موزه BMW

موزه BMW

کل : 2

میانگین : 4.5

تاریخ انتشار: پنجشنبه, ۱۷ خرداد ۱۳۹۷

موزه BMW

موزه فوق العاده زیبا و منحصر به فرد BMW در شهر مونیخ در کشور آلمان قرار دارد. در موزه BMW تولیدات معروف شرکت خودروسازی به نمایش گذاشته شده اند. دفتر مرکزی این شرکت در شهر مونیخ قرار دارد. این شرکت به نام امروزه مالک شرکت های رولز_رویتس، موتور کارز و مینی است. در این مقاله سعی داریم تا اطلاعاتی مهم در رابطه با موزه BMW در مونیخ را در اختیار علاقه مندان به ماشین های لوکس و گرانقیمت بی ام دابلیو قرار دهیم.

موزه BMW

قدمت و تاریخچه موزه BMW

 قدمت آن به 1973 میلادی باز می گردد. BMW مخفف عبارت Bayerische Motoren Werker است که به معنای صنایع موتوری بایرن به زبان آلمانی می باشد. این شرکت یک شرکت خودروساز آلمانی می باشد که تولید کننده خودرو و موتورسیکلت های لوکس در سراسر جهان است. شرکت بی ام دابلیو توسط فرانتس یوزف پوپ در 1916 تاسیس شد. طراح این سازه، معماری وینی به نام پروفسور کارل شوانتزر می باشد. در سال های 2004 تا 2008 این موزه مورد بازسازی قرار گرفت و در نزدیکی یکی از ساختمان های برتر قرن 21 توسط شرکت BMW به نام BMW Welt ساخته شد.

قدمت موزه BMW

توضیحاتی در رابطه با ساختمان BMW

وسعت این موزه 5000 متر مربع می باشد و دارای 120 غرفه متنوع است. سازه BMW مکانی بسیار مناسب و درخور توجه برای بازدیدکنندگان فراهم آورده است. هر بخش از این سازه نشان دهنده اهمیت و نقش پررنگ این شرکت در عرصه جهانی می باشد. این شرکت خودروسازی با نمایش محصولات کم نظیر و خودروهای قدیمی باعث تحسین و حیرت بازدیدکنندگان شده است. ساختمان موزه BMW به خاطر شکل ظاهری اش به کاسه سالاد یا دیگ سفید مشهور شده است. کف و سقف آن به شکل دایره می باشند که قطر هر یک به ترتیب 20 متر و 40 متر می باشد. در طبقه همکف این ساختمان اتاق رختکن و پذیرش وجود دارد.

راهنمای سفر به ارمنستان
ادامه مطلب

موزه bmw

بازدید از موزه ماشین های لوکس BMW

بازدید از موزه BMW شامل دو مرحله می باشد در مرحله اول با تاریخچه محصولات و برند بی ام دابلیو به روشی جذاب آشنا می شوید. در مرحله اول وارد بخش بزرگ این موزه خواهید شد و می توانید 125 مورد به نمایش درآمده در بازه زمانی صد ساله تاریخ فعالیت این شرکت را مشاهده کنید و سیر تکامل خودروها و تکنولوژی آن ها در گذر زمان را خواهید دید. در مرحله دوم پس از بازدید از موزه به کارخانه شرکت در مونیخ هدایت می شوید. در این مرحله بوسیله راهرویی مارپیچ بازدیدکنندگان به سمت طبقه بالای ساختمان موزه هدایت می شوند و می توانند به تجربه ای جدید از نحوه ساخت ماشین ها دست یابند همچنین در مرحله بازدید از کارخانه می توانند مراحل ساخت و رنگ زدن خودرو بی ام دابلیو را از نزدیک تجربه کنند. در نهایت بازدیدکنندگان از موزه می توانند با استفاده از آسانسور به طبقه همکف بازگردند.

بازدید از موره BMW

در موزه BMW نسل جدید خودروهای بی ام دابلیو در معرض دید عموم قرار داده شده است. در این موزه علاوه بر خودروها، دیگر تولیدات شرکت BMW مثل انواع توربین ها، موتورها، موتورسیکلت و تولیدات هوانوردی نیز به نمایش گذاشته شده اند که باعث جذب گردشگران و بازدیدکنندگان به این موزه شگرف شده است. هدف آلمانی ها از تأسیس آن به نمایش گذاشتن میراث گذشتگان، حال و آینده این شرکت بیان شده است. اطلاعات مربوط به موارد به نمایش گذاشته شده در این موزه به زبان های آلمانی و انگلیسی در اختیار بازدیدکنندگان قرار داده شده است. BMW یکی از اولین موزه ها با محوریت یک برند مشهور به حساب می آید. هزینه ای که شرکت جهت بازدید از آن در نظر گرفته است به ازای هر نفر 13 یورو است.

شهرهای غاری گرجستان بیانگر میراث فرهنگی غنی
ادامه مطلب

بازدید از موزه BMW

سایت معتبر گردشگری سفرمی در این مقاله اطلاعاتی مهم در رابطه با تاریخچه و قدمت موزه BMW در اختیار علاقه مندان به خودروهای سواری بی ام دابلیو قرار داده است. شما همچنین می توانید با مراجعه به بخش های دیگر این سایت با مکان های شگفت انگیز دنیا آشنا شده و گزینه ایده آل برای سفر خود را انتخاب کنید.

خلاصه

موزه BMW که تاریخ تأسیس آن به 1916 میلادی باز می گردد. تولیدات شرکت معتبر و مشهور تولید کننده خودروهای لوکس بی ام دابلیو در بازه زمانی صد ساله به نمایش می گذارد. بازدید از این موزه به شما این امکان را می دهد تا مراحل ساخت این خودرو را از نزدیک مشاهده کنید.

نظرات کاربران