اگوییسهایم فرانسه؛ دهکده سحرآمیز جهان

اگوییسهایم فرانسه؛ دهکده سحرآمیز جهان

کل : 8

میانگین : 3.5

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۹ مرداد ۱۳۹۶

در این مقاله سفرمی قصد دارد تا همراه با شما در کوچه پس کوچه های زیباترین دهکده سحرآمیز جهان که در کشور فرانسه واقع شده است قدم بزند.

اگوییسهایم

این دهکده رویایی طوری به نظر می رسد که انگار زیبایی خود را از والت دیزنی الهام گرفته است. پس باید متوجه منظورمان شده باشید که این شهر تا چه اندازه سحرآمیز است. شما را به یک تعطیلات کوچک اروپایی در شهر جادویی فرانسه دعوت می کنیم.

اگوییسهایم

در اعماق  کلمار (Colmar) منطقه آلزاس (Alsace) شمال شرقی فرانسه (بهترین مکان برای صرف نوشیدنی های خوشمزه)، با شهر منحصر به فردی آشنا می شوید که “اگوییسهایم” (Eguisheim) نام دارد. اگوییسهایم 1413 کیلومترمربع مساحت و 1572 نفر جمعیت دارد و 210 متر بالاتر از سطح دریا واقع شده ‌است. اگوییسهایم از لحاظ تاریخی شهری جداگانه و دارای هویتی منحصر به فرد است.

اگوییسهایماین شهر که به عنوان یکی از زیباترین دهکده های فرانسه شناخته می شود، در مسابقه ای که “اینتنته فلوراله” (یک رقابت بین المللی باغبانی برای انتخاب شهرها و روستاهایی که بهترین نمایشگاه های گلکاری را ارائه می دهند.) در سال 2006 برگزار کرد موفق به دریافت مدال طلا شد و تا کنون برنده چهار جایزه مرتبط با آن شده است. با اولین نگاه به روستای اگوییسهایم خواهید فهمید که این دهکده زیباترین گل های فرانسه را در خود جای داده است.

اگوییسهایم

در مراسمی که سالانه در فرانسه از شهر به شهر برگزار می شود، در ماه می سال 2013 اگوییسهایم به عنوان “روستای محبوب فرانسوی ها” رای آورد.

اگوییسهایم

سفر خود را از خیابان “ریمپارت سود” (Rue du Rempart Sud ) آغاز کنید. به محض اینکه به ورودی خیابان رسیدید، صحنه ای را می بینید که زیبایی کارت پستال را برایتان به ارمغان می آورد. خیابان های باریک که با خانه های رنگارنگ در هم آمیخته اند تحسین برانگیز هستند.

زیباترین شهرهای ساحلی ایتالیا
ادامه مطلب

خیابان رمپارت سود

سپس به خیابان بزرگ (Grand Rue) سر بزنید. در اینجا طیف گسترده ای از خانه های اربابی، مهمان خانه ها و دیگر ساختمان هایی که به رنگ آبی، زرد، صورتی و سبز نقاشی شده اند، به چشم می خورند.

خیابان بزرگ

در هر کجای این شهر که قدم بگذارید با خانه های کوچک متعلق به قرن 16 و 17 رو به رو خواهید شد. در کوچه های پر پیچ و خم اگوییسهایم ساختمان های قرون وسطایی با نقاشی رنگ های روشن در کنار آب نماها، چشمه ها، گل ها و با وزش بادهای طوفانی که شهر بدان شهره است، زندگی در قصه ها را کاملا تجربه خواهید کرد.

اگوییسهایم

آب نماهای افسانه ای فیلم های دیزنی را خواهید دید.

اگوییسهایم

همچنین در این شهر جادویی فروشگاه های بامزه ای به چشم می خورند و کوچه های عجیب و غریب توجه شما را به خود جلب می کنند.

اگوییسهایم

خیابان های سنگ فرش شده اگوییسهایم حس خوشایندی به شما القا خواهند کرد.

آگوییسهایم

بهترین مکان های مناسب برای دوچرخه سواری و تهیه عکس های اینستاگرامی را در این نقطه از اروپا خواهید یافت.

اگوییسهایم

گذشته از خانه های دل انگیز و کوچه های چشمگیر، کل دهکده توسط درختان انگور احاطه شده و منظره خیره کننده ای را به وجود آوره است. درست حدس زده اید! این بدان معناست که در این دهکده تورهای مختلفى برگزار می گردند.

نظرات کاربران