بهترین مقاصد برای تماشای شفق شمالی

بهترین مقاصد برای تماشای شفق قطبی

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: پنجشنبه, ۲۳ آذر ۱۳۹۶

در مقاله ی قبلی با شفق قطبی آشنا شدیم، در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین مناطق برای تماشای شفق قطبی و برخی از شرکت های گردشگری که مجری برگزاری تورهای بازدید از شفق قطبی هستند بپردازیم.

با سفرمی همراه باشید.

بهترین مناطق برای تماشای شفق قطبی

سوئد

شرکت گردشگری “جهان را کشف کن” در سوئد، سفرهای فوق‌العاده‌ای را به بهترین مقاصد گردشگری موجود در سراسر جهان برای بازدید از شفق قطبی ترتیب داده است.

از جمله این مقاصد می‌توان به منطقه بیورکلادین (Björkliden)، واقع در شمال سوئد اشاره کرد که در دامنه کوه‌های اطراف آن منطقه قرار گرفته و موقعیت خوبی برای تماشای شفق قطبی است.

هتل یخی در سوئد لاپلاند برای تماشای شفق قطبی

شرکت مسافربری “discover the world” از اکتبر سال 2016 به منظور تماشای شفق قطبی برنامه‌ای منحصر بفرد در خصوص سفر به هفت کشور واقع در قطب شمال ترتیب داد، که از جمله این سفرها می‌توان به پرواز مستقیم از فرودگاه هیترو لندن به کیرونا (Kiruna)، دروازه ورود به لاپلند سوئد اشاره داشت.

  • طول مدت این پرواز، سه ساعت و نیم بوده است. هزینه اقامت سه شب از 1043 پوند آغاز شده و خدماتی از جمله حمل و نقل، صبحانه، سونا و یک شب اقامت در هتل یخی جوکاسجاروی (Jukkasjärvi) را شامل می‌شد.

هتل یخی سوئد

برنامه ی شرکت مسافربری سیمپلی سوئدن برای تور لاپلند

زمستان امسال شرکت مسافربری سیمپلی سوئدن (Simply Sweden) برنامه جدیدی در نظر گرفته که یک ماجراجویی دومنظوره در لاپلند سوئد همراه با دو شب اقامت در هتل درختی (Treehotel)، واقع در ارتفاعات جنگل شمالی و نیز یک شب اقامت در اتاقک مخصوص در اعماق مدار شمالگان را شامل می‌شود.

هتل خانه درختی لاپلد

سورتمه سواری با سگ‌های درشت هیکل و نیرومند در مناظر فوق‌العاده جذاب زمستانی و تماشای حیات وحش در مسیر راه، این دو موقعیت را با یکدیگر مرتبط می‌سازد.

سورتمه سواری با سگ ها در کیرونا سوئد

اسکی صحرا نوردی، پاچیله سواری و تماشای شفق قطبی از درون یک استخر کوچک آب گرم در فضای باز، از جمله تفریحات آرامش بخش و نشاط دهنده موجود در این مناطق است. این تفریحات با احتساب هزینه پرواز، نقل و انتقالات، محل خواب، صبحانه و شام برای بزرگسالان (دو نفر) از 2070 پوند و برای هر مسافر کودک از 995 پوند آغاز می شود.

استخر آب گرم رو باز سوئد

ایسلند

شرکت گردشگری ریجنت هالیدی (Regent Holidays)، برای تعطیلات زمستانی جنوب ایسلند یک سفر چهار شبِ به ریکیاویک (پایتخت ایسلند) ترتیب داده است.

این شرکت گردشگری همچنین یک تور گروهی بازدید از شفق قطبی به ایسلند در نظر گرفته، که هدف آن به حداکثر رساندن شانس افراد برای بازدید از نورهای شفق شمالی است. بدین منظور شش سفر اکتشافی بازدید از نورهای شفق شمالی برگزار می‌شود، که طی این سفر افراد هر شب در مکانی جدید اقامت خواهند داشت.

  • از آنجایی که شفق قطبی پدیده ای بی‌نظیر و شگفت انگیز است، پیشنهاد می شود با یک کارشناس و متخصص در این زمینه به این مناطق‌ سفر کرد تا تصویر جامع و روشنی از این پدیده در اختیار ما قرار دهد.
فستیوال ها و جشن های مشهور آلمان
ادامه مطلب

شفق شمالی ایسلند

حداقل هزینه ی تور بازدید از شفق های قطبی

شرکت گردشگری On The Go  یک تور گردشگری پنج روزه ی بازدید از شفق قطبی و بازدید از تالاب‌های یخی با حداقل قیمت 769 پوند ترتیب داده است، به امید آنکه در این سفرها بتوان از نورهای شفق شمالی دیدن کرد.

این تور شامل چهار شب اقامت در یک هتل سه ستاره به همراه صبحانه، دو وعده غذایی دیگر، حضور در خانه آتشفشان (Volcano House) ریکیاویک و دریافت بلیط ورودی برای بازدید از دهانه آتشفشان کِرید (Kerid volcano) به همراه سخنرانی‌ و ارائه اطلاعات راهنما برای یافتن نور شفق شمالی است.

امکان نقل و انتقال از فرودگاه کفلاویک در این تور فراهم آورده است، اما شامل هزینه های پرواز نمی‌شود.

تور تماشای شفق شمالی در ایسلند

نروژ

شرکت هورتیگروتن (hurtigruten)، که اداره ی مجموعه کشتی‌های مسافربری در امتداد ساحل نروژ را بر عهده دارد، پیش از تاریخ 31 مارس سال 2017، تعهدی با نام «تعهد روئیت شفق قطبی» ارائه کرد.

طبق این تعهد، مسافران سفر گردشگری کلاسیک (Classic Round Voyage) (سفر رفت و برگشتی در مسیر سواحل نروژی در مناطق برگن و کرکینز)، از امکانات تور ستاره شناسی، که شامل سخنرانی‌ها و راهنمایی‌های ستاره‌شناسان است، بهره‌مند می‌شوند. این تعهد به این معناست که چنانچه امکان روئیت شفق قطبی برای مسافران این کشتی‌ها فراهم نشد، در عوض این شرکت یک تور دریایی شش یا هفت روزه برای آن‌ها اختصاص می‌دهد.

تماشای شفق شمالی در سفر دریایی نروژ

  • حداقل هزینه این تور دریایی 12 روزه در یک کابین داخلی و با امکانات فول بُرد برای دو نفر، مبلغ 999 پوند برآورد شده است.
  • اگر با کمبود وقت مواجه هستید، تور شگفتی‌های برجسته قطب شمال را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

هزینه این سفر بین ترومسو و کیکینز با احتساب هزینه پروازها، با انتخاب از میان هشت فرودگاه‌ انگلیسی و ایرلندی، از مبلغ 799 پوند آغاز می‌شود.

غذاهای روسی که در سفر به مسکو باید چشید!
ادامه مطلب

تماشای شفق شمالی در سفر دریایی نروژ

مکان‌های دور افتاده و خارج از شهر که عاری از هرگونه آلودگی‌های نوری مناطق شهری است، موقعیت بهتری برای روئیت شفق قطبی به حساب می‌آیند. به منطقه سالیا واقع در مرز روسیه و نروژ سفر کرده و از تجربه اقامت در سولیا جستیگارد (Sollia Gjestegård)، نروژ لذت ببرید.

نروژ شفق شمالی

خدمات و حداقل هزینه ی تور شفق قطبی

همچنین می‌توانید از کمپ مخصوص روئیت شفق شمالی دیدن کنید. شرکت اینتراول (inntravel) خدماتی را برای سفر به سالیا ارائه می‌‌دهد. حداقل هزینه سفر دو نفره به این منطقه برای روئیت شفق قطبی و نیز با احتساب هزینه پرواز برگشتی بین لندن و کیکینز، هزینه نقل و انتقالات، سه شب اقامت به همراه اتاق، دو وعده غذایی و یک تور شبانه برای بازدید از کمپ اصلی شفق قطبی، 975 پوند برآورد شده است.

علاوه بر این، تورهای تفریحی به اسکاندیناوی نیز وجود دارند که برای عکاسان گزینه ی مناسبی است.

عکاسی از شفق شمالی

از جمله این تورها می‌توان به تورهای ارائه شده از سوی شرکت شفق شمالی بر فراز آسمان لاپلند (lights over lapland) اشاره کرد. به علاقمندان موسیقی توصیه می‌شود برای شرکت در جشنواره سالانه شفق شمالی در ترومسو (که از 27 ژانویه تا 4 فوریه ادامه دارد) به نروژ سفر کنند و یا در جشنواره موسیقی جاز در سوالبارد (که از دوم تا پنجم فوریه برگزار می‌شود) حضور پیدا کنند.

شفق شمالی لاپلند

فنلاند

در لاپلند فنلاند، علاوه بر اقامت در مزرعه گوزن‌های توراسیپی (Torassieppi Reindeer Farm)، سورتمه سواری با سگ، اسکی صحرانوردی و پاچیله سواری در شب، با اتومبیل برف‌رو مسافران را به مناطقی خواهند برد تا در آنجا بتوانند شفق شمالی را روئیت کنند.

فنلاند شفق قطبی بهترین مقصد برای تماشای شفق قطبی

به علاوه یک زنگ هشدار مخصوص وجود دارد که مسافران را از زمان وقوع این پدیده آسمانی باخبر می سازد، به این ترتیب احتمال روئیت شفق شمالی برای افراد افزایش خواهد یافت.

فنلاند سورتمه سواری با سگ

شرکت گردشگری با نام منطقه شفق شمالی (the aurora zone) امکانی را فراهم آورده تا در ماه های ژانویه و مارس، افراد برای روئیت شفق شمالی به این منطقه سفر کنند. حداقل هزینه این سفر با احتساب هزینه پرواز از لندن، نقل و انتقالات، هفت شب اقامت فول بُرد و تمام فعالیت‌های مورد نیاز، ارائه لباس‌های گرم، و نیز راهنمایی‌های ویژه، از مبلغ 1595 پوند برآورد شده است.

علاوه بر این، شرکت سفرهای خارج از نقشه (off the map travel) سفری ترتیب داده است که طی آن فرصت بازدید از نروژ، سوئد، و فنلاند برای مسافران فراهم شده است.

موزه دبی
ادامه مطلب

اسنومبیل سواری برای تماشای شفق قطبی

هزینه این سفر برای دو نفر، به جز پرواز، از مبلغ 1199 پوند آغاز می‌شود. این شرکت سفر سه شبِ ی ماجراجویی قطبی را در نصف روز انجام می دهد؛ به طوری که محل تلاقی سه کشور نروژ، سوئد و فنلاند را به قصد روئیت شفق شمالی با اتومبیل برف‌رو طی می کند. همچنین شامل تور پاچیله سواری در حوالی روستای کوچکی به نام کیلپیسیجاروی (Kilpisjarvi) نیز می‌شود و محل اقامت مسافران نیز در همین روستا در نظر گرفته شده است.

شفق شمالی فنلاند

کانادا

پدیده شفق شمالی تنها در شمال اروپا روی نمی‌دهد: احتمال روئیت مناظر دیدنی و منحصر بفرد این پدیده در آن سوی اقیانوس اطلس نیز دور از انتظار نیست.

کانادا شفق شمالی

چرچیل، شهری در استان مانیتوبای کانادا، از بهترین شهرهای آمریکای شمالی است، که در آن امکان روئیت جلوه‌های زیبای شفق شمالی وجود دارد.

در شب می‌توان با استفاده از خودروی مخصوص توندرا باگی (Tundra Buggy) به جستجوی شفق شمالی رفت، به علاوه در طول روز نیز افراد قادرند با اسکی به گشت و گذار در این منطقه پرداخته و یا از سورتمه سواری با سگ لذت ببرند.

توندرا باگی کانادا شفق شمالی

شرکت وکساس تراول (wexas)، برای کاربران خود یک سفر هشت روزه به قصد تماشای شفق شمالی و اقامت شب‌های زمستانی در کانادا، درنظر گرفته است. حداقل هزینه این سفر با احتساب تمام امکانات، 3835 پوند برآورد و زمان آغاز آن نیز در ماه‌های فوریه و یا مارس سال 2017 تعیین شده است.

بهترین مقصد برای تماشای شفق شمالی کانادا

در واقع افراد این مبلغ را در ازای دریافت امکاناتی همچون پروازهای برگشتی به چرچیل از طریق وینیپگ، هزینه نقل و انتقالات (به استثنای هزینه ورود و خروج در وینیپگ)، سه شب اقامت در وینیپگ، چهار شب در چرچیل و نیز چهار سفر شبانه با خودروی توندرا باگی به منظور روئیت شفق قطبی پرداخت می‌کنند.

نظرات کاربران