برترین جاذبه های گردشگری چین «بخش دوم»

برترین جاذبه های گردشگری چین «بخش دوم»

در مطلب قبلی به بخشی از برترین جاذبه های گردشگری چین که در دنیا شهرت فراوانی دارند و هرساله تورهای گردشگری بسیاری را از سراسر دنیا به خود جذب می کنند پرداختیم. جاذبه های کهنی از جمله، دیوار بزرگ چین، شهر ممنوعه، ارتش تراکوتا، کاخ تابستانی و رودخانه لی.

در ادامه برخی دیگر از برترین جاذبه های گردشگری چین را به شما معرفی می نماییم.

با سفرمی همراه باشید…

برترین جاذبه های گردشگری چین «بخش دوم»

پایگاه تحقیقاتی چنگدو؛ پرورش پانداهای غول پیکر (Chengdu Research Base of Giant Panda Breeding)

برترین جاذبه های گردشگری چین «بخش دوم»

لذت سفر به سرزمین چین بدون بازدید از حداقل یک پاندا کامل نمی‌شود. از آنجاییکه باغ وحش‌های بزرگ این کشور نمونه‌‌های مرغوب بسیاری از این موجودات شگفت‌انگیز را نگهداری کرده و در معرض دید عموم قرار می‌دهند، بهترین مکان برای بازدید از نزدیک این حیوانات در زیستگاه طبیعی آن‌ها، پایگاه تحقیقاتی پرورش پانداهای غول پیکر در چنگدو، واقع در استان سیچوان است.

برترین جاذبه های گردشگری چین «بخش دوم»

در این پایگاه تحقیقاتی می‌توانید تعداد 80 پاندای دوست داشتنی را در حال انجام فعالیت‌های روزانه، از جستجو برای غذا تا بازی در محوطه بزرگ پارک مشاهده کنید. در این مجموعه، علاوه بر اینکه از نزدیک با این حیوانات شگفت‌‌انگیز روبه رو خواهید شد، با حضور در نمایشگاه‌های دائمی بسیار زیادی که در خصوص تلاش‌های مداوم در راستای حفاظت از آینده این حیوانات در این محل برگزار می‌شود، اطلاعات بسیاری در خصوص آن‌ها خواهید آموخت.

برترین جاذبه های گردشگری چین «بخش دوم»

تورهایی با زبان انگلیسی نیز برای سفر به این پایگاه تحقیقاتی برگزار می شوند ( در صورت امکان سعی کنید تا زمان بازدید خود از این مجموعه را با زمان جلسات غذا دهی صبحگاهی تنظیم کنید، چرا که بیشترین فعالیت پانداها مختص این اوقات است).

برترین جاذبه های گردشگری چین «بخش دوم»

رودخانه یانگ تسه و سه دره (The Yangtze River and the Three Gorges)

برترین جاذبه های گردشگری چین «بخش دوم»

رودخانه بزرگ یانگ تسه که در کشور چین با نام چانگ جیانگ ( رودخانه طویل) نیز شناخته می‌شود، بیش از 6 هزار کیلومتر طول دارد، و همین ویژگی موجب شده تا این رودخانه در جایگاه طولانی‌ترین و مهم‌ترین رودخانه ی چین و سومین رودخانه طویل جهان پس از رود آمازون و نیل قرار بگیرد. رودخانه یانگ‌تسه از تبت در غرب سرچشمه گرفته و تا شانگهای در شرق این سرزمین ادامه می‌یابد و در بین راه از هشت استان گذر می‌کند.

برترین جاذبه های گردشگری چین «بخش دوم»

به مدت بیش از دو هزار سال این رودخانه اصلی‌ترین مسیر حمل و نقل کشور چین محسوب می‌شد (امکان عبور و مرور کشتی در حدود دو هزار و هفتصد کیلومتر از مسیر این رودخانه فراهم است). آبریز گسترده ی این رود به همراه 700 رود فرعی مختص آن، در حدود یک پنجم کل مساحت این کشور را پوشش داده و یک چهارم زمین‌های کشاورزی کشور را در بر می‌گیرد. هرچند طول بسیار زیاد این رود موجب می‌شود تا افراد بسیاری در چین از نقاط مختلف آن دیدن کنند، اما با این حال محبوب‌ترین بخش‌های این رود از دیدگاه شمار بسیاری از گردشگران، بخش زیبای سه دره –کوتانگ، وو، و زیلینگ –است که مسیری به طول 200 کیلومتر از میان شهرهای فنجی و یچانگ را در بر می‌گیرد.

برترین جاذبه های گردشگری چین «بخش دوم»

در برخی قسمت‌ها، ترکیبی از سیلاب‌های پرخروش و تنگاب‌های خطرناک، در این رودخانه با حرکات پیچ و تاب خورده از میان دره‌ها و صخره‌های ناهموار آن و قله‌های کوه‌های بلند در مسیری خوش منظره و دراماتیک همچون گراند کانیون راه خود را باز می‌کند. مناظر زیبای بی‌شماری برای بازدید وجود دارند، از قایق‌های لوکس گرفته که بر جاذبه‌های تاریخی بسیار و مکان‌های فوق‌العاده زیبای این منطقه تمرکز می‌کنند تا تورهای ماجراجویانه ی چالش‌انگیز در مسیر دراماتیک‌ترین بخش‌های این رودخانه، از جمله جاذبه‌های این رودخانه به شمار می‌رود.

برترین جاذبه های گردشگری چین «بخش دوم»

باغ‌های کلاسیک سوژو (The Classical Gardens of Suzhou)

باغ‌های کلاسیک سوژو، که یکی از مهم‌ترین باغ‌های تاریخی جهان به شمار می‌رود (به همین علت به عنوان یک میراث جهانی در فهرست آثار یونسکو به ثبت رسیده است) را باید بدون شک در برنامه بازدید خود از این کشور جای دهید. این باغ‌های باشکوه شهر تاریخی سوژو واقع در استان جیانگ سو، در قرن یازدهم که دوران رشد بی‌سابقه ی این شهر بود احداث شده اند. از میان باغ‌های بازسازی شده ی باقی مانده، مشهورترین آن‌ها، باغ زیبای لینجرینگ ( باغ طولانی)، به مساحت هفت هکتار است که در سال 1800، و در اصل در دوران سلسله مینگ در این مکان ایجاد شد.

برترین جاذبه های گردشگری چین «بخش دوم»

این باغ که یکی از مشهورترین مجموعه با‌غ‌های موجود در چین محسوب می‌شود، دارای یک استخر، چندین ساختمان جذاب و زیبا، یک تپه مصنوعی و دست ساز، بیشه‌ای از درختان هلو، و یک گذرگاه عبوری دوست داشتنی که بر روی دیوارهای آن، بیش از سیصد لوح سنگی حکاکی شده با کاراکترهای زبان چینی نصب شده است، می‌باشد. همچنین، بازدید از باغ مجلل و خوش‌نمای چانگ لانگ تینگ (Cang Lang Ting Pavilion)، به مساحت دو هکتار با ویژگی‌های منحصر بفرد خود، ازجمله یک گذرگاه دوگانه دارای طاق که بخش‌های درونی و بیرونی را به یکدیگر متصل می‌کند، نیز خالی از لطف نیست.

برترین جاذبه های گردشگری چین «بخش دوم»

کاخ پوتالا، تبت (The Potala Palace, Tibet)

یکی دیگر از شناخته‌ شده‌ترین سازه‌های تاریخی کشور چین، کاخ باشکوه پوتالا واقع در شهر لهاسای تبت است. این کاخ که به عنوان یک قلعه و اقامتگاهی برای دالایی لاماها (Dalai Lama) بنا شده است، در طول قر‌ن‌ها مرکز قدرت سیاسی و مذهبی به شمار رفته و بسیاری از با ارزش‌ترین گنجینه‌های مذهبی در این مکان قرار دارد. کاخ سرخ، اولین سازه از مجموع دو کاخ پوتالا، در قرن هفدهم بنا شد و مهم‌ترین زیارتگاه‌های این مجموعه را در تالار تاجگذاری خود جای داده است، دیوارهای این تالار پوشیده از نقاشی‌هایی است که جلوه‌هایی از زندگی دالایی لاماها و پادشاهان سرزمین تبت را به تصویر کشیده است.

برترین جاذبه های گردشگری چین «بخش دوم»

از دیگر ویژگی‌های برجسته کاخ سرخ، تالارهای گسترده بسیار آن که به اموری همچون تدریس مسائل مذهبی اختصاص داده شده، و  مقبره‌های پر نقش و نگار متعلق به دالایی لاماها است (که به نام استوپا شناخته می‌شود). روند ساخت کاخ سفید که به اندازه ی کاخ سرخ از اهمیت برخوردار است، در سال 1648 تکمیل شد.

برترین جاذبه های گردشگری چین «بخش دوم»

این کاخ شامل چندین خوابگاه، اتاق مطالعه، و اتاق‌های پذیرایی است که اغلب آن‌ها از سال 1959 که دالایی لاماها از سرزمین تبت گریختند، دست نخورده باقی مانده است. تا مدتی که در شهر لهاسا به سر می‌برید، حتماً از باغ‌های فوق العاده زیبای جواهر نیز دیدن کنید. روند ساخت این باغ‌های 90 هکتاری که بخشی از اقامتگاه تابستانی دالایی لاماها محسوب می‌شود، در ابتدا در دهه 1840 آغاز شد. این مجموعه از همه نوع امکاناتی از کاخ‌های بزرگ و پاویلیون‌ها گرفته تا دریاچه‌های دلپذیر برخوردار است.

برترین جاذبه های گردشگری چین «بخش دوم»

نشانی: ۳۵ کیومتری جاده میانی پکن، چِنگ گوان، لهاسا، تبت

تفرجگاه شانگهای: بوند (Shanghai’s Promenade: The Bund)

برترین جاذبه های گردشگری چین «بخش دوم»

یکی از اقدامات درخور توجه در روند برنامه‌ریزی و حفاظت از یک شهر هوشمند و مدرن را می‌توان در تفرجگاه ساحل رودی باشکوه شانگهای، جونگشان لو، و یا بهتر است بگوییم بوند (Wàitān)، به چشم دید. هنگامی که در پیاده‌روی وسیع این منطقه که در مجاورت رود هوانگ‌پو جیانگ قرار دارد، قدم می‌زنید، دیگر فراموش خواهید کرد که در قلب بزرگترین و پر ازدحام‌ترین شهر چین قرار دارید ( جمعیت شانگهای بیش از 25 میلیون نفر تخمین زده شده است).

برترین جاذبه های گردشگری چین «بخش دوم»

بوند به دلیل شباهت بسیار زیاد به اروپا، حقیقتی وام گرفته از تاریخ پیشین این منطقه و به دلیل موقعیت بین‌المللی این شهر، و وجود 52 ساختمان به سبک انگلیسی و فرانسوی، که در حال حاضر بسیاری از آن‌ها به رستوران، کافه، فروشگاه، و گالری تغییر کاربری داده، شهرت یافته است. معماری این ساختمان‌ها تحت تأثیر سبک‌های متنوع گوتیک تا رنسانس قرار گرفته است. از جمله تعدادی از ساختمان‌ها به سبک معماری هنر دکو ساخته شده‌اند و بنا‌های برجسته‌ای همچون ساختمان اداره گمرک بندر قدیمی به همراه برج ناقوس آن و هتل باشکوه صلح در این میان قرار دارند. برای اینکه از بهترین منظره بوند را تماشا کنید، پیشنهاد می‌کنیم حتماً به برج 468 متری شرقی مروارید، واقع در مقابل ساحل رودخانه جیانگ هوانگ‌پو بروید و از بالای برج از منظره ی حیرت انگیز بوند بازدید نمایید.

برترین جاذبه های گردشگری چین «بخش دوم»

برترین جاذبه های گردشگری چین «بخش دوم»

دریاچه تاریخی وِست لِیک هانگزو (Hangzhou’s Historic West Lake)

شهرهای اندکی در چین هستند که به اندازه شهر هانگزو، مرکز استان ژیانگ، واقع در جنوبی‌ترین قسمت کانال بزرگ ( گراند کانال) مشهور چین از نعمت وجود چنین مراکز تاریخی باشکوه و معابد باستانی برخوردارند. بخش اعظمی از این مجموعه ی غنی و پربار، در حوالی دریاچه دوست داشتنی وست لِیک (دریاچه غربی) قرار گرفته‌اند.

برترین جاذبه های گردشگری چین «بخش دوم»

دریاچه‌ای به مساحت 6 کیلومتر مربع که در مرکز این شهر قدیمی واقع شده و از اطراف با تپه‌ها، پاگوداها، و معابد بی‌شماری احاطه شده ‌است. در قرن یازدهم، این منطقه بواسطه احداث گذرگاه‌های ساخت بشر به پنج بخش مجزا تقسیم شده است.

برترین جاذبه های گردشگری چین «بخش دوم»

این خود موجب شده است تا این منطقه به یک مکان شگفت‌انگیز تبدیل شود چرا که از طریق این گذرگاه‌ها به راحتی و با پای پیاده می‌توان از میان یک بخش از رودخانه به بخش دیگر عبور کرده و از مجموعه دیگری از ساختمان‌های قدیمی بسیار زیبا بازدید کرد ( بازدید از این منطقه خصوصاً در فصل بهار لذت دوچندانی دارد زیرا در این فصل درختان هلوی بسیاری که در این منطقه وجود دارند شکوفه می‌دهند). از تفریحات سرگرم کننده این منطقه راه رفتن بر روی پل‌های قدیمی بسیار زیاد این دریاچه است. پل شکسته، یکی از بهترین این پل‌هاست. این پل گذرگاه بایدی (Baidi Causeway) را به ساحل متصل می‌کند. از دیگر فعالیت‌های سرگرم کننده می‌توان به ماجراجویی در جزیره کوچک بهشتی و چهار دریاچه کوچک آن که بوسیله یک پل مارپیچی نُه طاق به یکدیگر متصل شده‌اند،‌ اشاره کرد.

برترین جاذبه های گردشگری چین «بخش دوم»

مقبره نور: آرامگاه شمالی امپراطوری (The Mausoleum of Light: The Northern Imperial Tomb)

در میان منطقه ی کوهستانی شمال شرقی چین، شهر قدیمی شنیانگ قرار گرفته است. این شهر یکی از مراکز مهم تجارت و فرهنگ به شمار رفته و مقبره نور (ژائولینگ)، که به آرامگاه شمالی امپراطوری نیز شناخته می‌شود، در این شهر واقع شده است. این آرامگاه، یکی از مهم‌ترین مکان‌های تاریخی شمال شرقی کشور چین محسوب شده و به دلیل سبک معماری منحصر بفرد آن مورد توجه بسیار قرار گرفته است. معماری این آرامگاه، ترکیبی از معماری مکان‌های تدفین سنتی چینی و ساختمان‌های قلعه مانند متعلق به اوایل دوره چینگ است.

برترین جاذبه های گردشگری چین «بخش دوم»

امپراطور هوانگ تای، که در طی سال‌های 1626 تا 1635 فرمانروایی می‌کرد، در این مکان مدفون شده است. آرامگاه بزرگی به مساحت بیش از 180 هزار متر مربع که روند ساخت آن هشت سال به طول انجامید. این آرامگاه به « گذرگاه ارواح» مشهور است. گذرگاهی که با ستون‌های سنگی و مجسمه‌هایی از اسب‌های مورد علاقه ی این امپراطور مزین شده است.

برترین جاذبه های گردشگری چین «بخش دوم»

از دیگر مکان‌های مهم این منطقه می‌توان به کاخ سلطنتی با شکوهی اشاره کرد که به دوران اولیه امپراطوری چینگ بازمی‌گردد. پس از کاخ سلطنتی پکن، این کاخ دومین مجموعه کاخ‌های بزرگ چین به شمار می‌رود که به طور کامل از آن حفاظت شده است. این مجموعه به عنوان اقامتگاهی برای امپراطورهای اولیه چینگ کاربرد داشته و شامل چندین حیاط باشکوه است که در اطراف این حیاط‌ها، مجموعه ساختمان‌های متعددی از جمله تالار دولت متعالی (Hall of Exalted Government)، محل قرار گیری تاج و تخت امپراطوری به چشم می‌خورد.

برترین جاذبه های گردشگری چین «بخش دوم»

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


33.3KFollowers
26Followers
2.3KPosts
1KComments
28Followers
Follows
8.7KSubscribers
Subscribe