تندترین فلفل های جهان - مسابقات جهانی خوردن فلفل

برترین مسابقات خوردن تندترین فلفل دنیا

کل : 10

میانگین : 5

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۳ مرداد ۱۳۹۵

قطعا تجربه های جدید پر از هیجان خواهند بود، خصوصا اگر قرار باشد به کشور دیگری بروید و تجربه ای منحصر به فرد داشته باشید! معمولا افراد در این موقعیت هیجان و اشتیاق زیادی از خود نشان می دهند. اما! اگر قرار باشد سفر خود را بر مبنای خوردن تند ترین فلفل جهان برنامه ریزی کنید، باز هم برای آن اشتیاق دارید؟! تصور کنید بلیط هواپیما می خرید و پا به کشوری می گذارید که قرار است در مسابقات خوردن فلفل آن شرکت کنید! آیا حتی به امتحان کردنش هم فک کرده اید؟!

به کسانی که علاقه به خوردن غذاهای بیش از اندازه تند دارند، پیرو گورمانیاک “pyro-gourmaniac” می گویند. این افراد که به دنبال هیجان و ماجراجویی هستند، در مسابقات خوردن غذاهای تند در سراسر جهان شرکت می کنند تا قدرت اراده و میزان تحملشان را به رخ دیگران بکشند. شاید لازم باشد وقتی این مطلب را می خوانید لیوان شیری هم در دست داشته باشید.

البته مردم کشورهای مختلف آداب غذایی متنوعی دارند. مثلا غذاهای پر ادویه و تند بنگلادشی به همین دلیل شهرت پیدا کرده اند. حتی اگر به خوردن غذاهای هندی و بنگلادشی عادت داشته باشید، با این حال این فلفل ها چیزی فراتر از تصورتان هستند!

باشگاه فلفل قرمز تند کلیفتون- مسابقه خوردن فلفل قرمز (Clifton Chilli Club chilli-eating contest)

بث، انگلیس (Bath, England)

در شهر Bath واقع در جنوب غربی انگلستان، معتادان به هیجان و آدرنالین در مسابقه خوردن فلفل قرمز باشگاه فلفل قرمز تند کلیفتون، در ۱۷راند مبارزه می کنند. ویژگی بارز این مسابقه استفاده از تندترین فلفل‌های دنیا به نامهای ghost peppers و Carolina reaper است.مسابقه با خوردن هالوپینو شروع می‌شود که در بین فلفل ها تندی کمتری دارد و در هر مرحله فلفلها تند تر می‌شوند. در مراحل بعدی شرکت کنندگان فلفل اسکاتلندی (Scotch bonnet)، فلفل ناگا کینگ (Naga king chili,)، و ۷ پوت هابانرو(۷ Pot habanero)، که به ترتیب تندیشان بیشتر می شود، را می خورند.

طعم بی نظیر غذاهای فیلیپینی
ادامه مطلب

کسانی که تا راند ۱۷ مسابقه ادامه دهند, باید برای مشخص شدن برنده مسابقه ۲ تا از تندترین فلفل های دنیا را با سرعت بخورند. در مسابقه سال قبل برنده، یک جایزه نقدی ۵۰ پوندی (۲۳۵ هزار تومان)، مقداری خوراکی های تند و کوپن استفاده از سس سالسای رایگان برای تمام عمر را دریافت کرد.

 

مسابقه خوردن تندترین فلفل دنیا

 

مسابقه خوردن فلفل ناگا کینگ (Naga king chili)

ناگالند، هند (Nagaland, India)

هر ساله در فصل زمستان ، توریستها و مردم محلی در مسابقه خوردن فلفل ناگا کینگ، شرکت می کنند. فلفل ناگا، در شهر ناگالند که میزبان مسابقه است پرورش می یابد. این فلفل تا ۱٫۵ میلیون اسکویل (SHU) تندی دارد که اصلا با فلفل هالو پینو که فقط ۴۰۰۰ اسکویل (SHU) تندی دارد قابل مقایسه نیست. شرکت کنندگان ۲۰ ثانیه وقت دارند تا هر مقدار از این فلفل تند را که می توانند بخورند در ضمن هر فلفل را هم باید حداقل ۳ بار بجوند تا از آزاد شدن کاپسا سین(capsaicin) فلفل که باعث حس تندی می شود واقعا اطمینان حاصل شود. شرکت در این رقابت برای عموم آزاد است ولی به دلیل سختی مسابقه, تعداد افراد کمی تمایل به شرکت در آن را دارند. در سال ۲۰۱۳ فقط ۱۲ نفر شرکت کردند.در مسابقه سال قبل, یک مرد پس از خوردن ۵ فلفل غش کرد، اما برنده توانست ۱۴ تا از این نوع فلفل را بخورد. جایزه این رقابت فقط ۶۰۰ دلار بود. ممکن است ارزش آن را نداشته باشد که در این مسابقه شرکت کنید، مگر اینکه عاشق خوردن فلفل باشید.

موزه های پاتایا شما را شگفت زده خواهند کرد !
ادامه مطلب

مسابقه کاری(The Curry Contest)

ادینبورک، اسکاتلند(Edinburgh, Scotland)

این مسابقه برای جمع آوری پول برای خیریه هر ساله در ادینبورگ اسکاتلند اجرا می شود. شرکت کنندگان قبل از شروع مسابقه باید رضایت نامه ای امضا کنند که در صورت بروز هر مشکل برای آنان در اثر خوردن این کاری بینهایت تندکه به کاری کشنده کیسموت Kismot Killer curry)) معروف است, عواقبش به عهده خودشان است.در سال ۲۰۱۱، ۲ نفر از شرکت کنندگان به دلیل وخامت حالشان با آمبولانس به بیمارستان منتقل شدند.

معمولا در این مسابقه نیمی از شرکت کنندگان وقتی که حال بد دیگران را می بینند از مسابقه انصراف می دهند. برنده دوره قبل این مسابقه, یک خانم بود که موفق شد ۹ قاشق از این کاری کشنده هندی را بخورد.در بهار گذشته، رستورانی به نام کشنده (killer) افتتاح شد که در آن غذاهای بسیار تند سرو می کند و مناسب کسانی است که می خواهند در رقابت خوردن تندترین فلفل دنیا شرکت کنند.

 

مسابقات فلفل خوری

 

مسابقه بهوت جولوکیا (Bhut jolokia “ghost chili” challenge)

بان کارون، تایلند (Ban Karon, Thailand)

مسابقه بهوت جولوکیا, هر ساله در قدیمیترین رستوران هندی تایلند برگزار می‌شود و شرکت کنندگان باید کاری فلفل روح (Ghost) را بخورند و همانطور که قبلا ذکر شد این فلفل, جزء تندترین فلفل های دنیا محسوب می‌شود.تندی این فلفل صدها بار از سس تاباسکو تندتر است. برای برنده شدن، شرکت کنندگان بایستی یک کاسه مرغ بوت جولوکیا (bhut jolokia chicken) یا گوشت ویندالو (lamb vindaloo) را تمام کنند و متعاقب تمام کردن آن، ۳ دقیقه هم آب نخورند. حق ورودی در این مسابقه ۲ دلار است و به برنده ۲ شب اقامت در هتل Karon Sea Sands اهدا می‌گردد.

رمز و رازهای اهرام بزرگ مصر
ادامه مطلب

جشنواره فلفل نیومکزیکو (Hatch Valley Chile Festival chile-eating contest)

منطقی به نظر نمی رسد که مکزیک به عنوان پایتخت فلفل دنیا شناخته شود و میزبان مسابقات خوردن فلفل نباشد. فستیوال Hatch Valley طی ۲ روز در سالن فرودگاه شهر هتچ برگزار می‌شود. در این مسابقه کسی برنده می‌شود که که در زمانی مشخص, مقدار فلفل بیشتری بخورد.

مارتن فلفل خوری Peperoncino Festival

دیامانته، ایتالیا (Diamante, Italy)

اگر شما تحمل بالایی در خوردن غذاهای تند دارید پس بهتر است سری به به کالابریا ,پایتخت فلفل ایتالیا بزنید که هر ساله میزبان مسابقات خوردن فلفل است.برنده این مسابقه کسی است که مقدار بیشتری از فلفل محلی و بسیار تند پپرون چینو را بخورد. شرکت کنندگان در این مسابقه برای کم کردن تندی این فلفلها فقط مجاز به خوردن روغن زیتون و نان می‌باشند.برعکس بیشتر مسابقات فلفل خوری، در اینجا مدت زمان تحمل تندی مهم است تا خوردن فلفل تندتر. رکورد دار این مسابقات فرانچسکو وکیو است با خوردن ۸۰۰ گرم فلفل پپرون چینی.

نظرات کاربران