دیزنی لند-چین-ماجراجویی-گردشگری چین-بلیط-بلیط آنلاین

دیزنی لند شانگهای چین در آستانه افتتاح

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۵ خرداد ۱۳۹۵

در ابتدا اجازه دهید تا نگاهی به درون دیسنی لند شانگهای به عنوان یک پارک عظیم موضوعی قبل از افتتاح رسمی آن داشته باشیم. چون اخیرا ورود بازدیدکنندگان بطور آزمایشی در آن آغاز شده است. تاکنون چند هزار نفر این فرصت را یافته اند، تا قبل از افتتاح رسمی وارد آن شوند.

تصاویر گرفته شده در پارک نشان از بازدیدکنندگان مشتاقی دارد که سوار بر ترن های هوایی هستند، یا مشغول دیدن رژه شخصیت ها هستند و یا به گشت و گذار در دیگر مکان ها این پارک می پردازند.

در حال حاضر بازدید تا قبل از ۱۶ ژوئن، فقط منحصر و محدود به کسانی شده که از قبل دعوت شده اند، باز شدن درب ها برای عموم مردم، موکول به افتتاح رسمی است.

پیش بینی ها حاکی از یک بازگشایی پرشکوه در افتتاح رسمی دارد اما قبل از آن می توانیم نگاه گذرا به این مجموعه داشته باشیم.

قبلا هرگز تصویری از طرفداران مشتاق این پارک بزرگ تفریحی ۳۹۰ هکتاری در جایی به نمایش در نیامده است و شما برای اولین بار آن ها را می بینید. بد نیست بدانید که برای ساخت این پارک ۵٫۵ میلیارد دلار(۳٫۸ میلیارد پوند) هزینه شده است و در حال حاضر به صورت آزمایشی درب های خود را از ۷ ماه مه گشوده است.

پیش بینی می شود جمعیت انبوهی برای افتتاح بزرگ دیسنی شانگهای بیایند، افراد خوش شانس کمی، تاکنون توانسته اند با داشتن دعوت، تنها چند هفته مانده به تاریخ ۱۶ ژوئن، وارد پارک شوند. تصویر میکی موس را در حال دست تکان دادن به مهمانان در مقابل قلعه می بینید.

تصویر به خوبی نشان می دهد، بازدیدکنندگان چطور با اشتیاق مشغول گشت و گذار در این پارک ۳۹۰ هکتاری و ۵٫۵٫میلیارد دلاری(۳٫۸ میلیارد پوندی) هستند. پارکی که در حال حاضر دوران ۶ هفته ایی افتتاح آزمایشی خود را می گذراند. مهمانان دعوت شده در اینجا سوار بر ترن هوایی سرزمین آینده اند( Tomorrow land).

هنرمندان با پوشیدن لباس های شخصیت های سفید برفی و ۷ کوتوله در حال رژه رفتن بین بازدیدکنندگانی هستند که از همه سنین نماینده ایی را می توان در آن مشاهده کرد.

ورود به این پارک فعلا محدود به مهمانان دعوت شده، کارکنان و اعضای خانواده و بعضی از دوستان شان است. اما چیزی به ۱۶ ژوئن نمانده است تا درب های پارک بطور رسمی برای هزاران بازدیدکننده باز شود.

بر طبق اعلام سایت دیزنی، در طول دوره آزمایشی این امکان فراهم است تا بازدیدکنندگان، خودشان برخی از جذابیت ها، برنامه های تفریحی، یا زمان غذا خوردن را مشخص کنند، و فعلا در این دوره آزمایشی، امکان استفاده از همه وسایل و امکانات درون پارک وجود ندارد.

البته لازم به ذکر است همه چیز در جای خود نیست و همه کارها به سادگی پیش نمی رود، برخی مشکلات هم در این بین مشاهده می شود. شانگهائیست گزارش کرده است که بازدیدکنندگان قبل از سوار شدن به مترو و رفتن به خانه مجبور می شوند که بادکنک هایی که از قرار معلوم گران هم هستند، را دور بیندازند.

چینادیلی گزارش کرده است، مردم مجبورند بادکنک هایی را که درون پارک عرضه می شود را به قیمت ۶۰ یوان (۹ دلار، ۶٫۳ پوند) بخرند. متروی ایستگاه پارک دیسنی لند از ورود این بادکنک ها بدرون مترو ممانعت بعمل می آودند و علت آن را خطر بالا و بلقوه ایی این بادکنک برای انفجار و تخریب ترن ها عنوان کرده اند بدین جهت مردم مجبورند آن ها را در بیرون مترو رها کنند.

علاوه بر این موضوع، برخی به بازرسی های امنیتی ایستگاه متروی دیسنی شانگهای معترضند، و می گویند تمامی وسایل آن ها قبل از ورود بازرسی می شود، این در حالی است که در بقیه ایستگاه های مترو خبری از این گونه بازرسی های سخت گیرانه نیست.

در ضمن، برخی هم اشاره می کنند که قیمت غذای درون پارک بیش از اندازه گران است و غذایی که در عکس تبلیغ می شود با آن چیزی که عملا برای خوردن سرو می شود کاملا متفاوت است و شباهتی بهم ندارند. غذاها قیمتی حدود ۷۰ یوان (۷٫۴۲ دلار) دارند.

روشن شدن چراغ های قلعه دیسنی لند شانگهای، قسمتی از افتتاح غیر رسمی آن است.

مینی موس و داک از شخصیت های مشهور کارتونی اند که در حال رژه در میان مردم هستند. رژه ایی که در دیگر دیسنی پارک ها جهان هم اجرا می شود.

بازدیدکنندگان سوار بر قایق و در حال پارو زدن و گذشتن از یک کشتی چوبی عظیم و یک صخره واقعی باورنکردنی درون پارک هستند.

یکی از نمایش ها که در این پارک می بینید، قایق شناوری است که شخصیت های فیلم فروزن( Frozen) سوار بر آنند، همچنین بر روی آن اولافِ آدم برفی، سوار بر سورتمه ایی است که بوسیله سونِ گوزن کشیده می شود.

به هر حال عکس های گرفته شده در پارک حاکی از بازدیدکنندگان زیادی است که با اشتیاق فراوان مشغول بازدید از قسمت های مختلف پارکند و طبق گزارش پارک دیسنی شانگهای، اکثر مردم پس از بازگشت، آن را یک تجربه عالی، توصیف کرده اند.در اولین سال برآورد می شود ۱۷ میلیون نفر وارد پارک شوند.

در این روزهایی که از آغاز غیر رسمی پارک می گذرد، مردم رژۀ شخصیت ها با لباس کامل و صحنه های مربوطه هر کدام از فیلم ها را از نزدیک دیدند. بازدیدکنندگان سوار بر ترن های هوایی عکس های زیادی گرفتند عکس های گرفته شده نشان از شور شعف مهمانانی است که از این وسیله استفاده کردند. عکس ها بخوبی خوشحالی و رضایت مردم را نشان می دهد.

تصاویر همچنین حاکی از روشن شدن چراغ های قلعه ۶۰ متری شگفت انگیز در طول شب است. قلعه ایی که بزرگترین قلعه ساخته شده در دیسنی لند های جهان است.

توریست ها در حال پرسه زدن در اطراف آلیس در سرزمین عجایب و مجسمه بزرگی از سر شخصیت ملکه قلب ها هستند.

دیسنی لند شانگهای، شمارش معکوس برای افتتاح رسمی را آغاز کرده است.

 در تصویز زیر چلچراغ کریستالی، در قلعه بزرگ دیسنی را می بیند، که ۶۰ متر ارتفاع دارد که در واقع بزرگترین در نوع خود در تاریخ دیسنی لند هاست.

دیسنی لند شانگهای، ارزان ترین دیسنی لند در کل جهان خواهد شد. قیمت بلیط در روزهای خلوت و کم ازدحام۳۷۰ یوان (۵۶ دلار، ۳۹ پوند) و در زمان اوج و شلوغی خود ۴۹۹ یوان (۷۶ دلار، ۵۱ پوند) خواهد بود.

پارک به چند بخش تقسیم شده است؛ سرزمین آینده ( Tomorrow land)، کتاب داستان قلعه سحرآمیز، سرزمین عجایب، باغ های خیالی، خلیج گنج، ماجراجویی در جزیره، خیابان میکی و شهر دیسنی.

جواهر در تاج سحرآمیز، قلعه سحر آمیزی است که به شاهزاده خانم های دیسنی اختصاص یافته است.

موزائیک ها، هر چهار فصل سال را از طریق افسانه تیانا، مریدا، رلپونزل، السا و آنا نشان می دهد. وقتی که چراغ های چادر بزرگ روشن می شود نقش و نگارهای مربوط به بل، سیندرلا و سفید برفی به معرض نمایش در می آیند.

ظاهر جذاب، دلفریب و معماری خیره کننده دیسنی لند شامل، مخروط های طلایی آن است که دروازه های دوران رنسانس را تداعی می کند و در دروازه های باغ های تخیلی نیز آن ها را می توان دید.

نواحی مختلف پارک، در طول شب روشن می شوند تا ترن ها، امکانات غذا خوری و تفریحی خود را به خوبی در معرض دید قرار دهند.

پارک تفریحی به چند قسمت تقسیم شده است که شامل، سرزمین آینده، کتاب داستان قلعه سحرآمیز، سرزمین عجایب، باغ های خیالی، خلیج گنج، ماجراجویی در جزیره، خیابان میکی و شهر دیسنی، است.

قلعه بزرگ محور اصلی و مرکز توجه در پارک است اما پارک همچنین دارای هتل ها، فروشگاه ها، رستوران ها، یک تئاتر و یک دریاچه مصنوعی هم هست.

دیسنی شانگهای اولین پارک موضوعی در سرزمین اصلی چین است که حتی قبل از افتتاح رسمی، نظرها را به سوی خود جلب کرده است. طوری که در طول ماه گذشته، مردم زیادی روزانه به سمت ایستگاه متروی روان شده اند تا این پارک را حتی از بیرون، ببینند.

مردم بسیار زیادی خود را به پشت فنس های پارکی که هنوز باز نشده می رسانند تا آن را ببیند و ماموران پارک آن ها را از کنار فنس ها، درها و دهکده طلایی بیرون پارک، دور می کنند.

علی رغم اینکه قلعه عظیم مرکز توجه است، پارک داری دو هتل، فروشگاه ها، رستوران ها و یک تئاتر و دریاچه مصنوعی است.

شرکت والت دیسنی گفته که پارک بازتابی از فرهنگ چینی هم خواهد بود – برخی مواقع ادارات مربوطه در چین برای اطمینان، ورود نمادهای سرگرم کننده ایالات متحده به داخل پارک را بازرسی می کردند و سپس اجازه ورود می دادند.

ایده احداث پارک در سرزمین اصلی چین به دهه ۱۹۹۰ بر می گردد که بالاخره در سال ۲۰۱۱ عملی شد.

مشخصه دیگر در پارک های جدید، جنگ ستارگان است که بازدیدکنندگان، سواری در سرزمین فردا را با وسیله ایی به نام تورن تجربه می کنند، کسانی که بدنبال هیجان بیشترند سواری با موتور سیکلتی که در حال صعود است را ترجیح می دهند.

شیر شاه برای اولین بار موسیقی خود را کاملا به زبان ماندارین اجرا خواهد کرد.

میل آنلاین تراول از دیسنی شانگهای خواسته بدون توجه به اعتراضات و نظرات، توضیح خود را ارائه کنند.

یک کشتی پر از شخصیت های سرزمین اسباب بازی ها؛ وودی، بوز لاتر در این تصویر می بینید که در حال عبور از میان مردم هستند.

یک عکس هوایی که نقشه کلی دیسنی لند شانگهای را نشان می دهد.این عکس بیانگر بزرگی و وسعت این پارک تفریحی است، با موضوعات مختلف و قلعه های اعجاب برانگیز خود که بزرگترین در نوع خود در تاریخ است. انتظار می رود این پارک تفریحی در چین پس از باز شدن درب ها به روی عموم مردم، رکوردی به یاد ماندنی از خود به ثبت برساند.

پارک ۳۹۰ هکتاری شانگهای، ششمین پارک دیسنی لند در کل جهان است و از ابتدا مسئولان پارک قول داده اند که به فرهنگ و رسومات چینی احتراما بگذارند و این را در فیلم های به نمایش درآمده هم لحاظ خواهند کرد.

بلندترین قلعه کمپانی دیسنی لند و خلیج گنج، و خصوصا دزدان دریایی کارائیب فقط در این پارک بنا نهاده شده است و در جای دیگر نیست.

قایق سواری و حرکت بر روی کشتی دزدان دریایی کارائیب، نبرد گنجینه غرق شده همراه با موسیقی همزمان، و برخورد با دزدان دریایی، پری دریایی و کراکن از جمله مواردی است که مهمانان فقط در اینجا تجربه می کنند.در ضمن کاپیتان جک اسپارو (جک گنجیشکه) مهارت شمشیر زنی خود را به صورت زنده در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می دهد.

اگر دزدان دریایی مرکز توجه شما نیستند چیزهای خیلی جذاب دیگری هستند که شما می توانید ببینید، آلیس در سرزمین عجایب و نسخه کلاسیک افسانه تیم بورتون از آن جمله است.

مهمانان گرسنه نیز با دست خالی بر نمی گردند، چون تعداد زیادی رستوران با غذاهای خوشمزه در اینجا وجود دارد، مثل؛ شیرینی های رمی، نان فرانسوی که از سبک راتاتویی الهام گرفته، یک فروشگاه شیرینی که مانند خانه بچگی های مینی موس ساخته شده است، از آن جمله اند.

مسئولان پارک انتظار دارند ۱۷ میلیون نفر هر سال از این پارک بازدید کنند. مسئولان پارک صرفا توجه خود را روی بچه های کوچک محدود نکرده اند.

در سکوی پرتاب جنگ ستارگان مهمانان، با قهرمانان و شخصیت های مثبت و شخصیت های منفی حماسی آن ملاقات می کنند، بازدید نمادین از قسمت های مختلف کهکشان، و مشاهده صحنه های نمایش، یادآور قسمت اخیر این سری از فیلم ها برای بازدیدکنندگان خواهد شد، و همچنین داستان اسکای واکر را از نزدیک لمس می کنند.

پارک شانگهای علی رغم نمایش فیلم های جدیدتر دیسنی، به فیلم اصلی آن هم بی توجه نیست و آن ها را هم مد نظر قرار می دهد.

آبفشان قایق بخاری میکی، در ورودی پارک واقع شده است، که در واقع ادای احترام و یادآور سال ۱۹۲۸ و شروع خلق فیلم های انیمیشن شگفت انگیزی والت دیسنی برای جهان است.

شرکت دیسنی و شریکش گروه شندی شانگهای امیدوارند، گسترش هر چه بیشتر را برای میراث ۶۰ ساله کمپانی دیسنی در جهان به ارمغان بیاورند.

دیسنی در چین کاملا شناخته شده است و در ماه مه سال گذشته بزرگترین فروشگاه دیسنی که آن هم در شانگهای است، مجبور شدند درب فروشگاه را فقط پس از یک ساعت ببندد، چون تعداد افراد وارد شده به فروشگاه بسیار زیاد بود.صدها نفر سه ساعت در صف مانده بودند تا وارد فروشگاه ۵ هزارمتر مربعی آن شوند.

.

نظرات کاربران