شیخ نشین دبی

با شیخ نشین دبی آشنا شوید

کل : 4

میانگین : 4.75

تاریخ انتشار: شنبه, ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷

شیخ نشین دبی | در سال 1971 امارت متحده عربی از بهم پیوستن 7 شیخ نشین تاسیس شد و بنام امارات متحده عربی مشهور گشت. امارات به معنای شیخ نشین است. این 7 شیخ نشین شامل ابوظبی، دبی، عجمان، راس الخیمه، فجیره، شارجه و ام القوین است که به مناطق شیخ نشین امارات متحده عربی معروف هستند. برای سفر به هر نقطه از امارات متحده عربی می توانید بلیط هواپیما و هتل را از طریق سایت سفرمی خریداری کنید. رزرو بلیط هواپیما دبی و هتل های دبی با ارزان ترین قیمت همه روزه از سایت سفرمی امکان پذیر است. ادامه با سفرمی همراه باشید تا با شیخ نشین دبی بیشتر آشنا شوید.

 

شیخ نشین دبی

در بین دیگر مناطق شیخ نشین امارات متحده عربی، شیخ نشین دبی معروفترین بوده و دارای بیشترین جمعیت در میان هفت شیخ نشین امارات متحده عربی است. شیخ نشین دبی بعد از شیخ نشین ابوظبی بزرگترین شهر امارات متحده عربی محسوب می گردد.

در سال 1833 دبی توسط شیخ مکتوم بن بطی به عنوان شهر با موقعیت سوق الجیشی مهمی انتخاب گردید و همین موقعیت سوق الجیشی سبب شد که دبی به بندری مهم و معروف تبدیل شود. با کشف نفت و ترک انگلیسی‌ها، اقتصاد دبی رو به پیشرفت نهاد و امارات متحده عربی تشکیل شد. دو کشور قطر و بحرین به عنوان کشورهای مستقل شناخته شده و به امارات متحده عربی اضافه نشدند.

این شیخ نشین‌ها از استقلال زیادی برخوردار هستند و هر کدام قوانین و مقررات خاص خود را دارند، ولی با این وجود یک امیر و حاکم که از طرف شورای عالی حکام انتخاب می شود بر روی این هفت شیخ نشین نظارت دارد و در حال حاضر امیر و رئیس دولت امارات متحده عربی شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان است.

جاذبه های گردشگری ایالت مونتانا
ادامه مطلب

از جمله پیشرفت‌های اقتصادی دبی علاوه بر اقتصاد متکی بر نفت منطقه آزاد جبل علی هم بوده که همین امر به رشد تجاری و جهانی دبی کمک شایانی نموده است. از جمله پیشرفت‌های اقتصادی دبی می توان به فروش ملک به اتباع خارجی، ترانزیت مسافر، فروش کالا، اعطای اقامت و گردشگری اشاره نمود. پیشرفت‌های روز به روز دبی و برنامه‌ریزی مداوم و پیوسته سبب شد که در سال 2012 دبی به عنوان گران قیمت ترین شهرهای جهان و خاور میانه شناخته شود.

 

آب و هوا، موقعیت جغرافیایی، زبان و دین شیخ نشین دبی

آب و هوای دبی گرم و خشک است؛ بخصوص در فصل تابستان گرمای هوا شدید و باد خشک می وزد. شیخ نشین دبی واقع در مجاورت خلیج فارس و جنوب کشور ایران است. زبان رسمی در شیخ نشین دبی و باقی شهرهای شیخ نشین امارات، عربی بوده ولی زبان انگلیسی بطور گسترده در بین مردم رواج دارد. دین رسمی در این کشور اسلام است ولی می‌توان اقلیت‌های دیگری مثل مسیحی، بودایی، بهائی، هندو و… پیدا نمود.

 

گردشگری و مراکز خرید در شیخ نشین دبی

گردشگری در شیخ نشین دبی بسیار گسترده بوده و به عنوان مهم‌ترین استراتژی‌های شیخ نشین‌های دبی محسوب می‌شود. بر همین اساس دبی به عنوان پایتخت خرید خاور میانه مشهور شده و به تنهایی در این شهر می‌توان 70 مرکز خرید شیک و مدرن را پیدا نمود. مهم‌ترین مرکز خرید دبی، دبی مال است. از جمله دیگر مراکز خرید دبی می توان به مرکز خرید ابن بطوطه، مرکز خرید دبی مارینا مال، مرکز خرید سیتی سنتر، امارات مال، مرکز خرید میردف، دبی فستیوال سیتی و… اشاره نمود.

چرا باید در فصل بهار به ترکیه سفر کنیم؟
ادامه مطلب

از دیگر جاذبه‌های گردشگری شیخ نشین دبی می‌توان به پارک‌های آبی وایلد وادی، پارک آبی هتل آتلانتیس، آکواونچر و لیجر لند اشاره کرد.

شیخ نشین دبی

گردشگران در تور دبی به هر سویی نگاه کنند حداقل یک آسمان خراش را در آسمان می‌بینند؛ مهم‌ترین آسمان خراش دبی برج خلیفه است که با ارتفاع 829 متر به عنوان بلندترین آسمان خراش دنیا شناخته شده است. از مهم‌ترین ساختمان‌های دبی که شامل مراکز مالی و تجارت جهانی دبی است، مرکز تجارت جهانی دبی با ارتفاع 149 متر می باشد.

جاذبه های گردشگری دبی از قبیل: موزه دبی، محله بستاکیا (دبی قدیم)، نهر دبی، خانه شیخ سعید آل مکتوم، ساحل جمیرا، برج خلیفه، برج العرب، دهکده میراث و غواصی، مسجد جمیرا، آکواریوم هتل آتلانتیس و… می باشند. دبی به عنوان مهم‌ترین شیخ نشین در بین هفت شهر امارات متحده عربی شناخته شده و همین امر سبب گشته که روز به روز اقتصاد دبی از طریق گردشگری و نفت رواج پیدا نماید.

پیش از سفر به شیخ نشین های امارات متحده عربی می توانید اطلاعات لازم را از طریق وبلاگ سفرمی به دست آورید.

نظرات کاربران

  1. در بخش جاذبه گردشگری دبی قدیم عنوان محله بستکیها محل سکونت تجار بستکی مقیم امارات با معماری اصیل بستکی صحیح میباشد.
    بستک شهری در جنوب ایران در استان هرمزگان می باشد.