chamoniiixx

مرگبار ترین مناطق گردشگری دنیا

کل : 0

میانگین : 0

مرگبار ترین مناطق گردشگری دنیا

درحالیکه اکثر مردم به منظور استراحت سفر می کنند، در این میان گروه اندکی نیز وجود دارند که ترجیح می دهند کم تر استراحت کنند و بیشتر به دنبال ماجراجویی باشند و با جانشان بازی کنند. خوشبختانه، از این قبیل مناطق گردشگری مرگبار در سراسر دنیا به وفور یافت می شوند. پس نگران این نباشید که چگونه می خواهید با مرگ روبه رو شوید، چراکه انتخاب های زیادی پیش رو دارید.

در ادامه سفرمی قصد دارد شما را با ۱۰ تا از خطرناک ترین، هیجان انگیزترین و البته مرگبار ترین مناطق گردشگری دنیا آشنا کند. پس با سفرمی همراه باشید.

۱۰. پارک ملی یوسمیتی، کالیفرنیا، هف دام

در مجموع، تاکنون ۶۰ نفر در کوه هف دام و مسیرهای منتهی به آن فوت کرده اند. بالا رفتن از هف دام یک روز طول می کشد، که در این زمان شما تا ارتفاع ۱۵۰۰ متر برابر با ۵۰۰۰ فوت صعود خواهید کرد و از ۴۰۰۰ تا ۹۸۰۰ کالری خواهید سوزاند، و ۱۲۰ متر آخر(۴۰۰فوت) که تقریبآ عمودی می باشد را با کمک کابل های فلزی طی خواهید کرد. در اینجاست که حوادث زیادی اتفاق می افتد.

مرگبار ترین مناطق گردشگری دنیا

کوهنوردان زمانی که شرایط مساعد نیست و هوا بارانی می شود از انجام این کار سر باز می زنند، چراکه ترکیب کابل ها و سنگ های لغزنده می تواند در حقیقت خیلی مرگبار باشد. در قسمت پایین صخره، همان سمتی که دریاچه ی میرر واقع شده، مکانی است که حوادث بسیاری اتفاق افتاده و منجر به مرگ شده است.

مرگبار ترین مناطق گردشگری دنیا

مرگ های گزارش شده از سال ۲۰۱۱ شامل ۳ کوهنوردی می شود که گارد ریل را نادیده گرفتند و در آبشار ورنال افتادند. مرد دیگری لیز خورد و از میان غبار و مه به درون همان دریاچه افتاد و در نهایت کشته شد. همچنین جوان ۲۶ ساله ای که از روی کابل لیز خورد و از ارتفاع ۱۸۰ متری سقوط کرد.

مرگبار ترین مناطق گردشگری دنیا

سقوط کردن و غرق شدن تنها خطرات احتمالی نیستند. گزارشاتی وجود دارند مبنی بر اینکه چند کوهنورد در اثر اصابت صاعقه کشته شده اند. گروه نجات یوسمیت اعلام داشتند: که ۶۰ درصد وظایف این تیم، مربوط به آرام ساختن کوهنوردان و کاهش استرس آنهاست. این گروه تنها به هلیکوپترهای نجات و تیم فوریت های پزشکی اتکا نمی کنند، بلکه دارای سگ های جستجوگر و همچنین یک تیم ماهر نجات غریق می باشند.

تماشا کنید :

 

۹. تور آتش فشان هاوایی

اگر از آن دسته افرادی هستید که بازدید از یک آتش فشان فعال در سفر برایتان هیجان انگیز می باشد، باید بگویم خیلی خوش شانس هستید، زیرا در هاوایی گزینه های زیادی پیش رو دارید. این منطقه آنقدر خطرناک است که در سال ۲۰۰۷ گروه خدمات پارک های ملی به دلیل  گزارشات متعدد از مرگ و میرها و صدمات جدی فراوانی که دراین منطقه رخ داده بود، تور دوچرخه سواری را برای مدتی تعطیل کردند.

مرگبار ترین مناطق گردشگری دنیا

گردشگران باید ۱۰۰ دلار پرداخت کنند و با استفاده از دوچرخه از این کوه آتش فشان بالا بروند و دوباره همان مسیر را به سمت پایین رکاب بزنند. مرگ های بی شماری درحالی که افراد در سراشیبی کنترل دوچرخه هایشان را از دست داده اند اتفاق افتاده است. اما این تنها راهی نیست که در یک تور آتش فشان شما را به طرف مرگ می برد.

مرگبار ترین مناطق گردشگری دنیا

در بین سال های ۱۹۹۲ تا ۲۰۰۲ از سوی پارک آتش فشان ملی هاوایی ۴۰ مرگ و ۴۵ صدمه جدی گزارش شده است. کوه های آتش فشان، از جمله کیلاوا  که از سال ۱۹۳۸ هر سال بدون توقف فوران می کنند، برای جزایر اطرافشان یک جاذبه ی جهانگردی بی نظیر به شمار می روند. گدازه های پراکنده در هوا که ناشی از گازهای منتشر شده از فوران آتش فشان ها می باشند، بسیار خطرناک هستند. تعداد زیادی از کارکنان پارک و همچنین گردشگران بسیاری در اثر این گدازه ها کشته شده اند. این مه که همانند یک ابر سفید بی ضرر به نظر می رسد، در حقیقت ترکیب مرگباری از هیدروکلریک اسید، هیدروژن سولفید، و کربن دی اکسید می باشد. این گازها می توانند منجر به آسم و ناراحتی های قلبی شوند. علاوه براین سوختن در آب جوش اقیانوس ها، سنگهای نهان معلق در هوا، و عدم آمادگی قبلی کوهنوردان و بالاخره مبتلا شدن به اختلالات جدی، همگی از عوارض بازدید از یک آتش فشان فعال در هاوایی می باشند.

مرگبار ترین مناطق گردشگری دنیا

۸. ساحل پرایا دبوا ویاگم

مرگبار ترین مناطق گردشگری دنیا

سواحل شنی پهناور و غروب های دل انگیز، به همراه آب های گرم و زلال اقیانوس برای یک تعطیلات بی نظیر معرکه هستند. اما به شرط اینکه این سواحل متعلق به کوسه ها نباشند. در گذشته ساحل پرایا در برزیل محل مناسبی برای گردشگرانی که از سراسر جهان به آنجا سفر می کردند بود. اما از سال ۱۹۹۲ این ساحل چشم نواز مورد حمله ی کوسه ها قرار گرفت.

مرگبار ترین مناطق گردشگری دنیا

در بین سال های ۱۹۹۲ تا ۲۰۱۲، پنجاه و شش مورد از حمله ی کوسه ها به ساحل گزارش شده است که از این میان ۳ حمله منجر به مرگ و میر شده است. این کوسه های نر بزرگ از آن جهت مشکل ساز شده اند که بیشتر به آب های کم عمقی تمایل دارند که ساحلش به محل استراحت مردم و شناگران منتهی می شود. در حقیقت کوسه ها بی تقصیر هستند. یکی از دلایلی که کوسه ها جذب این آب ها می شوند تمایل آن ها برای دنبال کردن کشتی ها و خوردن زباله هاییست که به دریا ریخته می شوند. پس گردشگران ساحلی خوراک بهتری برایشان محسوب می شوند. اگرچه گروه نجات غریق همیشه در ساحل گشت میزند، اما خیلی وقت ها به موقع نمی رسند.

مرگبار ترین مناطق گردشگری دنیا

۷. صخره های موهر

مرگبار ترین مناطق گردشگری دنیا

تماشای اقیانوس اطلس پر تلاطم، از فراز صخره های موهر در ایرلند واقعآ نفس گیر است. این طبیعت وحشی زیبا عاری از هرگونه موانع حفاظتی در اطرافش می باشد. اما خطر اصلی مهم تر از این چیزهاست. کمی آن طرف تر از مرکز بازدیدکنندگان صخره های موهر، محوطه ی پارکینگ قرار دارد؛ با مسیرهای آسفالتی، پله ها و دیوارهایی سنگی که روی آن نوشته شده: از دیوارها فاصله بگیرید! در بالای صخره ها، مسیرهایی برای پیاده روی گسترانیده شده اند که بیش از اندازه مرگبار می باشند. وزش بادهای شدید و باران های سیل آسای غیرقابل پیش بینی، شیب های تند مسیر، ماسه های سست و سنگ های لغزنده به شما هشدار می دهند که این یک پیاده روی معمولی نیست!

مرگبار ترین مناطق گردشگری دنیا

در سال ۲۰۰۶ خانمی که در لبه ی صخره مشغول پیاده روی بود، در اثر وزش باد شدیدی به پایین پرت و کشته شد. تجربیات دیگری نیز وجود دارند که به هیچ وجه غیر عمدی نیستند. در سال ۲۰۰۷ زن جوان ۲۶ ساله ای همراه با پسر بچه ی ۴ ساله اش به این مکان آمد و خودش را از ارتفاع ۱۸۰ متری به پائین انداخت. این رخداد موجب شد علاوه برهشدار دادن به مردم، سیاست های جدیدی به منظور کمک به آن هایی که به قصد پریدن می آیند نیز اعمال شود. در سال ۲۰۱۰ زمانی که قطعه سنگ بزرگی از لبه ی صخره به درون اقیانوس افتاد، موجب شد که توجه مسئولان به خطرات طبیعی دیگری که دستاورد این صخره می باشد جلب شود.

تماشا کنید :

 

۶. مسیر پیاده روی ال کامینیتو دل ری

مرگبار ترین مناطق گردشگری دنیا

ال کامینیتو دل ری که در زمان گذشته پادشاه اسپانیا آلفونسوی سیزدهم روی آن قدم می زد، امروزه مرگبارترین مسیر پیاده روی جهان محسوب می شود. پهنای این راه که ساخته ی دست بشر می باشد تنها ۱ متر است که در امتداد صخره ای با ارتفاع ۱۰۰ متر ساخته شده است. ازسال ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۰، پنج نفر در این مسیر کشته شدند که باعث شد این راه به دلایل فنی به روی عموم مردم بسته شود، اما این اتفاق نیز نتوانست مانع پیاده روی هر روزه ی مردم بی شماری  در این مسیر شود. این مسیر درگذر سال ها مورد تخریب زیادی قرار گرفته است. در بسیاری از نقاط، تنها چیزی که ازاین مسیر باقی مانده، ریل های فلزی زنگ زده می باشد. در این زمان شما انتخاب دیگری ندارید جز اینکه نهایت شجاعت خود را به کار گیرید و به جای مسیر پوسیده ی زیر پایتان، به صخره های اطرافتان نگاه کنید. بسیاری از میله های محافظ از هم گسسته اند و دربسیاری نقاط چاره ی دیگری ندارید جز اینکه با احتیاط از لبه ی کوه بالا بروید.

مرگبار ترین مناطق گردشگری دنیا

در میان مسیرهای باقی مانده، سوراخ های بزرگی به چشم می خورند که حتی اگر ترس از ارتفاع نداشته باشید، با دیدن این صحنه سرتان گیج خواهد رفت. هرچند رفت و آمد در این راه باریک غیرقانونی به شمار می رود، اما هنوز برای مردم مکانی محبوب می باشد. مسئولان، امروزه هزینه های هنگفتی برای بازسازی این راه پرداخت کرده اند به این امید که این مسیر علاوه بر محبوبیت، امنیت نیز داشته باشد.

تماشا کنید :

 

۵. کوه سفید، چامونیکس

مرگبار ترین مناطق گردشگری دنیا

قسمتی از رشته کوه های خیره کننده ی آلپ، کوه سفید نام دارد که دارای بلند ترین ارتفاع، یعنی ۱۶۰۰۰ فوت بالاتر از سطح دریا می باشد و همچنین بلند ترین قله ی اروپا به شمار می رود. هر ساله ۱۰۰ مرگ و میر در این منطقه اتفاق می افتد که موجب شده کوه سفید رکورد مرگبار ترین مسیر را از آن خود کند.

مرگبار ترین مناطق گردشگری دنیا

البته اگر این موضوع را در نظر داشته باشیم که سالانه ۳۰۰۰۰ نفر این کوه را فتح می کنند، دیگر این رقم تکان دهنده نخواهد بود. حال این آمار را با کوه اورست مقایسه کنید: در مجموع تنها ۲۰۰ نفر در کوه اورست کشته شده اند، اما باید این را نیز مد نظر قرار دهیم که در ۶۰ سال گذشته تنها ۴۰۰۰ نفر برای صعود به این قله تلاش کرده اند. پس کوه سفید هنوز مرگبار ترین قله محسوب می شود. عواملی مانند آب و هوا، بهمن و بی تجربگی، به این تلفات دامن زده است.

مرگبار ترین مناطق گردشگری دنیا

تماشا کنید :

 

۴. مسیر پیاده روی هوآشان، چین

مرگبار ترین مناطق گردشگری دنیا

مسیر هوآشان به معنای واقعی کلمه خطرناک می باشد. این مسیر به وسیله ی تخته سنگ هایی که در راستای دامنه ی کوه ساخته شده است هدایت می شود. شما باید از روی این تخته های کم عرض رفت و آمد کنید. بسیاری از مردم به منظور رسیدن به معابد بالای کوه از آن بالا می روند.

مرگبار ترین مناطق گردشگری دنیا

تصاویر به خوبی گویای این امر هستند که هوآشان خطرناک ترین مسیر پیاده روی جهان به شمار می رود. حتی در طول این راه نقاطی هستند که تخته ای در آن وجود ندارد و شما مجبورهستید پایتان را به دور چین و برآمدگی های کوه گره کرده و به مسیر خود ادامه دهید. هر ساله ۱۰۰ نفر در این مسیر کشته می شوند، البته اطلاع دقیقی مبنی برتعداد این مرگ و میرها در دسترس نیست.

مرگبار ترین مناطق گردشگری دنیا

تماشا کنید :

 

۳. سقوط آزاد، نروژ

مرگبار ترین مناطق گردشگری دنیا

اگر می خواهید این پرش را امتحان کنید، پس حتما خیلی شجاع هستید. این تنها یک هیجان پرستی دیوانه وار نیست، بلکه دیوانگی محض است. زیرا در این  پرش قرار نیست که شما به چیزی وصل باشید. تنها یک چتر نجات با خود دارید که دقیقآ قبل از آنکه به زمین برسید، باز خواهد شد.

مرگبار ترین مناطق گردشگری دنیا

اما نمی توانید تصور کنید که این تجربه تا چه اندازه می تواند هیجان انگیز و منحصر به فرد باشد، آن هم در جایی مانند کوه های کیجراگ (Kjerag) و اینف جوردن (Innfjorden) در نوروژ که لذت آن دوچندان می شود.

تماشا کنید :

 

۲. عبور از گذرگاه آبی دریک، اقیانوس منجمد جنوبی

مرگبار ترین مناطق گردشگری دنیا

هرکس که تا کنون به قاره ی قطب جنوب سفر کرده باشد، حتما عبور از این گذرگاه وحشتناک را تجربه کرده است. اگر بدانید چه تجربه ی هیجان انگیز و خطرناکی پیش رو دارید، بدون شک ضربان قلبتان بالا می رود.

مرگبار ترین مناطق گردشگری دنیا

مثلا اگر در طول راه طوفانی خشمگین به این آب های وحشی برخورد کند موجی عظیم پدیدار خواهد شد که ارتفاع آن به ۱۷ متر می رسد. این موج های پی در پی به اندازه ی یک ساختمان ۴ طبقه بزرگ هستند و مدام به قایق تان برخورد خواهند کرد. اگر این اتفاق شما را نمی ترساند، پس هیچ چیز دیگری هم نخواهد توانست هیجان شما را برانگیزد.

مرگبار ترین مناطق گردشگری دنیا

۱. قفس مرگ، داروین

مرگبار ترین مناطق گردشگری دنیا

این قفس که از سال  ۲۰۰۸ در استرالیا افتتاح شده است، خانه ی ۲۰۰ کروکودیل می باشد. که بعضی از آن ها از گونه های عظیم آب شور هستند. در این آکواریم شما را درون کابین های شفاف قفس مانندی قرار می دهند و به اعماق استخر کروکودیل ها می فرستند. در این حالت می توانید از فاصله ی خیلی نزدیکی در زیر آب این مخلوقات ماقبل تاریخ را تماشا کنید و این ویژگی باعث شده که مردم زیادی از گوشه کنار جهان برای شیرجه زدن در این آکواریوم داوطلب شوند. شما در هر شیرجه ۱۵ دقیقه زمان دارید که با این خزنده های غول پیکر رو به رو شوید.

مرگبار ترین مناطق گردشگری دنیا

بسیاری از مردم هنگامی که در فاصله ی ۵ میلی متری با کروکودیل ها قرار می گیرند به شدت وحشت زده می شوند. مشاهده شده، زمانی که مربی ها به این خزندگان عظیم الجثه غذا می دهند و مردم درون قفس های مخصوص در زیر آب هستند، حرکت کروکودیل ها تندتر می شود و فضا از آنچه که بود ترسناک تر می گردد.

مرگبار ترین مناطق گردشگری دنیا

تماشا کنید :

به نظر شما کدام یک از این مقاصد گردشگری ماجراجویانه هیجان انگیز تر می باشند و اگر امکان تجربه ی سفر به یکی از این مقاصد را داشته باشید، از میان این ۱۰ مقصد کدام یک را انتخاب می کنید؟
لطفا نظرات خود را با سفرمی به اشتراک بگذارید.

منبع: http://www.safarme.com/

نظرات کاربران

 1. شیدا says:

  عاااالی بود واقعا ممنون از مطالب بسیار جالب و خواندنیتون.میشه از صحنه های اقیانوس و اتفاقاتی که در اونجا میفته اطلاعات و عکس های بیشتری بذارید؟ بازم ممنون

 2. وحيد says:

  فوق العاده بود من و همسرم عاشق جهانگردی هستیم. به امید روزی که از لحاظ مادی امکانش باشه.

 3. الهه says:

  جالب بود… دوس دارم هاوایی رو ببینم

 4. mim says:

  گزارش فوق العاده ای بود……..ممنون