مقاصد گردشگری دارای پدیده های طبیعی خارق العاده

سفری شگفت انگیز به مقاصد طبیعی و خارق العاده ی دنیا (بخش اول)

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

خارق العاده ترین پدیده های طبیعی

برخی مقاصد گردشگری به دلیل پیشینه ی غنی و یا رویدادهای تاریخی مورد توجه قرار می گیرند؛ برخی دیگر دارای مجموعه ای از غذاهای خوشمزه و فرهنگ آسان و بی قید رستورانی هستند؛ برخی دیگر هم به دلیل وجود کوه ها، دریاچه ها و دیگر زمینه های فراهم برای ماجراجویی همچنان جذاب و فریبنده اند. ولی شهرت این مقصدها بیشتر به دلیل وجود دیگر عوامل جالب می باشد. پدیده های طبیعی در دنیا گردشگران را از دوردست ها به خود جلب می کنند و مشاهده ی اجمالی پدیده هایی این چنین نایاب و مرموز دشوار است. حتی با وجود سیاحت و کاوش در طبیعت درک چگونگی پدیدار شدن طبیعی این پدیده ها دشوار است.

 

  1. خیابان Dark Hedges، ایرلند

اگر فیلم تیم برتون را دیده باشید با عبور از این خیابان حس می کنید درون یکی از عجایب این فیلم قدم می زنید. ردیف های انبوه، پرپیچ و خم از راش ها در کنار جاده ی Bregagh آرموی به همراه تنه های به طرز غیرقابل باوری ضخیم، سفت و پوست پوست یکی از بی نظیرترین و وهم آورترین چشم اندازهای موجود در ایرلند را خلق کرده است. درختان این خیابان در دهه ی 1900 توسط خانواده ای بنام استوآرت در امتداد جاده ی منتهی به ملک شخصیشان Gracehill House واقع در بالای تپه کاشته شد.

خیابان Dark Hedges، ایرلند

این ملک هم اکنون به یک باشگاه گلف تبدیل شده است. شایعاتی در مورد روح گری لیدی در میان مردم رواج پیدا کرده است؛ مردم معتقدند این جاده در تسخیر این روح است و او در هنگام غروب خورشید به پرسه زنی در این جاده می پردازد. جدا از داستان های نقل شده در مورد روح ها، 300 سال پس از کاشت این راش ها، درخت ها بقدری رشد کردند که شاخ و برگ هایشان در هم پیچیده و تونلی پرپیچ و خم شکل گرفته است و نور و سایه از میان شاخه های درهم تنیده این درختان عبور می کند. این خیابان یکی از بزرگترین و بهترین مکان ها برای عکاسی و فیلمبرداری می باشد که در فیلم ها و سریال های تلویزیونی از جمله Game of Thrones نیز نشان داده شده است.

بازار شبانه چیانگ مای تایلند، بهشت عشاق خرید
ادامه مطلب

خیابان Dark Hedges، ایرلند

 

  1. دریای ستاره ها، جزیره Vaadhoo، مالدیو

یکی از زیباترین جزایر جهان در مالدیو قرار دارد؛ نام این جزیره وادهو می باشد که در منطقه Raa Atoll قرار دارد و پدیده طبیعی که در این جزیره رخ می دهد در جهان به نام ” دریای ستاره ها ” شهرت دارد. دلیل رخداد این پدیده وجود امواج آبی فلورسنتی  می باشد. منشا این نورها پدیده بیولومینانسی یا همان واکنش شیمیایی طبیعی است که در زمان ایجاد آشفتگی در یک میکروارگانیسم در آب توسط اکسیژن رخ می دهد. این میکروارگانیسم های دریایی همان فیتوپلانکتون هایی هستند که در سرتاسر جهان یافت می شود و تنها خاص این جزیره نمی باشند.

دریای ستاره ها، جزیره Vaadhoo، مالدیو

پدیده بیولومینانس در مکان های دیگری نظیر استرالیا، جامائیکا و بخش هایی از ایالات متحده نیز رخ می دهد ولی این حجم از نور تنها در این جزیره دیده می شود. این پدیده در بخش های دیگری از مالدیو نظیر بخش های Rangali و Mudhdhoo نیز رخ می دهد. مشاهده ی تشعشعات درخشان در زیر دریایی از ستارگان یکی از راه های گذران عصری زیبا است.

دریای ستاره ها، جزیره Vaadhoo، مالدیو

 

  1. غار Crystals، مکزیک

در این غار بزرگ واقع در 980 فوتی زیر صحرای جی هوآهوآن، بزرگترین کریستال های شکل گرفته در هزاره ی گذشته بر روی زمین یافت می شود؛ ارتفاع بزرگترین این ساختارهای کریستالی 39 فوت و وزن آن 55 تن است. حجم زیادی از ذرات سلنیتی در اعماق این غار در زیر بیابان جی هوآهوآن یافت شده است.

 غار Crystals، مکزیک

در سال 2000، دو برادر در حال اکتشاف و حفاری در معادن Naica، یکی از بزرگترین معادن پربازده کشور بودند که هر ساله چندین تن نقره و سرب از آن بدست می آمد. آن ها در زمان حفاری با غار کریستالی مواجه شدند. در نگاه اول چیز جدیدی به نظر نمی آمد، زیرا نقره و سرب مواد خام اولیه برای شکل گیری کریستال ها هستند و در چندین معدن دیگر نیز قبلا کریستال های کوچکتری کشف شده بودند. با بررسی ها و حفاری بیشتر از عجایب زمین شناختی جدیدی پرده برداشته شد و یکی از بزرگترین جاذبه های مکزیک کشف شد. گذر از محور پرپیچ و خم معدنی، طی مسیر بیست دقیقه ای غار در تاریکی و گرما، هر لحظه اش تجربه ای جدید می باشد.

پلکانی به بهشت؛ مسیر ممنوعه هاوایی
ادامه مطلب

 غار Crystals، مکزیک

 

  1. آبشارهای Angel، ونزوئلا

برخی ممکن است به آبشار نیاگارا در بخش آمریکایی یا کانادایی این غول آبشاری با بی خیالی نگاهی بیندازند، ولی مطمئنا آبشاری عظیم تر از آبشار نیاگارا نیز وجود دارد. آبشار انجل در ونزوئلا و در پارک ملی کانائیما قرار دارد.

آبشارهای Angel، ونزوئلا

اندازه این آبشار 14 برابر آبشار نیاگارا است و از بلندای کوه Auyantepui سرچشمه می گیرد. این آبشار در بزرگداشت اولین فرد پرواز کننده بر فراز آن یعنی خلبان ایالات متحده جیمی انجل، آبشار انجل نامگذاری شد. این آبشار رکورد پیوسته ترین آبشار دنیا را به نام خود به ثبت رسانده است؛ آبشار انجل بدون کوچکترین مانع و وقفه ای پیوسته در جریان است و با ارتفاعی 3.200 فوتی به سمت بالا کشیده شده است؛ در این ارتفاع اندازه سرازیری های تند اصلی و آب شیب های شیب دار نیز در نظر گرفته شده اند.

آبشارهای Angel، ونزوئلا

آب های تند سفیدرنگ در زیر جریان اصلی در جریان است و تقریبا سراشیبی های تند 100 فوتی در دنباله ی نقاط سریع السیر جای گرفته اند. رفتن به این آبشار خود یک شاهکار به شمار می رود؛ چهار ساعت باید در طول رودخانه های Rio Churun و El Rio Carrao سفر کرده و از آب های خروشان عبور کرده و با صعودی 90 دقیقه ای به نقطه ای بهتر رسید. این یکی از ماجراجویی های واقعی در ونزوئلاست که ارزش امتحان کردن را دارد.

آبشارهای Angel، ونزوئلا

 

نظرات کاربران