بازدید از محله قدیمی بستکیه دبی؛ سفر در زمان

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: پنجشنبه, ۱۹ اسفند ۱۳۹۵

در میان آسمان‌ خراش‌های مرتفع مرکز شهر دبی، محله بستکیه (که منطقه ی تاریخی شهر محسوب‌ می‌شود)، قرار گرفته است. این روستای قدیمی که سابقاً محل ماهیگیری روستاییان بوده است، نام خود را از شمار بالای تاجران بستکی (تاجران ایرانی) که در قرن نوزدهم در این منطقه ساکن بوده‌اند، گرفته است. این محله ی کوچک و تماشایی با ساختمان‌هایی مجهز به بادگیر احاطه شده است، که امروزه به گالری‌های هنری، کافه‌ها، و موسسات فرهنگی، از جمله گالری مجلس، که نشان‌دهنده ی هنر خاورمیانه است، تبدیل شده‌اند.

مسافران تور دبی که اخیراً از محله بستکیه بازدید کرده‌اند، معتقدند که این محله مکان مناسبی است تا کمی از شلوغی و زرق و برق مرکز شهر دبی رهایی یابند، و به علاوه بازدید از این محله موجب شده است تا آن‌ها از دیدن ساختار قدیمی این شهر پیش از توسعه و پیشرفت کنونی بهره‌مند ‌شوند.

همچنین مسافران از سکوت این محله قدیمی بسیار لذت برده و بر این باورند که این محله ظاهر بسیار زیبایی دارد. اما با این حال برخی دیگر معتقدند که وسعت این محله بسیار کم بوده و جاذبه‌ی گردشگری درخوری محسوب نشده و بازدید از آن اتلاف وقت است.

محله بستکیه در نزدیکی موزه ی دبی و در امتداد کرانه ی جنوبی خور دبی در منطقه بُر دبی (Bur Dubai) واقع شده است.

برای دسترسی به این منطقه می‌توانید از تاکسی‌های آبی از مبدأ اسکله قدیمی سوق دبی استفاده کرده و یا از طریق مترو از ایستگاه الفهیدی به مقصد این محل به راه بیفتید.

برای کسب اطلاعات بیشتر به راهنمای سایت در خصوص گشت و گذار در دبی مراجعه کنید.

جاذبه های شهر شیکاگو
ادامه مطلب

در هر ساعت از شبانه روز می‌توانید بدون پرداخت هرگونه هزینه‌ای از محله بستکیه بازدید کنید.

به خاطر داشته باشید در ساعات بعدازظهر دمای هوا در بالاترین سطح خود خواهد بود، بنابراین سعی کنید در طول ساعات غروب و شب از این منطقه بازدید کنید تا از آفتاب سوختگی رهایی یابید.

نظرات کاربران