد. بهترین زمان برای سفر به مجمع‌الجزایر زیبای مالدیو، ماه‌های ژانویه، فوریه، و مارس است چرا که در این سه ماه جزایر مالدیو از آب‌وهوای فوق‌العاده‌ای برخوردار بوده و آسمان آن همواره آبی و دریا بسیار آرام و شفاف است.

از آنجایی که در ماه آوریل به تدریج نرخ سفر به این مجمع‌الجزایر کاهش می‌یابد، طبعاً هزینه‌های سفر به این منطقه نیز کمتر می‌شود. ماه می نیز آغاز فصل کم تردد در این منطقه محسوب می‌شود چرا که در این دوره آب‌وهوای منطقه چندان قابل پیش‌بینی نخواهد بود؛ اما با این حال به ندرت شرایطی پیش می‌آید که این آب و هوای غیر قابل پیش‌بینی بتواند تعطیلات افراد را برهم بزند.

چگونگی سفر به مالدیو

گردشگران در ابتدا به مالدیو به فرودگاه بین‌المللی ماله (Male پایتخت مالدیو) وارد می‌شوند. هواپیما در جزیره هول هوله (Hulhule Island) بر زمین فرود می‌آید؛ این جزیره همچون یک ناو هواپیمابر عمل کرده و تمام مساحت آن برای فرود هواپیما اختصاص داده شده است. جزیره هول هوله در فاصله اندکی با ماله، پایتخت مالدیو قرار دارد.

تمام پروازهای چارتری از مبدأ انگلستان، به صورت پرواز مستقیم بوده و همون پروازهای برنامه‌ریزی شده توسط شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز (British Airways) اداره می‌شوند. پروازهای مستقیم در حدود 10 تا 11 ساعت به طول انجامیده و در هنگام ورود به منطقه، یک ویزای 30 روزه رایگان برای بازدیدکنندگان صادر می‌شود.

راهنمای سفر به کاشان؛ شهر شعر و گلاب
ادامه مطلب

در مقالات بعدی با سفرمی همراه باشید تا شما را با بهترین هتل ها، رستوران ها و جاذبه های گردشگری مالدیو آشنا سازیم.

 

 

نظرات کاربران