برج خلیفه ی دبی؛ مرتفع ترین ساختمان دنیا

برج خلیفه ی دبی؛ مرتفع ترین برج دنیا

کل : 9

میانگین : 4

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۶ بهمن ۱۳۹۵

هرچند برج خلیفه یک بنای بسیار مهم و حیاتی در تمام جوانب برنامه ی کار شهر دبی محسوب می‌شود، با این حال توصیه نمی‌کنیم همچون تام کروز در فیلم سینمایی« مأموریت: غیرممکن – پروتکل شبح» از این برج بازدید کنید.

ساختمان برج خلیفه با ارتفاع 2716.5 فوت (که دارای 160 طبقه است)، با افتخار عنوان «مرتفع‌ترین ساختمان جهان» را به همراه دارد. اما این تنها عنوانی نیست که این برج با آن شناخته می‌شود. علاوه بر این، برج خلیفه بلندترین سازه بدون پشتوانه در جهان و مرتفع‌ترین سکوی بازدید بیرونی در جهان محسوب می‌شود و این عنوان‌ها به خوبی حاکی از آن است که می‌توان از بالای این برج زیباترین و شگفت‌انگیزترین مناظر را مشاهده کرد.

برج خلیفه

از بازدیدکنندگان دعوت می‌شود تا در آسانسور این برج سوار شوند و تا طبقه 124ام بالا رفته و از تماشای مناظر شگفت انگیز و زیبای خلیج فارس بهره ببرند. علاوه بر این تلکسوپ‌های مخصوصی در این مکان تعبیه شده است تا افراد بتوانند با استفاده از آن تمام شهر را از جوانب مختلف تماشا کنند. تلسکوپ‌ها این امکان را در اختیار افراد قرار می‌دهد تا تجربه لذت‌بخشی از هر دوره ی تاریخ دبی بدست آورند. همچنین شما می‌توانید به طبقات بالاتر برج رفته و از طبقه 148ام این برج، که بلندترین سکوی مشاهده در جهان محسوب می‌شود، شاهد مناظر اطراف خود باشید، اما برای این کار باید هزینه‌ی اضافی پرداخت کنید.

مسافران تور دبی که از این برج بازدید کرده‌اند، دیدگاه‌های متفاوتی در خصوص بلندترین ساختمان جهان داشته‌اند. از یک سو، آن‌ها بر این باورند که بدون شک باید از این سازه دیدن کرد چرا که از شهرت جهانی برخوردار است؛ اما از سوی دیگر برخی نیز معتقدند که هزینه نامعقولی برای این تجربه از گردشگران دریافت می‌شود و مناظر اطراف آن هم خسته کننده و ملال انگیز است.

بهترین تفریحات گردشگری آسیای جنوب شرقی
ادامه مطلب

در این‌جا سفرمی چند توصیه برای شما عزیزان دارد: اگر تصمیم دارید به بالای این برج بروید، از قبل بلیط رزرو کنید تا هزینه ورودی ارزان‌تری بپردازید. در صورت امکان، در حوالی غروب آفتاب از این مکان بازدید کنید. چراکه به نظر بازدیدکنندگان، مشاهده مناظر دیدنی آن بالا، ارزش این همه انتظار را خواهد داشت.

نمای برج خلیفه دبی

موقعیت مکانی و نحوه ی دسترسی به برج خلیفه

ساختمان برج خلیفه در مرکز شهر دبی واقع شده و به راحتی می‌توان از ایستگاه متروی برج خلیفه/ مرکز خرید دبی به آن دسترسی یافت. امکان بازدید از سکوی مشاهده این برج همه روزه از ساعت 9.30 صبح تا 10 شب فراهم است ( آخرین گروه ورودی، 45 دقیقه پیش از زمان پایان بازدید، وارد برج می‌شوند).

برج خلیفه

هزینه ی ورودی برج خلیفه

هزینه ی ورودی به زمان ورود شما به برج بستگی دارد؛ اما هزینه ی پذیرش عمومی در طول ساعات عادی 125 درهم (در حدود 34 دلار) برای بزرگسالان و 95 درهم (تقریباً 26 دلار) برای کودکان 4 تا 12 ساله است.

برای بازدید از طبقه 148‌ام این برج باید هزینه‌ای برابر با 350 درهم (تقریباً 95 دلار) پرداخت کرد و در این شرایط هزینه ورودی برای بزرگسالان و کودکان تفاوتی ندارد.

برای کسب اطلاع بیشتر می توانید به وب سایت برج خلیفه مراجعه کنید.

همچنین اگر در ایام تعطیلات قصد سفر به دبی را دارید می توانید راهنمای سفر به دبی و مقالات مرتبط دیگر را در وبلاگ سفرمی مطالعه کنید تا اطلاعات بیشتری در مورد این مقصد گردشگری محبوب به دست آورید.

نظرات کاربران