موزه ی دبی

موزه دبی

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۲ اسفند ۱۳۹۵

موزه دبی که در حوالی محله بستکیه واقع شده است، گردشگران تور دبی را با نکاتی اجمالی در خصوص گذشته و آینده ی این شهر تاریخی آشنا می‌کند. این موزه در الفهیدی فورت (Al Fahidi Fort)، قدیمی‌ترین ساختمان دبی که در گذشته توسط پادشاه این منطقه به عنوان یک مقر دفاعی استفاده می‌شد، قرار دارد.

امروزه، موزه ی دبی دارای بخش‌های مختلفی است که به چشم‌اندازه‌های فرهنگی، تاریخی، و جغرافیایی دبی اختصاص داده شده است. کمی که در بخش‌های مختلف این موزه قدم بزنید، اطلاعات بسیاری بدست خواهید آورد. از کالاهای فروخته شده در دهه 1950، که در بخش بازارها قرار دارد، تا اطلاعاتی در خصوص زندگی دریایی دنیای زیر خلیج فارس، که تقریباً در بخش دریا قرار دارد.

علاوه بر این، یک بخش ویژه برای فرهنگ عامه نیز در این موزه وجود دارد که به احتمال زیاد از دید افراد جوان‌تر خوشایند خواهد آمد.

از دیگر بخش‌های این موزه می‌توان به یک حیاط مجهز به مدل‌های مختلفی از قایق‌های محلی و خانه‌های ساخته شده از بامبو و تزئین شده با مبلمان رایج آن دوره اشاره کرد.

چنانچه به تاریخ علاقه مندید توصیه می‌شود تا از این موزه بازدید کرده، و برای مدت یک تا دو ساعت در برابر گرما مقاومت کنید.

نحوه ی دسترسی، ساعات کار و هزینه ی ورودی موزه ی دبی:

درب‌های موزه ی دبی روزهای شنبه تا پنج‌شنبه از ساعت 8.30 صبح تا 8.30 شب، و روز جمعه از ساعت 2.30 تا 8.30 شب به روی بازدیدکنندگان باز است.

هزینه ورودی برای بزرگسالان 3 درهم (تقریباً 0.82 دلار) و برای کودکان 1 درهم (در حدود 0.27 دلار) است.

برترین جاذبه های گردشگری شهر مالاکا،مالزی
ادامه مطلب

موزه دبی در فاصله‌ی کمتر از یک مایلی شمال ایستگاه متروی شماره دو الفهیدی قرار دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت انجمن گردشگری دبی مراجعه کنید.

نظرات کاربران