گردشگری ویتنام - سفر به ویتنام

از پل دستان خدا ویتنام چه می دانید؟

کل : 14

میانگین : 4.43

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

شهر دانانگ ویتنام، به عنوان شهر پل های چشمگیر، در کنار رودخانه هان در جهان به خوبی شناخته شده است. پل دست طلایی یا پل دستان خدا نیز، یکی از پل های مشهور ویتنام است که هر تور گردشگری ویتنام، حتما از آن دیدن می کند. این پل نه تنها برای توریست ها جذاب است بلکه ویتنامی ها هم برای عکاسی و لذت بردن از هوای عصرانه، معمولا به این منطقه سر می زنند. پل طلایی ویتنام که به پل دستان خدا معروف است، از دو دست غول پیکر سنگی عبور می کند که معماری و طراحی خاص آن موجب شهرت جهانی آن شده است.

ویتنام معمولا کشور توریست پذیری است. به همین اگر می خواهید سفری ارزان داشته باشید بهتر است فصل های کم توریست را انتخاب کنید. کریسمس معمولا پر از توریست است. هم قیمت بلیط هواپیما ویتنام و هم قیمت رزرو هتل افزایش می یابد. اگر می خواهید در این زمان به ویتنام بروید باید همه چیز را از قبل رزرو کنید. همین طور با اقامت در خانه های محلی و بومی هزینه های تان بسیار کم می شود.

علت نامگذاری پل دستان خدا

نام اصلی پل دستان خدا در واقع “کائو وانگ” است. اما بعد از بهره برداری از آن، مردم ویتنام احساس خود را این گونه بیان کردند: «وقتی از پل عبور می کنیم، حس می کنیم که از میان دستان خدا عبور می کنیم و خداوند نگهدار ماست.»

همین امر موجب شد که نام پل دست خدا روی این پل معروف ویتنامی قرار گیرد. البته این پل با نام های پل طلایی و پل دست طلایی نیز شناخته می شود.

پنانگ مروارید شرق
ادامه مطلب

علت نامگذاری پل دستان خدا

تاریخچه پل دستان خدا

پل دستان خدا که در دانانگ واقع شده است، در سال 1919 ساخته شد. این پل که قسمتی از یک مجموعه تفریحی در ویتنام است، مراجعه کنندگان را با عبور از روی پل، به سمت یک مجموعه تفریحی هیجان انگیز هدایت می کند. پل دستان خدا با این که برای مجموعه تفریحی ساخته شد اما در کمتر از چند سال، به نمادی از شهر دانانگ ویتنام تبدیل شد. این پل که توسط طرحی از شرکت TA آغاز به کار کرد، بیش از 2 میلیارد دلار، هزینه برداشته است اما به نظر می رسد که این هزینه کاملا ارزش داشت چرا که سالانه بیش از 1.5 میلیون بازدید کننده، از روی این پل عبور می کنند.

تاریخچه پل دستان خدا

جنس پل دستان خدا از سنگ نیست!

یکی از نماینده های شرکت سازنده گفته است که بر خلاف تصور عمومی که گمان می شود جنس دست ها از سنگ تراشیده شده است، این دست ها ابتدا به صورت اسکلت درآمده وسپس روی آن، با کمک فلزهای مناسب، پوشیده شده است. در نهایت با فایبرگلاس، این پروژه به پایان رسیده است. زمان ساخت این پل، حدود یک سال به طول انجامید.

چشم انداز پل دستان خدا

پل طلایی ویتنام با ارتفاع 1400 متر و طول 150 متر، چشم انداز پانوراما از مناظر با شکوه و مناطق اطراف شهر را به نمایش می گذارد. در طول مسیر 8 محل مناسب برای استراحت و لذت بردن مردم از این مناظر، تعبیه شده است. مردم تصور می کنند که این پل، توسط این دو دست نگهداری می شود در صورتی که این دو دست کاملا نمادین هستند و هیچ نقشی در نگهداری این پل ندارند.

میاکه جیما؛ شهر متروک ژاپن
ادامه مطلب

چشم انداز پل دستان خدا

پل دستان خدا، لوکیشن فیلمبرداری عروس و دامادها

پل طلایی ویتنام امروزه یکی از بهترین مکان ها برای فیلمبرداری عروس و داماد است. تقریبا می توان گفت که بیشتر مردم ویتنام، برای فیلمبرداری عروسی خود، به این پل زیبا می روند. شاید شما هم در بازدید از این پل، عروس و دامادهای بسیاری را ببینید که می خواهند در میان دستان خدا، زندگی رویایی خود را آغاز کنند.

فیلمبرداری عروس و دامادها

چگونه از پل طلایی ویتنام بازدید کنیم؟

تنها راه رسیدن به پل طلایی ویتنام، استفاده از تله کابین است. تله کابین ها از SUN WORLD حرکت می کنند و تنها را بازدید از این پل، خرید بلیط برای بازدید از این مجموعه تفریحی است. زمانی که سوار تله کابین شوید، چشم اندازی از جنگل های بی نظیر و کوه های پوشیده از درختان را خواهید دید. تقریبا از مرکز شهر دانانگ تا رسیدن به پل طلایی، 40 دقیقه زمان می برد.

 SUN WORLD

هزینه بلیط ورود به پل دستان خدا

واحد پول کشور ویتنام دانگ است که با علائم اختصاری VND نوشته می شود. هر دانگ معادل 1.79 ریال است. قیمت بلیط ورودی به پل دستان خدا می تواند متفاوت باشد. از 43.5 دلار آمریکا شروع می شود در حالی که یک تور با راهنمای خوب می تواند این هزینه را تا 31.71 دلار برای هر نفر، پایین بیاورد. روزانه 265 بلیط رزرو می شود که پیشنهاد می شود پیش از این که از این پل دیدن کنید، اقدام به رزرو آن کنید.

فقط برای دریافت بلیط ورودی دستان خدا باید 150.000 دانگ بپردازید که معادل 6.45 دلار آمریکا می شود. تقریبا حدود 100 هزار تومان نیز باید هزینه بلیط ورودی این مجموعه را بپردازید اما هزینه های دیگری همچون تله کابین و بازدید از بخش های دیگر، جداگانه است. اگر به این کشور سفر کردید به این پل که یکی از بهترین جاذبه های گردشگری ویتنام است حتما سری بزنید.

نظرات کاربران