بنتوتا

راهنمای سفر به بنتوتا؛ سریلانکا

کل : 1

میانگین : 5

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

بنتوتا شهری واقع در جنوبی ترین نقطه کشور سریلانکا با جمعیتی کمتر از پنجاه هزار نفر است. بنتوتا در نزدیکی شهر کلمبو و گاله واقع شده است.

در این مطلب با سفرمی همراه باشید تا اطلاعات جامع سفر به بنتوتا را به دست آورید.

آب و هوای بنتوتا

آب و هوای شهر بنتوتا همانند سریلانکا گرم و مرطوب است و تحت تأثیر بادهای موسمی، استوایی قرار گرفته است. از ویژگی های آب و هوای این شهر می توان به دمای بالا (حدود 30 درجه سانتیگراد) و بارندگی بسیار بالا اشاره کرد.

بنتوتا

 

هتل های بنتوتا

بنتوتا دارای هتل های پنج ستاره خوبی است، که این امر باعث شده میزبان بسیار خوبی برای گردشگران باشد. این هتل ها در سواحل شنی زیبای بنتوتا قرار گرفته اند که چشم انداز زیبایی را برای گردشگران ایجاد کرده است.

بنتوتا

 

جاذبه های گردشگری بنتوتا

بنتوتا به دلیل داشتن آب و هوای خوب، ساحل شنی بسیار زیبا، رودخانه و دریاچه، یک مقصد گردشگری مناسب برای گردشگران است. در سواحل این شهر هلیکوپترهایی برای گردشگران فراهم شده است که مخصوص لذت سواری دادن به آن هاست. وجود معبد گالاباتا در شهر بنتوتا که خود نشان از فرهنگ و هنر، تاریخ و معماری ارزشمند این شهر است، یکی دیگر از جاذبه های گردشگری بنتوتا به حساب می آید. از جاذبه های دیگری که باعث می شوند گردشگران را متمایل سازند به شهر بنتوتا سفر کنند می توان به پرورشگاه لاک پشت کاگورا (Cosgora) که در یازده کیلومتری جنوب بنتوتا واقع شده است اشاره کرد.

شاید بتوان گفت بهترین جاذبه گردشگری شهر بنتوتا سواحل شنی بسیار زیبای آن است. این سواحل به قدری عریض هستند که می توان تمال طول شب را در آن قدم زد و موج های آب آن به قدری بزرگ و تمیز هستند که موج سواری در آن بسیار لذت بخش می باشد. رودخانه زیبای بنتوتا یکی دیگر از جاذبه های  این شهر است؛ تورهای گردشگری با قایق در طول این رودخانه برگزار می شود و طرفداران زیادی دارد. فستیوال پراها یکی دیگر از جاذبه های گردشگری شهر بنتوتا محسوب می شود که هر ساله اواخر دسامبر در این شهر برگزار می شود. از بخش های مختلف این فستیوال می توان به آتش بازی، فیل های تزئین شده و نواختن موسیقی اشاره کرد.

جنوب شرقی آسیا؛ بهشتی برای گردشگران
ادامه مطلب

بنتوتا

 

امکانات تفریحی و ورزشی بنتوتا

امکانات تفریحی و ورزشی بسیاری در سواحل بنتوتا برای گردشگران فراهم شده است؛ این امکانات ورزش های آبی را برای گردشگران امکان پذیر ساخته. ورزش های آبی طرفداران خاص خود را در میان گردشگران دارد که باعث شده این شهر به یکی از مناسب ترین مکان ها برای ورزش های آبی بدل گردد. ورزش های آبی از جمله اسکی روی آب، قایق سواری، ماهیگیری در آب های عمیق و موج سواری هستند که بسیار مورد توجه گردشگران قرار می گیرد. از لحاظ غذا و رستوران شهر بنتوتا دارای وضعیت مناسبی است و خوراکی های دریایی به دلیل نزدیکی به دریاچه در دسترس می باشند.

بنتوتا

 

نحوه سفر به بنتوتا

بنتوتا در نزدیکی شهر کلمبو واقع شده است و سفر به آن با اتوبوس هایی که از کلمبو به سمت گاله حرکت می کنند آسان است؛ چرا که این اتوبوس ها در شهر بنتوتا نیز توقف می کنند و دارای امکانات رفاهی همچون کولر و سایر تجهیزات مناسبی هستند که گردشگران را برای سفر با اتوبوس ترغیب می نماید. همچنین فرودگاه بین المللی سریلانکا در فاصله نسبتا کمی از شهر بنتوتا قرار دارد و همه این عوامل باعث شده است سفر به بنتوتا برای گردشگرانی که به سریلانکا سفر می کنند راحت باشد.

بلیط هواپیما سریلانکا بنتوتا را می توانید از سایت سفرمی به آسانی خریداری نمایید.

 

بنتوتا

بنتوتا شهری در جنوب سریلانکا با جاذبه های گردشگری فراوان و امکانات رفاهی و تفریحی بسیار مناسبی برای گردشگران در آن فراهم شده است. سفر به بنتوتا نیز به دلیل نزدیکی به مرکز سریلانکا راحت است. این شهر جاذبه های گردشگری متنوعی از جمله ورزش های آبی، هتل های پنج ستاره و حیات وحش جالب برخوردار است. بنابراین بنتوتا یک مقصد گردشگری مناسب برای گردشگران محسوب می شود.

نظرات کاربران