کامبوج

راهنمای سفر به کامبوج

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: پنجشنبه, ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

هنگام سفر به کامبوج باید درباره موقعیت جغرافیایی این کشور، جاذبه‌های دیدنی، فرهنگ و آداب و رسوم مرم کامبوج، واحد پول کامبوج و نوع حکومتی که بر این کشور سلطه دارد آشنا باشید! بدون اطلاع از فرهنگ و آداب و رسوم مردم این سرزمین شاید در طول سفر نتوانید با آن‌ها ارتباط برقرار کنید و مایحتاجتان را تأمین کنید! زیرا ممکن است مردم کامبوج به زبان‌هایی سخن بگویند که شما نسب به آن‌ها هیچ دانشی ندارید! از سوی دیگر اگر اطلاعات بیشتری نسبت به موقعیت جغرافیایی و آب و هوای این کشور داشته باشید بهتر می‌توانید خودتان را با شرایط جوی حاکم بر کامبوج وفق دهید و لباس‌های مناسبی جهت سفر تفریحی‌تان در چمدان قرار دهید!

برای سفر به کامبوج می توانید بلیط هواپیما و هتل را از سایت سفرمی رزرو نمایید. اگر سفر به کامبوج را پیش رو دارید و هیچ اطلاعاتی درباره این کشور ندارید با وبلاک سفرمی همراه باشید تا آگاهی بیشتری درباره این منطقه به دست بیاورید!

کامبوج

موقعیت جغرافیایی کامبوج

هنگام سفر به این نقطه، دانش اولیه درباره موقعیت جغرافیایی این کشور از ضروری‌ترین موارد است. کامبوج در حقیقت بخشی از شبه جزیره هند و چین محسوب می‌شود که در جنوب آسیای شرقی واقع شده است. نام این کشور از افسانه‌ای به نام کامبو گرفته شده است و تلفظی فرانسوی دارد. کامبوج با تایلند، لائوس و ویتنام هم مرز است و می توانید از طریق زمینی نیز به این کشورها سفر کنید.

شهر پنوم پن به عنوان پایتخت کشور کامبوج دارای جاذبه‌های گردشگری زیادی است و به خوبی می‌توان معماری شهرهای فرانسوی را در آن مشاهده کرد! هر چند این شهر زیبا که روزی به عنوان نگین آسیای شرقی شناخته می‌شده است در طول تاریخ دستخوش جنگ‌های بسیاری شده است! به گونه‌ای که می‌توانید آثار جنگ‌های متعدد را هنوز هم در این منطقه مشاهده کنید! حدود 75% از کشور کامبوج در ارتفاع 100 متری دریا قرار دارد و در منطقه جنوب غربی کامبوج می‌توانید رشته‌کوه کراوانه را مشاهده کنید. این کوه‌ها در امتداد ساحل کشیده می‌شوند و تا کشور ویتنام ادامه دارند.

با رستوران های لوکس شانگهای آشنا شوید!
ادامه مطلب

موقعیت جغرافیایی کامبوج

آب و هوا

باید زمانی که قصد سفر به کامبوج را دارید به این نکته توجه داشته باشید که آب و هوای این کشور استوایی و مرطوب است! بنابراین در برخی از ماه‌های سال مانند ماه‌های ژوئن تا نوامبر احتمال بارش باران سیل آسا و بدون وقفه در این منطقه وجود دارد! به گونه‌ای که در ارتفاعات میانگین بارش سالیانه به حدود 5000 میلی متر نیز می‌رسد!

راهنمای سفر به کامبوج

فرهنگ و زبان کامبوج

در سفر به کامبوج باید بدانید که این کشور حدود 14.8 میلیون جمعیت دارد و بیشتر مردم این کشور پیرو فرقه مهایانه که یک شاخه از بودا است می‌باشند و دین بودایی دارند! هر چند اقلیت‌های دینی مختلفی مانند مسلمانان، مسیحیان و… را نیز می‌توانید در این کشور مشاهده کنید. مسلمانان بیشتر از اقلیت‌های چام و مالای هستند و گرایش دینی آن‌ها سنی‌های شافعی است. بر اساس آخرین سرشماری‌های انجام شده تعداد مسلمانان در این شهر به حدود 300 هزار نفر می‌رسد.

زبان رسمی کامبوج خِمِر است که به گونه خاصی نوشته و خوانده می‌شود و بیشتر مردم با این زبان سخن میگویند. هر چند ممکن است در اثر تغییرات و تحولات تاریخی زبان‌های رایج دیگر مانند انگلیسی یا فرانسوی را  نیز در این کشور مشاهده کنید!

فرهنگ و زبان کامبوج

واحد پول و نوع حکومت

کشور کامبوج صد سال در استعمار کشور فرانسه بوده است و بعد از جنگ‌های فراوان  توانسته در سال 1935 استقلال خود را به دست بیاورد! هم اکنون حکومت این کشور را پادشاهی مشروطه تشکیل می‌دهد و پادشاهی بر عهده هون سن است؛ که با وجود 25 سال حکومت طولانی­ ترین پادشاهی را در مناطق جنوبی آسیای شرقی داشته است!

اجاره ماشین و قیمت های آن در اروپا
ادامه مطلب

هنگام سفر به کامبوج اگر قصد داشته باشید در هتل اقامت کنید یا سری به بازارها بزنید و محصولات مورد نیازتان را خریداری کنید باید با نوع واحد پولی این کشور آشنایی کافی داشته باشید! واحد پول کامبوج ریـِل است، بنابراین هنگام سفر به این کشور باید این واحد پولی را به همراه داشته باشید!

راهنمای سفر به کامبوج

نحوه‌ی رسیدن به کامبوج

جهت سفر به کامبوج می‌توانید از طریق رزرو بلیط هواپیما یک سفر هوایی سریع و با کیفیت را تجربه کنید! فرودگاه­ هایی که در شهرهای این کشور مانند پنوم پن یا سیم ریپ واقع شده‌اند می‌توانند مقصد نهایی سفر شما باشند! انتخاب فرودگاه مقصد بنا بر مکان هتلی که رزرو کرده‌اید تعیین می‌شود و می‌توانید از بین فرودگاه‌های متعدد گزینه مناسبی را انتخاب نمایید! حمل و نقل درون شهری در این کشور هزینه بسیار مناسبی دارد! بنا بر میزان هزینه‌ای که جهت رفت و آمد در نظر گرفته‌اید می‌توانید از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید یا یک اتومبیل کرایه نمایید!

راهنمای سفر به کامبوج

اختلاف زمانی با ایران

اختلاف زمانی این کشور با ایران نیز یکی از گزینه‌های مهم در هنگام سفر به کامبوج است! این کشور اختلاف زمانی برابر با 2 ساعت و نیم با ایران دارد! به عنوان مثال اگر در ایران ساعت 11 باشد ساعت در کامبوج 1:30 است! بنابراین هنگام سفر به این نکته توجه ویژه‌ای داشته باشید تا هنگام ورود به هتل و بازدید از جاذبه‌های این منطقه دچار مشکل نشوید!

راهنمای سفر به کامبوج

اگر آب و هوای استوایی و مطلوب را می‌پسندید و به کشورهای جنوب آسیای شرقی علاقه ویژه‌ای دارید سفر به کامبوج می‌تواند یک گزینه مناسب هنگام تعطیلات باشد! این کشور تحت حکومت پادشاهی اداره می‌شود و 2:30 ساعت از نظر زمانی با ایران اختلاف دارد! مردم کامبوج دارای دین بودایی هستند و واحد پولی مخصوص به خودشان تحت عنوان ریـِل را دارند! قبل از این که سفرتان را شروع کنید بهتر است اطلاعات کلی درباره این کشور به دست بیاورید تا در طول سفر دچار مشکل نشوید!

نظرات کاربران