پل شیشه ای چین؛ اوج هیجان در دل طبیعت

پل شیشه ای چین؛ اوج هیجان در دل طبیعت

کل : 8

میانگین : 4.88

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۳۰ مهر ۱۳۹۶

پل شیشه ای چین که “ژانگجیاجی” نام دارد یکی از طولانی ترین پل های جهان است که در ارتفاعات بسیار بالا به صورت معلق ساخته شده و هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

پل شیشه ای ژانگیاجی

با سفرمی همراه باشید…

پارک ملی ژانگجیاجی

پارک جنگلی ملی “ژانگجیاجی” (Zhangjiajie National Forest Park) مملو از شگفتی های طبیعی است. به طوریکه روزانه هزاران بازدیدکننده از آن دیدن می کنند.

ژانگجیاجی

از جنگل های مه آلود گرفته تا صخره های سنگی قدرتمند…

این پارک ملی منحصر به فرد در ژانگجیاجی (Zhangjiajie)، شهری مرکزی در شمال ایالت هونان، جمهوری خلق چین، واقع شده است.

صخره های سنگی ژانگجیاجی

چشم اندازهای سحرآمیز پارک جنگلی

به راستی گاهی اوقات چشم اندازهای سحرآمیز این پارک جنگلی یادآور مناظر فیلم آواتار از جیمز کمرون (James Cameron) هستند. اما اشکال سنگی زیبا و درختان سرسبز، دلیل اصلی هجوم گردشگران به این منطقه نیستند.

ژانگجیاجی

بلکه این سیل عظیم بازدیدکنندگان برای تجربه ی حس هیجان بر فراز پل شیشه ای ژانگجیاجی، در میان دره “گرند کنیون” (grand canyon) که دو صخره در پارک جنگلی را به یکدیگر وصل می کند، به این مکان روانه می شوند. ارتفاع این پل نفس گیر 900 و طول آن 1400 فوت می باشد و تماما از شیشه ساخته شده است.

ژانگجیاجی

  • این پل که در تابستان سال 2016 افتتاح شده است، وحشت انگیزترین پل شیشه ای چین به شمار می رود. نگاه کردن به چشم اندازهای طبیعی که زیر پای خود می بینید و راه رفتن بر روی یک سازه شیشه ای در چنین ارتفاعی واقعا دل و جرات می خواهد.

ژانگجیاجی

  • اگر این امر به اندازه ی کافی ترسناک نیست، باید بدانید که سال گذشته پل شیشه ای چین، درست دو هفته پس از بازگشایی آن زیر پای یکی از بازدیدکنندگان ترک برداشت. با اینکه مقامات به مردم اطمینان دادند که ترک ها سطحی بوده و هیچ کس در معرض خطر نیست اما ترس مردم کاملا قابل درک است.
  • هنگامی که پل شیشه ای ژانگجیاجی ساخته شد، تبلیغات متعددی برای اثبات استقامت پل انجام شد.

ژانگجیاحی

  • از این جمله می توان به رانندگی روی پل و ضربه زدن به لایه های شیشه ای ضخیم پل با استفاده از پتک و چکش های بزرگ اشاره کرد.

ژانگجیاجی

این پل امتحانش را پس داده است. اما برای اطمینان از رعایت نکات ایمنی تنها 600 تا 800 نفر در یک زمان مجاز به راه رفتن بر روی پل هستند.

نظرات کاربران