بهترین مکان های دیدنی مسکو

بهترین جاذبه های گردشگری مسکو

کل : 5

میانگین : 5

تاریخ انتشار: پنجشنبه, ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

*عمارت آرسنی موزوروف (Arseny Morozov)  در ووزدویژنکا(Vozdvizhenka)، مسکو

آرسنی موروزوف

عمارت آرسنی موزوروف به سبک التقاطی ساخته شده و از کاخ ملی معروف پنا (Pena) واقع در شهر پرتغالی سینترا (Sintra) که از شهر لیسبون (Lisbon) چندان دور نیست، الهام گرفته است. آرسنی که یکی از خویشاوندان ساوا موزوروف (Savva Morozov)، نیکوکار معروف بود، از دوستش ویکتور مازیرین (Victor Mazyrin) که به اسپانیا و پرتغال سفر کرده بود، درخواست کرد تا این عمارت را به سبک نئوموریش (neo-Moorish) بسازد. در نتیجه مسکو صاحب ساختمانی شد که به نظر احمقانه و زمخت می آمد. زیرا این بنا دربرگیرنده انواع دکور و تزئینات روی ساختمان بود، و از هر سبکی بسیار فراتر از ذائقه مردم در خود داشت. بالخره در اوایل قرن 21 ام، زیبایی و فریبندگی این بنا توانست توجه ها را به خود جلب کند.

*پارک گورکی (Gorky)، مسکو

پارک گورکی

پارک گورکی مسکو، یکی از بهترین مکان های تفریحی شهر است. این پارک به ویژه کسانی را که خواهان تفریح و تماشای جاذبه ها هستند به سمت خود جذب می کند. با اینحال کسانی که به دنبال آرامش هستند، می توانند در این پارک قایقرانی کنند، سوار بر کلک شوند و یا در نسکوچنی سد(Neskuchny sad یعنی باغی که کسل کننده نیست) نزدیک این پارک پیاده روی نمایند.

پارک مرکزی فرهنگی و تفریحی گورکی در مساحتی به وسعت 109 هکتار قرار گرفته و به دو بخش خاکی و باغ نسکوچنی تقسیم شده است.

پارک کورگی

اولین پارک تفریحی روسیه 12 اوت 1928 افتتاح شد. در آن زمان غرفه های نمایشگاهی و فرهنگی به راه افتاده بود و دارای سبدهای تنیس، استخرهای تزئینی، جاذبه ها و شهر کودکان بود. در آن زمان، پارکی مانند این پارک در دنیا وجود نداشت.

سال 1932، نام الکسی گورکی (Aleksey Gorky)، نویسنده مشهور شوروی بر روی پارک گذاشته شده بود. از آن زمان تاکنون این پارک، گورکی نامیده می شود. امروزه پارک گورکی، پارک مرکزی مسکوست که بیش از 20 هزار نفر در طول هفته و بیش از 100 هزار نفر هنگام تعطیلات آخر هفته و تعطیلات دیگر، از آن دیدن می کنند. از سال 2011، پارک گورکی به بهترین شهر بازی دنیا در روسیه با فضایی برای استراحت، ورزش و بازی های گوناگون تبدیل شده است. ورودی این پارک رایگان است و کل منطقه زیر پوشش وای-فای قرار دارد و به تازگی منطقه های تفریحی نیز در آن طراحی شده است. تمام موارد فوق، پارک گورکی را به مرکز واقعی زندگی شهری، جایی که خانواده ها و جوانان را به خود جذب می کند، تبدیل کرده است.

برترین جاذبه های گردشگری مالزی؛ برج های پتروناس
ادامه مطلب

*خانه گورکی، مسکو

خانه گورکی

خانه گورکی، یکی از بهترین ساختمان های واقع در مرکز مسکو و در قدیمی ترین بخش آن، نزدیک حلقه بلوار است. این خانه به وسیله فیودور شختل (Fyodor Shekhtel)، معمار معروف روسی، برای فرد معروف دیگری، به نام سرگئی رایابوشینسکی (Sergey Ryabushinsky) میلیونر و موسس اولین کارخانه خودروسازی روسیه، ساخته شد. رایابوشینسکی تا انقلاب 1917، در آن خانه زندگی کرد و سپس آنجا را به دلیل مهاجرت ترک کرد. خانه توسط مقامات شهر مصادره و به ماکسیم گورکی (Maxim Gorky)، نویسنده روسی که از سورنتو (Sorrento)- که در آنجا مشغول درمان بود- بازگشته بود، هدیه شد. گورکی از سال 1932 تا 1936، زمان مرگش، در آن خانه زندگی کرد.

سبک خانه گورکی، مدرن است. این خانه میان اهالی مسکو با نام خانه ای با موزاییک های رنگین کمانی زیبا شناخته شده است.

این خانه به لطف نادژدا الکسیونا پشکوفا (Nadezhda Alexeevna Peshkova)، بیوه پسر گورکی، که در این عمارت تا سال 1965 زندگی می کرد، به موزه تبدیل شد. در این خانه کتابخانه اصلی گورکی و همچنین دیگر لوازم او نگهداری می شود. کارمندان موزه به خوبی از فضای داخلی این خانه که گورکی شاهد آن بود، حفاظت می کنند. البته بسیاری از اشیاء درون خانه پس از اینکه خانواده رایابوشینسکی خانه را ترک کردند با خود بردند و یا تخریب شدند. به هر حال، این خانواده بانفوذ از معتقدان گذشته (Old Believer) بودند و حتی امروزه بازدیدکنندگان می توانند نمازخانه اصلی “معتقدان گذشته” واقع در اتاق زیرشیروانی و به سبک یک کلیسای قدیمی را ببینند. اما دکوراسیون اصلی خانه، پلکان مواج ساخته شده از مرمر استونیایی (Estonian) است که سمبلی از وضعیت نابسامان جامعه روسیه در آغاز قرن بیستم می باشد.

رودخانه‌ی سنگی، شگفتی دیگری از روسیه
ادامه مطلب

امروزه خانه گورکی یک ورودی پشتی دارد. این ورودی کاملا رایگان است. اما اگر کسی بخواهد از درون خانه عکس بگیرد، باید هزینه آن را بپردازد.

*برج تلویزیونی استانکینو (Ostankino)، مسکو

برج تلویزیونی استانکینو در مسکو، برج مخابراتی رادیو و تلویزیون با ارتفاع 540 متر است. این برج چهارمین برج مرتفع دنیاست. البته هنوز بلندترین برج اروپا و آسیا محسوب می شود. سال 1957 تصمیم به ساخت یک برج تلویزیونی گرفته شد. به منظور دریافت با کیفیت علایم رادیویی هوایی، این برج باید در مکانی که ارتفاع آن کمتر از380 متر نباشد، قرار می گرفت. ساخت این برج تلویزیونی از سال 1963 تا 1967 به طول انجامید. معمار اصلی باتالوف (Batalov)، بود. پخش 4 کانال تلویزیونی و 3 کانال رادیویی از 5 نوامبر 1967 شروع شد.

برج اوستانکینو

برج تلویزیونی استانکینو در آن زمان بزرگترین برج در دنیا بود. اگر از داخل مرکز تلویزیون دیدن کنید، متوجه تاریخچه ساخت برج تلویزیونی استانکینو، معماری و توانایی های فنی آن خواهید شد. در ضمن با آسانسور سریع السیر می توانید در عرض 58 ثانیه به ارتفاع 337 متری برج برسید. در آنجا می توانید با دوربین های دوچشمی و یا عینک های جاسوسی، چشم انداز باشکوه مسکو را مشاهده کنید.

*وروبیووی گوری (Vorobyovy gory) ، تپه های اسپارو (Sparrow)، مسکو

وروبیوری گوری

وروبیووی گوری، قلمروی واقع در بخش جنوب غربی مسکو مقابل مجموعه ورزشی المپیک لوژنیکی (Luzhniki)، است. وروبیووی گوری یکی از هفت تپه ای به شمار می رود که مسکو روی آن بنا شده است. این تپه از کوه رودخانه ستون (Setun) تا پل آندریوسکی (Andreevskiy) کشیده شده است. بخش جنوبی این منطقه با باغ نسکوچنی (Neskuchniy) هم مرز است. وروبیووی گوری تقریبا در مرکز مسکو، در 5/5 کیلومتری کرملین و 13 کیلومتری جاده کمربندی مسکو (MKAD)، قرار دارد.

بایدها و نباید های سفر به مالزی
ادامه مطلب

روی تپه های وروبیووی، مجموعه ساختمان دانشگاه ایالتی مسکو قرار گرفته و ساختمان اصلی دانشگاه، برج معروفی است و در زمان ساخت آن در سال 1953، که ارتفاع آن با منار مخروطی اش به 240 متر می رسید، بلندترین ساختمان مسکو بود.

تپه های اسپارو

چشم انداز دانشگاه در سمت جلوی ساختمان اصلی دانشگاه ایالتی مسکو قرار گرفته و آن را به یکی از محبوب ترین مناطق تفریحی شهر که ساکنان مسکو و گردشگران از آنجا لذت می برند، تبدیل کرده است. ارتفاع این چشم انداز 80 متر است و ازآنجا می توانید منظره خیره کننده شهر مسکو را ببینید.

قلمرو تپه های وروبیووی در سال 1988 به مکان حفاظت شده طبیعت دولت تبدیل شد.

نظرات کاربران