جاذبه های معلق چین

جاذبه های معلق چین

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۸ مهر ۱۳۹۶

در این مطلب سفرمی چندی از جاذبه های معلق چین را به شما معرفی می کند.

1. معابد معلق هانگشان

(Hanging Temple of Hengshan)

 معابد معلق هانگشان

معابد معلق هانگشان که در 60 کیلومتری جنوب غربی داتونگ در ایالت شانگهای چین واقع شده است یکی از جاذبه های فراموش شده ی جهان به شمار می رود. معابد به صورت افقی به دامنه های صخره ای کوه هانگشان چسبیده اند و شامل 40 اتاق می شوند که توسط راه های پر پیچ و خم گیج کننده به یکدیگر متصل شده اند.

اینگونه نقل است که معابد معلق هانگشان توسط راهبی به نام لیائو ران (Liao Ran) در زمان سلسله شمالی وای (Wei) (534-386 میلادی) ساخته شده و در سال 1900 بازسازی شده است.

معابد معلق هانگشان

معابد معلق هانگشان با ایجاد حفره هایی در دیواره کوه ساخته شده است که ستون های نگهدارنده آنها در این حفره ها قرار گرفته اند. نکته جالب توجه این است که معابد تنها به یک دین واحد اختصاص ندارند بلکه پیروان سه مذهب کنفسیوس (Confucianism)، تائوئیسم (Taoism) و بودائیسم (Buddhism) از این معابد دیدن می کنند. درون این معابد حکاکی های زیبا در کنار 78 مجسمه به چشم می خورند.

2. رستوران معلق فنگ ونگ

(Fangweng Cliff-hanging restaurant)

فنگ ونگ

ابتدا باید از میان کوه هایی که به دور از تمدن و شهرنشینی قرار دارند عبور کنید و در معرض عناصر اولیه محیط طبیعی قرار بگیرید و از خوراکی های خشکی که در کوله پشتی تان دارید تغذیه کنید تا به رستوران معلق فنگ ونگ برسید.

رستوران معلق فنگ ونگ

این شرایط تا زمانی که به دره زیلینگ گورج (Xiling Gorge) و رستوران معلق فنگ ونگ که خدمات کامل ارائه می دهد برسید ادامه خواهد داشت. موقعیت مکانی رستوران بسیار خطرناک است زیرا در کنار صخره بنا شده و اگر به پاین نگاه کنید سرتان گیج خواهد رفت. اما اگر بتوانید بر حس ترستان غلبه کنید، در هنگام غذا خوردن چشم اندازهای شگفت انگیزی را نظاره گر خواهید بود.

هتل آنا کیش
ادامه مطلب

3. شهر ارواح فنگدو

(Fengdu Ghost City)

شهر ارواح فگند.

شهر ارواح همواره گردشگران بسیاری که علاقه مند به یادگیری و جمع آوری اطلاعات مربوط به دیگاه های چینی درباره زندگی پس از مرگ هستند را از سراسر جهان به خود جذب می کند. شهر ارواح در انتهای شمالی رودخانه یانگ تسه (Yangtze) و در ارتفاعات تپه میل (Ming Hill) فنگدو واقع شده است. بازدیدکنندگان در این منطقه با سبک های منحصر به فرد معماری و هنرمندان باستان و درس های مهم زندگی پس از مرگ، اینکه پاداش خوبی، خوبی و سزای شرارت، بدی است، آشنا می شوند.

شهر ارواح فگندو

قدمت این شهر که با فضای شبح واری از گذشته پر شده به 2000 سال پیش می رسد و منشاء آن به دوران سلسله هان باز می گردد. یعنی زمانیکه دو مقام رسمی تصمیم گرفتند فرار کنند و در این منطقه زندگی کنند و از آن پس داستان آنها جاودانه شد. نام این دو مقام رسمی “یین” و “وانگ” بود که (Yin and Wang)، در سلسله بعدی با یکدیگر ترکیب شدند و به “پادشاه عالم اموات” تغییر یافت.

شهر ارواح فنگدو

نام بسیاری از محبوب ترین جاذبه های شهر ارواح به زندگی پس از مرگ مربوط می شود. مثل: “برجِ آخرین نگاه به خانه”، “پلِ هیچ اتفاقی قرار نیست بیافتد” و “مسیرِ آزار ارواح”. یکی از جاذبه هایی که از محبوبیت کمتری برخوردار است پارک موضوعی می باشد که برای به تصویر کشیدن وحشت زندگی پس از مرگ ساخته شده و با رنگ نئون و ماسک های ترسناکی که جیغ می کشند تکمیل شده است.

پادشاه ارواح

چهره غول پیکری که در تپه به چشم می خورد، “پادشاه ارواح” (The Ghost King) نام دارد و عنوان بزرگترین مجسمه ساخته شده بر روی سنگ در گینس می باشد. ارتفاع مجسمه 138 متر و عرض آن 217 متر می باشد. پادشاه ارواح از تمام شهر دیده می شود.

بهترین مراکز خرید کوالالامپور
ادامه مطلب

 

نظرات کاربران