بیروت لبنان

از کدام جاذبه های بیروت دیدن کنیم؟

کل : 7

میانگین : 4.29

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۷ خرداد ۱۳۹۹

بیروت، عروس خاورمیانه است. این لقب را کسانی که به این شهر زیبا سفر کرده اند، به بیروت داده اند. این شهر، یکی از بهترین و زیباترین شهرهای عربی در خاورمیانه است که با وجود این که در طی جنگ های لبنان، آسیب های بسیاری دیده است اما همچنان، جاذبه های بیروت، برای هر گردشگری، شگفت انگیز است. بیروت پایتخت لبنان، به شهر شب زنده داران معروف است و جزو توریستی ترین شهرهای خاورمیانه به شمار می رود.

بهترین زمان سفر به بیروت چه زمانی است؟

آب و هوای بیروت همیشه مطلوب است اما در ماه های جولای تا سپتامبر، کمی گرم و شرجی می شود. در فصل بهار و پاییز، بهترین زمان سفر به بیروت از نظر توریست ها است. دمای هوا در این فصل ها، معتدل است و بارش باران در حد کم اتفاق می افتد. البته طبیعی هم هست که در فصل های پرتوریست قیمت ها افزایش یابد. یکی از راه های خرید بلیط هواپیما ارزان به مقصد بیروت سفر در فصل های کم توریست است. در این زمان قیمت هتل ها نیز کاهش پیدا می کند.

جاذبه های دیدنی بیروت

دهکده حریصا و کلیسای بانوی ما

یکی از جاذبه های بیروت یک دهکده بسیار زیبا در ارتفاع 650 متری از سطح دریا، است، که تماشای آن، برای هر بازدید کننده ای خاطره ساز است. این دهکده، یکی از زیارتگاه های مهم لبنان را در خود جای داده است. کلیسای بانوی ما، کلیسایی است که برای گرامی داشت حضرت مریم ساخته شده است. مجسمه سفیدی بر فراز این دهکده قرار گرفته است که نمادی از حضرت مریم است. برای رسیدن به این مجسمه، باید به بالای تپه جونیه بروید. برای رسیدن به این مکان، می توانید از تله کابین استفاده کنید و در مسیر 10 دقیقه ای تله کابین، از منظره شهر بیروت و دریا، لذت ببرید.

هتل زیتون مشهد
ادامه مطلب

دهکده حریصا و کلیسای بانوی ما

موزه سُرسُق

موزه سرسق زمانی محل سکونت نیکلاس ابراهیم سرسق بوده است و امروزه، کلکسیونی از آثار هنری سنتی و مدرن از هنرمندان قدیمی و معاصر لبنانی است. نه تنها تماشای این موزه و آثار آن شگفت انگیز است، بلکه از فضای باز و تراس زیبایی که دارد، به ویژه در فصل تابستان، می توان استفاده کرد.

موزه سُرسُق

روستای سیفی

باورتان می شود این روستا، یکی از زیباترین و دیدنی ترین جاذبه های بیروت باشد؟ روستای سیفی به واسطه گالری های هنری، مغازه های سنتی و بوتیک هایی که معماری قدیمی دارند، به محله هنر بیروت شهرت دارد. با این که این منطقه به طور کامل در طی جنگ از بین رفت اما کمپانی سولیدیر این محل را مجددا بازسازی کرد. رنگ های ساختمان های این روستا به گونه ای است که با هر بار دیدن، دلتان می رود.

روستای سیفی

خرابه های بعَلبِک

این شهر تاریخی مجموعه ای عظیم از بقایای شهرهای روم باستان است. بعلبک در 80 کیلومتری شمال غربی بیروت قرار گرفته و امروزه، جزوی از آثار جهانی به ثبت رسیده در یونسکو است. معبد ونوس که معبد یکی از خدایان یونانی است، در این منطقه قرار گرفته که البته امروزه، تنها ویرانه های آن باقی مانده است. برترین فستیوال های بیروت در این منطقه برگزار می شود.

خرابه های بعَلبِک

صخره های روشه

صخره های روشه، نماد شهر بیروت هستند. این صخره ها به صخره های کبوتر و صخره های عشق هم شهرت دارند. شاید جالب باشد که دلیل این نامگذاری را بدانید. زمانی که یکی از هنرپیشه های معروف بیروتی فوت کرد، سه نفر از هواداران آن، از بالای این صخره ها، خودشان را به پایین پرت کردند. از آن به بعد به این صخره، صخره های عشق می گویند.

جاذبه های گردشگری پرطرفدار تفلیس
ادامه مطلب

صخره های روشه

خیابان اشرفیه

معروفترین خیابان بیروت، خیابان اشرفیه است. این خیابان همان خیابانی است که تا صبح شلوغ است و هتل های بسیاری را هم دارد. نبض زندگی در این خیابان به خوبی می تپد.

غار جعیتا

این غار درواقع ترکیب دو غار سنگی آهکی است که از یکدیگر جدا هستند اما در بخشی به یکدیگر متصل شده اند. غار بالایی 2130 متر و غار پایینی 6200 متر است. غار جعیتا طولانی ترین غار مرکب در خاورمیانه است.

بیروت واقعا زیبا و تماشایی است و هر کسی که به این شهر زیبا سفر کرده، پشیمان نشده است. اگر شما هم قصد دارید که به شهری متفاوت و مدرن-تاریخی سفر کنید، بیروت را انتخاب کنید.

نظرات کاربران