برن-سوئیس،-پایتخت-خرس‌ها

دیدنی ترین جاذبه های برن سوئیس

کل : 7

میانگین : 4.86

تاریخ انتشار: شنبه, ۲۴ خرداد ۱۳۹۹

سوئیس یکی از زیباترین و بهترین کشورها برای زندگی است و پایتخت آن، “شهر برن” است که جاذبه های شگفت انگیزی دارد. شهر برن، مقصدی پر جاذبه است و دیدنی هایی که دارد، سفری شگفت انگیز و خاطره ساز را رقم می زند. شهر برن سوئیس با هر نوع سلیقه ای سازگار است. اگر اهل علم و دانش هستید، می توانید روی دیدنی های این شهر حساب کنید. اگر دلتان هیجان می خواهد باز هم می توانید برن را انتخاب کنید. برن، شهر مردم شاد زیست است و طبیعتی شگفت انگیز دارد. علاوه بر این ها امنیت و رفاه بالا همه از دلایل مهمی برای پاسخ به سوال، چرا سوئیس انتخابی مناسب برای زندگی است، هستند.

البته سوئیس برای گردشگران شهر گرانی به حساب می آید و هزینه های سفر و رزرو هتل ذر آن بالا است. سوئیس نیز مانند بسیاری از کشورهای اروپایی نیاز به ویزا دارد. البته دریافت ویزای توریستی سوئیس کار سختی نیست اما اگر بخواهید می توانید روند کاری آن را به سفرمی بسپارید. همین طور سفرمی با ارائه بلیط هواپیما ارزان و تورهای لحظه آخری هزینه سفر به این کشور زیبا کاهش داده اشت.

ساختمان زنتروم پائول کلی

در نگاه اول، این ساختمان شگفت زده تان می کند. Zentrum Paul Klee تنها یک ساختمان مواج با معماری شگفت انگیز نیست. با این که می توان ساعت ها درباره سبک معماری خاصی که در این ساختمان به کار رفته است صحبت کرد اما اصل ماجرا، به داخل ساختمان برمی گردد. ساختمان زنتروم، مجموعه ای از آثار شگفت انگیز “پائول کلی” هنرمند نقاش سوئیسی-آلمانی را در دو طبقه بزرگ، جای داده است. این نقاش، در سبک نقاشی سورئالیسم، کوبیسم، اکپرسیونیسم آثار خود را خلق کرده است.

تجربه اولین مسافرت با کودک
ادامه مطلب

ساختمان زنتروم پائول کلی

تپه گورتن

Gurten یکی از زیباترین بخش های شهر برن است.  گورتن محلی برای آرامش سوئیسی ها است. مردمی که در سوئیس زندگی می کنند، گورتن را آرامبخش ترین منطقه پایتخت کشور خود می دانند. گورتن، در نزدیکی برن واقع شده است و چشم انداز زیبایی از شهر برن را نمایش می دهد. برای رفتن به تپه گورتن کافی است از گورتن بان استفاده کنید. واگنی که در 5 دقیقه، مسافرین خود را به بالای تپه می رساند و  شما را با تصویر پانوراما از شهر، به حال خود رها می کند.

تپه گورتن

خانه انیشتین

علاقه مندان به علم، به ویژه فیزیکدان ها، با تماشای خانه انیشتین به وجد می آیند. انیشتین، در سال های 1903 تا 1905 در “کرامگاسه” که مرکز برن است، با همسر و پسر خود زندگی می کرده است. خانه انیشتین در این منطقه قرار گرفته است. این خانه، زمانی که انیشتین، مقالات فیزیکی خاصی را ارائه داد، میزبان آن ها بوده است. تماشای دکوراسیون دست نخورده این خانه، بی شک، لذت بخش است. مبلمان هایی که در سال 1905 توسط انیشتین و خانواده اش مورد استفاده قرار می گرفته است، اتاق هایی که در این خانه وجود دارد و … همگی از جذابیت های تماشای این جاذبه دیدنی است.

خانه انیشتین

موزه تاریخی برن

موزه تاریخی برن، موزه ای شگفت انگیز و منحصر به فرد از دوران ماقبل از تاریخ است. این موزه، یکی از بزرگترین موزه های سوییس است که ریشه های باستانی دارد. در این موزه، بخشی از هدایای انیشتین نیز قرار گرفته است. از طرفی آثار تاریخی که متعلق به قرن های شانزدهم تا هجدهم هستند، یکی از بخش های بی نظیر و جالب توجه را در موزه برن، ایجاد کرده است. به هیچ عنوان نقش نگاره های بورگاندی را از دست ندهید.

به قلب حیات وحش جهان، آفریقا سفر کنید!
ادامه مطلب

موزه تاریخی برن

کاخ فدرال

کاخ فدرال، یکی از کاخ های سیاسی در سوئیس است که در آن جلسات مربوط به شورای فدرال و مجلس برگزار می شود. این کاخ در قرن نوزدهم بنا شده است و جزو اولین مقر دموکراسی های مدرن جهان است. این کاخ بزرگ، در زمان هایی که میزبان جلسات سیاسی نیست، برای بازدید عموم آزاد است. کاخ فدرال امروزه یکی از مهمترین مکان های شهر برن شده است و شاید بتوان گفت، نماد پایتخت سوئیس است.

کاخ فدرال

گودال خرس

اگر دلتان می خواهد خرس هایی را ببینید که در آب ها، بازی می کنند و برای خودشان، زندگی ایده آل فراهم کرده اند، به گودال خرس ها بروید. در این گودال ها که در قرن شانزدهم پایه گذاری شده است، تعداد زیادی از خرس ها را می بینید که در این زیستگاه، بزرگ شده اند. دانشمندان بزرگ و افراد مشهوری همچون انیشتین و لنین، از این حیوانات بازدید کرده اند.

 

گودال خرس در برنگودال خرس

باغ رز

Rosengarten را نباید در سفر به برن از دست بدهید. تماشای رزن گارتن، یکی از شگفت انگیزترین بخش های سفر به برن است. تصور کنید بیش از 200 گونه گل رز را در محیطی شگفت انگیز ببینید. دلتان نمی خواهد در این باغ شگفت انگیز، یک فنجان قهوه یا یک غذای دلچسب میل کنید؟ می توانید در باغ رز برن، به رستوران معروفی که در میان گل ها قرار گرفته است مراجعه کنید و یک روز خاطره انگیز را با صرف یک غذای سوئیسی، به ذهن خود بسپارید.

باغ رز

کلیسای برن مینستر

با این که کلیسای جامع برن، در قرن پانزدهم ساخته شده است اما تکمیل این کلیسا به سال 1893 باز می گردد. این بنای دیدنی، بلندترین سازه در تمام سوئیس است. از همه بخش های برن، می توانید کلیسای جامع برن را مشاهده کنید. چشم اندازی که از نمای بیرونی این کلیسا مشاهده می کنید، شگفت انگیز است. کلیسای برن به سبک گوتیک ساخته شده است و بر تمام شهر، اشراف دارد.

عجایب دهگانه جدید
ادامه مطلب

کلیسای جامع برن

شهر قدیمی برن

کوچه های سنگفرش شده و ساختمان های سیمانی که در طی 500 سال، اندک تغییراتی را به خود دیده اند، از شاخص ترین جاذبه های شهر برن هستند. شهر برن، با توجه به ساختاری که دارد، مرزی بین طبیعت و تاریخ کشیده است. رودخانه ای که شهر قدیمی برن را احاطه می کند، چشم انداز فوق العاده ای به این شهر بخشیده است. تماشای شهر قدیمی برن را به هیچ عنوان از دست ندهید.

شهر قدیمی برن

نظرات کاربران