برترین جاذبه های گردشگری بلغارستان

برترین جاذبه های گردشگری بلغارستان

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: پنجشنبه, ۱۲ مرداد ۱۳۹۶

بلغارستان کشوری در جنوب شرقی اروپا است. این کشور مملو از صدها کلیسا، موزه، قلعه، مناطق کوهستانی منحصر به فرد، منابع طبیعی و به طور کلی بناهای تاریخی فراوان و جاذبه های گردشگری بی شماری است که معرفی همه آنها در این مجال نمی گنجد.

بغارستان

در این مطلب تنها به معرفی برخی از برترین جاذبه های گردشگری بلغارستان می پردازیم؛ با سفرمی همراه باشید.

1. ساحل آفتابی (Sunny Beach)

ساحل آفتابی

ساحل آفتابی یک استراحتگاه تفریحی در کنار دریای سیاه است. این ساحل از حیث ارائه انواع ورزش های آبی، ساحل شنی و شب زنده داری های شاد و مفرح شناخته شده است. در داخل این اقامتگاه ساحلی یک پارک پینت بال، مسیر پیاده روی و پارک آبی با سرسره های زیاد وجود دارد. در سمت جنوب، شهر نسبار (Nessebar) دارای آثار تاریخی و باستانی از موزه باستان شناسی با سفال هزارساله و ظروف برنز می باشد.

2. کوه های بالکان (Balkan mountain)

کوه های بالکان

رشته کوه های بالکان در بخش شرقی جزیره بالکان واقع شده اند. این رشته کوه های سرسبز برای کوهنوردی، اسکی و استراحت در دل طبیعت، مکانی بکر و فوق العاده محسوب می شوند.

3. رشته کوه های پیرین (Pirin)

کوه های پیرین

این رشته کوه ها در جنوب غربی بلغارستان واقع شده اند. ارتفاع بلندترین قله این رشته کوه به 2914 متر می رسد و برای کوهنوری مناسب است. در میان این رشته کوه ها پارک و دریاچه های زیبایی به چشم می خورند و شما می توانید عکس های بی نظیر تهیه کنید. همچنین در زمستان به محل فوق العاده ای برای اسکی تبدیل می شود.

سیجیریا شگفت انگیزترین قلعه سریلانکا
ادامه مطلب

4. صومعه سنت ایوان ریلا (Monastery of Saint Ivan of Rila)

صومعه ریلا

ریلا بزرگترین و مشهورترین صومعه ارتودوکس شرقی در بلغارستان محسوب می شود. ریلا در جنوب غربی کوه های ریلا، در 117 کیلومتری صوفیه، در دره عمیق ریلسکا ریور (Rilska River) در ارتفاع 1147 متر بالاتر از سطح دریا و داخل پارک طبیعی ریلا واقع شده است. این صومعه به یاد بنیانگذار آن (هرمیت ایوان ریلا) (hermit Ivan of Rila) نامگذاری شده است. امروزه حدود 60 راهب در این صومعه زندگی می کنند.

5. کلیسای سنت الکساندر نوسکی (St. Alexander Nevsky Cathedral)

کلیسای الکساندر

کلیسای سنت الکساندر نوسکی یک کلیسای ارتدوکس بلغاری در صوفیه، پایتخت کشور بلغارستان است. سنت الکساندر که به سبک نئوبیزانت ساخته شده، به عنوان کلیسای پدر سالار شناخته می شود و یکی از بزرگترین کلیساهای شرقی در جهان به شمار می رود که نماد صوفیه و جاذبه گردشگری مهمی به حساب می آید. مساحت سنت الکساندر به 3170 متر مربع می رسد و 10000 نفر ظرفیت دارد. پس از کلیسای سنت ساوا (Saint Sava) در بلگراد، این دومین کلیسای بزرگ در شبه جزیره بالکان می باشد.

6. سنگ های بلوگرادچیک (Belogradchik Rocks)

سنگهای بلوگرادچیک

گروهی از ماسه سنگ های عجیب و غریب در دامنه های غربی کوه های بالکان، در نزدیکی شهر بلوگرادچیک، در شمال غربی بلغارستان به چشم می خورند. این سنگ ها از قرمز تا زرد، دارای رنگ های متفاوتی هستند. ارتفاع برخی از آنها به 200 متر هم می رسد و در اشکال فوق العاده ای ایجاد شده اند که افسانه های جالبی هم درباره آنها وجود دارد. سنگ های بلوگراچیک همانطور که توسط دولت بلغارستان اعلام شده، یکی از جاذبه های مهم گردشگری در منطقه تلقی می شوند.

ایران مال لوکس ترین مجتمع تجاری خاورمیانه!
ادامه مطلب

7. قلعه بلوگرادچیک (Belogradchik Fortress)

قلعه بلوگرادچیک

این قلعه باستانی در دامنه های شمالی کوه های بالکان و در نزدیکی شهر بلوگرادچیک واقع شده است. قلعه ی بلوگرادچیک یکی از مهم ترین جاذبه های فرهنگی و تاریخی اولیه در شهر محسوب می شود. این بنا به بهترین شکل ممکن در بلغارستان حفظ شده و یکی از برجسته ترین محافل و ابنیه ی فرهنگی است که اهمیت ملی دارد.

8. غار دوتاشکا (Devetàshka cave)

دوتشکا

دوتاشکا یک غار بزرگ کارستی است که در 7 کیلومتری لتنیستا (Letnitsa) و 15 کیلومتری شمال شرقی لوچ (Lovech)، نزدیک روستای دوتاکی (Devetaki) در کرانه شرقی رودخانه اوسام بلغارستان واقع شده است. این چشم انداز زیبا به طور پیوسته توسط انسان های پالئو برای ده ها هزار سال اشغال شده است، به عنوان پناهگاه به گونه های مختلف جانوران خدمت کرده و اکنون نزدیک به 30000 خفاش در آن لانه دارند.

9. آبشار کروشونا (Krushuna Falls)

آبشار کوشوناوا

چندین آبشار زیبا در شمال بلغارستان، در نزدیکی روستای کروشونا به چشم می خورند. این آبشارها به خاطر مناظر بی نظیری که به وجو آورده اند، توجه بسیاری از گردشگران و دوستداران طبیعت را به خود جلب کرده اند. این آبشارها توسط سنگ های آهک سفید شکل گرفته اند.

10. موزه ملی تاریخ (National Historical Museum)

موزه ملی تاریخ صوفیه

این موزه در صوفیه پایتخت بلغارستان واقع شده است. تاریخ تاسیس آن به 5 می 1973 باز می گردد. یک نمایشگاه جدید در ساختمان دادگاه عدالت در 2 مارس 1984 بازگشایی شد تا سیزدهمین سالگرد دولت بلغارستان را جشن بگیرد. این موزه دارای بیش از 650 هزار اشیای مرتبط با باستان شناسی، هنرهای زیبا، تاریخ و مردم شناسی می باشد؛ اگرچه تنها 10 درصد آن را دائما به معرض نمایش می گذارد.

فواره فلای گیزر رنگارنگترین آبفشان دنیا
ادامه مطلب

منبع: safarme.com

نظرات کاربران