مسجد جمیرا دبی

مسجد جمیرای دبی

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۸ اسفند ۱۳۹۵

بنای مسجد جمیرا بر فراز ساحل و در منطقه ی جنوب دبی مارینا واقع شده است. نمای سفید رنگ و پر از طراحی‌های دقیق ساختمان مسجد – که اسکناس 500 درهمی دبی نیز به تصویر این مسجد مزین شده است – تقلیدی از سبک معماری دوره فاطمی اسلام است.

مسجد جمیرا دبی

برخلاف سایر مساجد دبی، غیر مسلمان‌ها نیز اجازه ی ورود به ساختمان مسجد را دارند تا از شگفتی‌های نمای مسجد به حیرت درآیند. نمای مسجد جمیرا مزین به تصاویر نقاشی ‌شده در پس زمینه‌ای به رنگ زرد و آبی روشن است که در سفر با تور دبی می توانید از آن دیدن کنید.

مسجد جمیرا دبی

اما یک نکته ی مهم در خصوص بازدید از مسجد جمیرا آن است که: افرادی که وارد این مسجد می شوند باید لباسی مناسب بر تن داشته باشند – به عبارتی باید لباسی با آستین‌ بلند و شلوار و یا دامن بلند بر تن داشته باشید. خانم‌ها نیز باید با روسری موهای خود را بپوشانند. چنانچه لباس سنتی و پوشیده‌ای نداشته باشید، خادمان مسجد با کمال میل لباس‌های مناسبی در اختیار شما قرار می‌دهند.

مسجد جمیرا دبی

افرادی که به این منطقه سفر کرده‌اند شدیداً تأکید می‌کنند که حتی اگر چندان مذهبی هم نیستید، برای یک بار هم که شده از این مسجد بازدید کنید تا از ارزش‌های آموزشی و اهمیت فرهنگی آن اطلاع یابید. بازدیدکنندگان از سخنرانی‌های آموزشی و مباحث آموزنده‌ای که در خصوص اسلام در این مسجد برگزار می‌شود، بسیار استقبال می‌کنند.

مسجد جمیرا دبی

تورهای راهنمای مسجد جمیرا

تورهای رایگان راهنمای مسجد جمیرا شنبه‌ تا پنج‌شنبه رأس ساعت 10 صبح و با همکاری مرکز درک فرهنگی شیخ محمد برگزار می‌شود.

پرطرفدارترین مقصد برای سفرهای زمستانی داخلی کجاست؟
ادامه مطلب

هزینه ی ورودی مسجد 10 درهم (در حدود 2.75 دلار) است، و از کودکان زیر 12 سال هزینه ی ورودی دریافت نمی‌شود.

برای شرکت در این تور نیازی نیست از قبل بلیط رزرو کنید اما لازم است به خاطر داشته باشید که 15 دقیقه قبل از شروع برنامه باید در مکان مورد نظر حضور داشته باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت مرکز درک فرهنگی شیخ محمد (Sheikh Mohammed Centre for Cultural Understanding) مراجعه کنید.

نظرات کاربران