کامبوج

برترین جاذبه‌ های گردشگری کامبوج

کل : 3

میانگین : 4.67

تاریخ انتشار: شنبه, ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷

کامبوج

بسیاری از گردشگران علاقه‌مند هستند که با برترین جاذبه‌ های کامبوج قبل از آغاز سفر تفریحی‌شان آشنا شوند تا بتوانند در مدت زمان کوتاهی که در این کشور اقامت دارند از بیشتر نقاط جذاب و هیجان انگیز دیدن کنند! کامبوج کشوری در جنوب آسیای شرقی است که تحت حکومت امپراتوری اداره می‌شود و سال‌ها مستعمره کشور فرانسه بوده است! بنابراین در آثار تاریخی و باستانی این شهر زیبا می‌توانید به خوبی معماری‌های فرانسوی را مشاهده کنید!

جاذبه‌ های کامبوج با توجه به موقعیت جغرافیایی این کشور بی­شمار هستند و نمی‌توان به تمامی آن‌ها به صورت یکجا اشاره کرد! اما در ادامه برترین مقاصد و جاذبه‌های گردشگری کامبوج جهت آشنایی بیشتر گردشگرها معرفی شده‌اند، تا هنگام سفر کمتر دچار سردرگمی شوند! با سفرمی همراه باشید.

کامبوج

 

 آنگکور وات کامبوج (Angkor Wat)

یکی از برترین و زیباترین دیدنیهای کامبوج، آنگکور وات است. آنگکور وات نام مجموعه ای از معابد است که مربوط به قرن نهم تا پانزدهم قبل از میلاد می‌باشد! معبد آنگکور وات که متعلق به دوره آنگکوریان است دارای معماری اصیل خمری می­ باشد، به گونه­ ای که زیبایی معابد آنگکور وات در کامبوج حتی از تاج محل و اهرام فراعنه مصر چشم نواز تر است. آنگکور وات به عنوان بزرگ‌ترین عبادتگاه مذهبی در سرتاسر جهان شناخته می‌شود! به همین دلیل بسیاری از گردشگران کامبوج این معبد را به عنوان مهم‌ترین جاذبه گردشگری کامبوج در نظر می‌گیرند! بنای تاریخی آنگکور وات به گونه‌ی طراحی شده است که تصور می­­ کنید نمادی سنگی از کل جهان را در کامبوج به تصور کشیده است.

مرموزترین معابد جهان
ادامه مطلب

معماری پیچیده و هیجان انگیز معبد آنگکور وات کامبوج طبق اصول خاصی طراحی شده است؛ به گونه‌ای که نمی‌توانید مشابه معماری آن را در هیچ کدام از آثار تاریخی مذهبی مشاهده کنید! اگر به معماری‌های باستانی و قدیمی علاقه­ مند هستید و قصد دارید از یک جاذبه تاریخی منحصر به فرد در هنگام سفر به کامبوج بازید به عمل بیاورید معبد آنگکور وات را در ابتدای لیست دیدنی های کامبوج زیبا قرار دهید!

کامبوج آنگکور وات

 

پرهه ویهر کامبوج (Preah Vihear)

اگر به معابد گوناگون علاقه خاصی دارید می‌توانید از بین جاذبه‌ های کامبوج پرهه ویهر را جهت بازید انتخاب کنید! معبد پرهه ویهر در بالای رشته کوه‌های دانگرک و در ارتفاع 525 متری بنا شده است! معبد پرهه ویهر نیز در قرن‌های 11 و 12 همانند بیشتر معابد واقع در کامبوج هنگام سلطنت امپراتوری خمر ساخته شده است. با توجه به این که هر معبد مخصوص به خدای خاصی است، معبد پرهه ویهر نیز به شیوا یکی از خدایگان هندو اختصاص داده شده است! با توجه به این که معبد پرهه ویهر در مرز میان کامبوج و تایلند واقع شده است سال‌ها بین این دو کشور جهت تصرف اراضی اطراف این بنای تاریخی جنگ و درگیری بوده است. اما سرانجام این معبد به کشور کامبوج تعلق گرفته است!

کامبوج

 

کامپوت (Kampot)

کامپوت شهری کوچک در جنوب کامبوج است و به عنوان یکی از مقاصد گردشگری کامبوج شناخته می شود که از جذابیت خاصی برخوردار است و در نوار ساحلی هشتاد کیلومتری خلیج تایلند واقع شده است! این شهر زیبا، آرام و رؤیایی در نزدیکی کوه های سراسر سرسبز و در کنار ایستگاه معروف بوکور هیل قرار دارد. در شهر زیبا و تاریخی کامپوت می‌توانید از خرابه‌های باقی مانده از دوران آنگکوریان بازید به عمل بیاورید! میان این خرابه‌ها کلیسایی متروکه نیز در شهر وجود دارد که بازید از آن برای گردشگران خالی از لطف نخواهد بود! در شهر سرسبز کامپوت، که واقع در کامبوج است، می‌توانید ساعت‌ها در جنگل پیاده روی کنید و هوای تازه را استشمام کنید، از مزارع فلفل بازید به عمل بیاورید یا به دو چرخه سواری بپردازید!

برج قاب دبی، مرزی میان سنت و مدرنیته
ادامه مطلب

اگر عاشق ماهیگیری هستید نیز می‌توانید ساعت‌ها در سکوت وصف نشدنی به ماهیگیری مشغول شوید و از آرامش محیط اطرافتان لذت ببرید!

کامپوت کامبوج

 

ایستگاه تپه بکور (Bokor Hill Station)

ایستگاه تپه بکور نیز یکی از هیجان انگیز ترین جاذبه‌ های کامبوج است که برای علاقه‌مندان به هیجان توأم با ترس بازدید از آن خالی از لطف نیست! بکور هیل استیشن واقع در غرب کامپوت، جنوب کامبوج است. این ایستگاه در سال 1920 به عنوان یک اقامتگاه مناسب جهت روزهای گرم پنوم پن ساخته شده و به نسبت دارای آب و هوایی خنک‌تر  بوده است! بکور مجموعه ای از ساختمان های مستعمره ی فرانسه هستند.

با توجه به این که این ایستگاه بارها در طول حملات متوالی به کامبوج دستخوش تخریب شده، از آن ویرانه‌ای بیشتر باقی نمانده است! هر چند چندین بار در دوره ­های متوالی بازسازی این بنا صورت پذیرفته است و به عنوان یک بنای تاریخی توسط تورهای مسافرتی محلی مورد بازید قرار می‌گیرد!

ایستگاه تپه بکور کامپوت کامبوج

بدون بازید از برترین جاذبه‌ های کامبوج عملاً سفر تفریحی‌تان بیهوده خواهد بود! زیرا تنها با بازدید از آثار تاریخی و جاذبه‌های تفریحی یک شهر می‌توان با پیشینه تاریخی و قدمت آن آشنا شد! کامبوج به عنوان یک کشور دارای حاشیه ساحلی با دریا و جنگ‌های سرسبز از جاذبه‌های گردشگری زیادی برخوردار است! کافی است جاذبه‌های این کشور را قبل از سفر بررسی کنید و گزینه‌هایی که مد نظرتان هستند را انتخاب کنید! راهنمای سفر به کامبوج و مقالات مرتبط را در وبلاگ سفرمی بخوانید.

نظرات کاربران