جاذبه های گردشگری کلومبو

با ۷ جاذبه گردشگری کلمبو آشنا شوید!

کل : 0

میانگین : 0

جاذبه های گردشگری کلمبو

کلمبو بزرگ ترین شهر و پایتخت کشور سریلانکا می تواند مقصدی جذاب برای ماجراجویی و سفر گردشگران باشد. این شهر با ساختمان های بلند، طبیعتی بی نظیر، مراکز خرید مدرن، آثار باستانی و فرهنگی، پارک های طبیعی و .. توانسته به قطب گردشگری تبدیل شود و میزبان گردشگران بسیار از سرتاسر دنیا باشد. گشت و گذار در میان جاذبه های گردشگری کلمبو ، امتحان کردن غذاهای محلی لذیذ آن و آشنا شدن با فرهنگ و تاریخ سریلانکا می تواند خاطره ای خوش و به یاد ماندنی را برای گردشگران به وجود آورد.

با 7 جاذبه گردشگری کلمبو آشنا شوید!

برای آشنا شدن با برخی از جاذبه های گردشگری کلمبو همراه مجله اینترنتی سفرمی باشید.

باغ وحش دهیوالا | Dehiwala Zoo

از مطرح ترین جاذبه های گردشگری کلمبو می توان باغ وحش دهیوالا را عنوان کرد که در سال ۱۹۳۶ تاسیس شده است.دهیوالا منطقه ای حفاظت شده برای حیوانات این شهر می باشد. که بیش از ۳ هزار حیوان در گونه های مختلف وجود دارد. اگر کودکی به همراه خود دارید باغ وحش دهیوالا می تواند مقصدی جذاب و سرگرم کننده برای کودکان باشد.

با 7 جاذبه گردشگری کلمبو آشنا شوید!

با 7 جاذبه گردشگری کلمبو آشنا شوید!

بازار پتا | Pettah Bazaar

در منطقه ی پتاه کلمبو بازاری بزرگ  به نام بازار پتا وجود دارد که شبیه به جمعه بازارهای ایرانی می باشد. در این بازار دست فروشانی بساط خود را پهن کرده اند و مشغول به فروش مواد غذایی، لباس، خوردنی و .. با قیمت هایی مناسب هستند. در ورودی بازار پتا بنای تاریخی برج ساعت خان قرار گرفته است که این بازار را با گاری های دست فروشان به یکی از جاذبه های گردشگری کلمبو تبدیل شده است که گردشگران بسیاری تنها برای آشنا شدن با زندگی مردم کلمبو و به قصد گشت و گذار در میان گاری و بساط فروشندگان به این بازار می روند.

با 7 جاذبه گردشگری کلمبو آشنا شوید!

با 7 جاذبه گردشگری کلمبو آشنا شوید!

موزه ملی کلمبو | National Museum of Colombo

بزرگ ترین موزه کشور سریلانکا را می توان موزه ملی کلمبو دانست که در خیابان مارکوس فرناندو واقع شده است. ساختمان زیبا و سفید موزه ملی کلمبو بیانگر اوج سلیقه معمار آن بوده است که با زیبایی تمام این موزه را ساخته است. در این موزه مجموعه های ارزشمندی همچون تاج و تخت سلطنتی، جواهرات، تاج پادشاهی، عتیقه جات، نسخه های خطی، نقاشی ها و .. نگه داری می شود و از همین رو به عنوان یکی از هیجان انگیزترین جاذبه های گردشگری کلمبو شناخته می شود.

با 7 جاذبه گردشگری کلمبو آشنا شوید!

با 7 جاذبه گردشگری کلمبو آشنا شوید!

معبد بودایی گانگارامایا | Gangaramaya Buddhist Temple

از زیباترین جاذبه های گردشگری کلمبو معبد بودایی گانگارامایا می باشد که در منطقه ۲ کلومبو، خیابان جیناتارانا و در نزدیکی رودخانه بیرا واقع شده است. معماری زیبای این معبد ترکیبی از معماری هندی، تایلندی، چینی و سریلانکایی می باشد که زیبایی فوق العاده ای را به وجود آورده است. معبد بودایی گانگارامایا از یک موزه که در آن عتیقه جات و اشیای گران بها نگه داری می شود و یک کتاباخانه با کتاب های ارزشمند تشکیل شده است.

با 7 جاذبه گردشگری کلمبو آشنا شوید!

با 7 جاذبه گردشگری کلمبو آشنا شوید!

پارک ویهاراماهادوی | Viharamahadevi Park

یکی از قدیمی ترین جاذبه های گردشگری کلمبو پارک ویهاراماهادوی است که بزرگترین پارک این شهر نیز می باشد. این پارک محلی سرگرم کننده برای کودکان می باشد. کودکان شما می توانند از باغ وحشی که در این شهر وجود دارد و در آن انواع بچه های حیوانات قرار دارند دیدن نمایند. همچنین قطاری کوچک در این پارک قرار داده شده که کودکان می توانند سوار آن شده و لذت قطار سواری را در مسیری کوتاه تجربه نمایند. این پارک در منطقه ۷ کلمبو و نزدیکی موزه ملی این شهر می باشد.

با 7 جاذبه گردشگری کلمبو آشنا شوید!

با 7 جاذبه گردشگری کلمبو آشنا شوید!

ساحل مونت لاویانا | Mount Laviana

اگر قصد دارید لحظاتی خوش را در کنار آب های کلمبو تجربه کنید قطعا ساحل مونت لاویانا می تواند انتخابی مناسب باشد که می توانید بر روی شن های نرم ساحل آفتاب بگیرید و یا داخل دریا شنا کنید. این ساحل در نزدیکی شهر قرار گرفته و در اطراف آن رستوران ها و کافه های متعددی برای رفع گرسنگی وجود دارد. این ساحل یکی از پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری کلمبو می باشد که رفتن به آن به هر گردشگری توصیه می شود.

با 7 جاذبه گردشگری کلمبو آشنا شوید!

موزه هلندی کلمبو | Colombo Dutch Museum

ساخت موزه هلندی کلمبو به قرن ۱۷ باز می گردد که در ابتدا تنها خانه فرمانداری هلند بوده است. این خانه در طول زمان کاربری های مختلف اعم از پرورشگاه، بیمارستان، ایستگاه پلیس، اداره پست و .. داشته است. این عمارت در نهایت در سال ۱۹۸۲ به موزه آثار هلندی تبدیل شد. موزه هلندی کلمبو داری باغ سرسبزی می باشد که چندین سنگ مقبره نیز در آن وجود دارد. داخل موزه هلندی کلمبو  آثار باستانی هلندی، سکه ها، ظروف، سرامیک و انواع اسلحه وجود دارد.

با 7 جاذبه گردشگری کلمبو آشنا شوید!

با 7 جاذبه گردشگری کلمبو آشنا شوید!

همراه مجله گردشگری سفرمی باشید تا اطلاعات خود را در رابطه با شهر یا کشورهای مختلف و جاذبه های گردشگری آن تکمیل نموده و سفری خاطره انگیز و لذت بخش را تجربه نمایید.

در صورتی که قصد سفر به کلمبوی سریلانکا را دارید می توانید برای خرید بلیط هواپیما تهران به کلبمو و رزرو هتل کلمبو به سایت سفرمی مراجعه نمایید.

نظرات کاربران