تونل ویستریا در ژاپن

سفری شگفت انگیز به مقاصد طبیعی و خارق العاده ی دنیا (بخش دوم)

کل : 1

میانگین : 5

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
  1. Wisteria Tunnel، ژاپن

در فاصله ی شش ساعتی از توکیو شهر کیتایوشو قرار دارد؛ در این شهر باغ های کاواچی فوجی تعجب تمامی گردشگران را بر انگیخته است.

باغ های کاواچی فوجی

ردیف هایی از ویستریای باشکوه با بیش از 20 گونه ی منحصر بفرد در بین ماه های آوریل تا می گل می دهند. اینجا تنها جایی است که می توانید آزادانه در آن در میان باغ های باشکوه به گردش پرداخته و از میان تونلی با انواع گیاهان سفید و ارغوانی، آلوها و یاس هایی عبور کنید که همگی پشت هم نظم طبیعی بی نظیری را شکل داده اند.

تونل ویستریا در ژاپن

این نظم رویایی در ماه آوریل به اوج خود می رسد؛ بهترین زمان برای گردش در این باغ ها ماه آوریل است ولی در تمامی فصول این زیبایی همچنان بی نظیر است؛ البته این باغ خصوصی است و برای ورود به آن باید مبلغی را بعنوان ورودی پرداخت نمایید. این تونل از گونه های مختلفی از ویستریا پوشانده شده است. ویستریاها بر روی داربست های قوسی و بزرگ در حالی آویزان شده اند که گیاهان سبز زیرین حالت زمردی به خود پیدا کرده و مسیر عبوری به وجود آمده است که کاملا از گیاهان پوشانده شده است. این جا مکانی افسانه ای نیست و نخواهد بود بلکه واقعیت محض است.

تونل ویستریا در ژاپن

 

  1. Avenue of the Baobabs ، ماداگاسکار

یکی از مشهورترین کوچه های باز دنیا Avenue of the Baobabs در ماداگاسکار است که جالب ترین شگفتی طبیعی بشمار می رود. درختان افسانه ای موجود در منطقه Menabe در امتداد جاده خاکی قدیمی گسترده شده و یکی از تاثیرگذارترین نماها را در این قاره پدیدار ساخته است.

ایالت ترنگانو مالزی و جزایری خیره کننده
ادامه مطلب

خیابان باوباب در ماداگاسکار

ماداگاسکار یکی از کشورهای جزیره ای آفریقا مملو از جنگل های بارانی، بیابان ها، سواحل زیبا و حیات وحش جالبی است که نیمی از هیجانات موجود در این منطقه مربوط به مورد آخر است.

حیاط وحش ماداگاسکار

بائوباب ها یا همان درختان وارونه با نام های درختان boab، boaboa و بطری آب نیز شناخته شده است؛ برخی از این درختان بیش از 8000 سال عمر دارند. محیط این درختان در حدود 160 فیت بوده و قطر بزرگترین بخش آن 40 متر است، در نتیجه این درخت بزرگترین درخت در آفریقا به شمار می رود.

درخت باوباب

بزرگترین بائوباب ها در ماداگاسکار قرار دارند. این درختان را می توان در دیگر قسمت های این قاره هم پیدا کرد ولی برجسته ترین مکان تولید و پروش بائوباب ها ماداگاسکار است.

ماداگاسکار

 

  1. غارهای Glowworm، نیوزیلند

تورهای گردشگری در میان غارهای Glowworm در منطقه Waitomo نیوزیلند از دهه ی 1800 رواج پیدا کرد و جای تعجب چندانی هم ندارد. در درون غارها، نقطه های سحرانگیزی بنام Glowworm Grotto وجود دارد که توجه جهانیان را به خود جلب کرده است و یکی از جاذبه های نمادین در نیوزیلند است.

کرم های شبتاب غارهای نیوزیلند

در میان دیواره ها و سقف های غارها، کرم های شبتاب درخشش ستاره مانندی را از خود به نمایش گذاشته اند؛ این گونه ی منحصر بفرد خاص نیوزیلند بوده و اندازه ی آن برابر با اندازه ی یک پشه ی معمولی است.

کرم های شبتاب در غار نیوزیلند

در طول 30 میلیون سال گذشته، افسانه Waitomo با شکل گیری سنگ آهک ها در عمیق ترین نقاط در دسترس در اقیانوس آغاز شده است. امروزه این موجودات سنگ آهکی به یکی از غیرقابل باورترین و الهام بخش ترین عجایب طبیعی بر روی زمین تبدیل شده اند.

محبوب ترین موزه های دنیا در میان کاربران اینستاگرام؛ 2017
ادامه مطلب

کرم های شبتاب غار نیوزلند

تورهای حرفه ای، گردشگران را در میان غار هدایت می کنند؛ گردشگران در سکوت در امتداد آب های جاری در غارها هدایت شده و به نمای کاملی از غارها به نظاره می نشینند. شبتاب ها در حالی غارها را نورانی می کنند که تارهای ابریشمیشان از سقف غار همانند دکوراسیون درخشان رشته ای آویزان می شود.

کرم های شبتاب غار نیوزیلند

 

  1. هیراپولیس و پاموکاله، ترکیه

پاموکاله با نام قلعه ی کتانی ( Cotton Castle ) نیز شناخته شده است و یکی از مکان های باشکوه در جنوب غرب ترکیه می باشد. مواد معدنی کربناتی در طول قرن ها در نتیجه ی ته نشست آب های کلسیت دار سنگین سرچشمه گرفته شده از صخره های 700 فوتی مشرف بر دشت سنگ آهک های سفید رنگ، تراس ها و چشمه های آب گرم بسیاری را شکل داده اند.

پاموکاله

حوضچه های تراس دار، جنگل های معدنی و مجموعه ای از آبشارهای سنگی مشرف بر زمین چشم اندازی را بوجود آورده اند که بی نظیرند. بخشی از آب گرم های هیراپولیس، این پدیده طبیعی در اواخر قرن 2 قبل از میلاد در دوران سلطنت آتالیدز بوجود آمدند.

هیراپولیس، این شهر آبگرم های رومی و بیزانسی یکی از جالب ترین ویرانه های موجود در ترکیه می باشد که در یونسکو نیز به ثبت رسیده است و به خوبی از آن محافظت می شود.

پاموکاله

مخروبه های به جای مانده از معابد، حمام ها و یادبودهای یونانی در لیست میراث فرهنگی یونسکو ثبت شده اند.

مخروبه های هیراپولیس

گرچه گردشگران نمی توانند مستقیما بر روی تراس ها قدم بزنند ولی استخرهای کوچک نیلگون با نرخ پایین برای همگان در دسترس است. از ازدحام دوری کنید، در طول شب بیدار بمانید و از طلوع خورشید این تجربه ی بی نظیر لذت برید.

بهترین جاذبه های گردشگری پوکت (2)
ادامه مطلب

 

 

نظرات کاربران