کرت

همه چیز درباره ی سفر به جزیره ی کرت؛ یونان

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۷ فروردین ۱۳۹۶

واژه «Megalónisos» به معنی «جزیره بزرگ»، نام یونانی انتخاب شده برای جزیره کِرِت است و در حقیقت این جزیره تا حدودی برای خود یک کشور محسوب می‌شود. جزیره کرت به عنوان مهد تمدن مینوان (Minoan) در طول هزاره دوم قبل از میلاد مسیح شناخته می‌شود. به گفته ساکی، نویسنده بریتانیایی، این جزیره و مردمانش از آن زمان تاکنون «متأسفانه تا اندازه‌ای وقایع تاریخی را در مورد این جزیره ثبت کرده‌اند که دیگر خود نمی‌توانند آن را از میان ببرند».

کرت

امروزه مردم این جزیره به صورت مازاد از نیاز خود به تولید محصولات خوراکی می‌پردازند که طولانی‌ترین فصل رشد در یونان را دارا هستند و نیز این جزیره یکی از طولانی‌ترین فصول مناسب برای تفریحات ساحلی را به خود اختصاص داده است؛ کرانه‌های شمالی، سواحل شنی طولانی‌تر و در معرض بازدید بیشتری هستند، در حالی که سایر سواحل منطقه امتداد چندانی نداشته و مناطق منزوی‌تری محسوب می‌شوند.

کرت

در سایر بخش‌های غیر ساحلی، زمین‌های جذاب و شگفت‌انگیز بسیار زیادی وجود دارد: زمین‌هایی که کلیساهای کوچکی با دیوارنگاری‌های بدیع و زیبا که متعلق به قرون چهاردهم و پانزدهم هستند، در آن واقع شده‌اند، ویرانه‌هایی از شهرها و کاخ‌های مینوان، مکان‌های مناسب پیاده‌روی و نیز زمین‌های ویژه برای مطالعه و بررسی گیاهان بومی از این دست هستند.

کرت

چه زمانی به این جزیره سفر کنیم؟

اواخر ماه اکتبر فصل مناسبی برای سفر به سواحل جنوبی جزیره کرت خواهد بود، و در ماه سپتامبر نیز تمام بخش‌های جزیره، همچنان فصل اوج رفت‌وآمد و شلوغی خود را سپری می‌کنند. اگر به دنبال زمانی برای رزرو تخفیف یافته اتاق هتل‌ها و برخورداری از آب‌وهوای معتدل این منطقه هستید، اواسط ماه می تا اواخر ماه ژوئن و نیز نیمه دوم ماه سپتامبر بهترین زمان‌ها محسوب می‌شوند. در ماه‌های ژوئیه و آگوست، تمام خدمات معمول در این جزیره ارائه می‌شود و آب‌ دریا نیز در این زمان کاملاً گرم و مطلوب خواهد بود، اما اگر در این فاصله به این محل سفر می‌کنید باید با شلوغی منطقه و نیز گرمای شدید و یا باد نامطلوب تیملتِمی (themeltémi)، که یک باد آزار‌دهنده شمالی است و عصرها تمام سواحل را درمی‌نوردد، دست و پنجه نرم کنید. برای افرادی که قصد دارند در فصل زمستان به این جزیره سفر کنند، سفر به شهرهای خانیا (Hania)، رتیمنون (Réthymno)، و هراکلیون (Iráklio) را پیشنهاد می‌کنیم.

گذری کوتاه بر زندگی و علاقه مندی های کریس رونالدو
ادامه مطلب

ایراکیلو

زمستان 2015- 2014، فصل پربارش و منحصربفردی برای مناطق کم‌ارتفاع جزیره کرت بود، به طوری که میزان بارش‌ها در شهر خانیا، منطقه پلاکیاس در ساحل جنوب رتیمنون و حتی در مناطق گرم و خشک شرقی جزیره، در حدود یک متر (و یا بیشتر) گزارش شد. به علاوه بارش‌های سنگینی نیز در کوه‌ها مشاهده می‌شد، اما در قالب برف؛ گزارش‌ها حاکی از آن بود که در آن زمستان بیش از یک متر برف بر روی کوه‌ها بارید. بر خلاف آن، زمستان 2016-2015 به طور غیر طبیعی فصلی خشک و بدون بارش بود، اما زمستان 2017- 2016 به یکی از سخت‌ترین زمستان‌های تاریخ منطقه تبدیل شد، به طوری که کولاک شدیدی در ماه ژانویه ایجاد شده و سرمای شدید موجب شد تا در مناطق کم‌ارتفاع به عمق یک فوت و در مناطق مرتفع در حجم بسیار بسیار بیشتری، برف بر زمین بنشیند. مناطق حومه‌ای در اواخر بهار و اوایل تابستان، بهترین آب‌وهوا را دارا هستند و تا اوایل ماه ژوئن، همچنان رگه‌هایی از برف بر روی قله‌های سه کوه‌ مرتفع منطقه مشاهده می‌شود.

مکان‌های دیدنی جزیره کرت

موزه باستان‌شناسی هراکلیون (Iráklio)، بزرگترین نمایشگاه آثار باستانی مینوان در جهان است که پس از یک دوره تعمیرات هشت ساله ایجاد شد. پیش از بازدید از منطقه باستانی کنوسوس که در آن حوالی واقع شده است، زمانی را برای بازدید از مجموعه‌ کاخ‌‌های باشکوه متعلق به دوره مینوان اختصاص دهید. به سرعت در زمان پیش می‌رویم، اکنون شهرهای قدیمی رتیمنون و خانیا را پیش رو داریم که قدمت آن‌ها به قرون وسطی بازگشته و متعلق به دوران حکمفرمایی ونیزی‌ها و عثمانی‌ها در جزیره کرت هستند. برای افرادی که طرفدار پیاده‌روی هستند، پارک ملی سامریه جورج (Samarian Gorge) منطقه بسیار ویژه و منحصربفردی است؛ در حدود دوازده دره‌ دراز و باریک در این منطقه وجود دارد که مسیر کوه‌های ناهموار را شکافته و به دریا منتهی می‌شوند.

جاذبه های گردشگری برلین
ادامه مطلب

ساماریان جورج

دانستی‌های پیش از سفر

اطلاعات تماس‌های اضطراری:

  • آمبولانس: 166
  • آتش‌نشانی منطقه شهری: 199
  • آتش‌نشانی مناطق جنگلی: 191
  • پلیس: 100

اطلاعات پایه:

  • ارز رایج: یورو
  • پیش‌شماره تلفن: 0030
  • اختلاف زمانی: 2+ ساعت
  • مدت پرواز: از 4 ساعت ( لندن به هراکلیون) تا 4.5 ساعت (لیدز برادفورد تا خانیا)

قوانین و مقررات محلی جزیره کرت

ساعت 3 تا 5.30 عصر، زمان اجباری سکوت و عبادت ویژه آیین مسیحیت محسوب می‌شود.

نحوه پوشیدن لباس به صورت غیر رسمی و عادی است، اما استفاده از شلوارک برای آقایان به جز در مناطق ساحلی، اقدامی دون شأن پنداشته می‌شود.

کرت

عادات رانندگی شهری چندان مطلوب نیستند. هنگام رانندگی باید مراقب افرادی باشید که از خیابان‌های فرعی بدون نگه‌داشتن خودروی خود وارد خیابان اصلی می‌شوند و مابین جاده در خلاف جهت حرکت می‌کنند. همچنین کاملاً مراقب سبقت‌های بی‌محابانه (به خصوص از سمت راست وسیله نقلیه خود) نیز باشید. بزرگراه ساحلی به هیچ وجه مسیر مناسبی برای افراد ترسو و کم‌جرأت نخواهد بود، و بخشی از این بزرگراه که در شرق هراکلیون قرار دارد، همچنان در حال ساخت است.

کرت

جریمه‌های رانندگی هزینه‌های بسیار سنگینی در پی دارد. برای مثال جریمه نبستن کمربند ایمنی خودرو 350 یورو و جریمه عبور از چراغ قرمز 700 یورو است – البته اگر هزینه این جریمه‌ها ظرف مدت ده روز پرداخت شود مبلغ آن به نصف کاهش می‌یابد. در برخی موارد پلیس راهنمایی و رانندگی افرادی را که گواهینامه رانندگی خارجی دارند، برای پرداخت اضافه بها به نزدیکترین ایستگاه پلیس ارجاع می‌دهد. قوانین و مقررات پارک خودرو را به خوبی مطالعه کنید – چراکه جریمه‌های سفت و سختی برای تخطی‌کنندگان از این مقررات وجود دارد – و هرگز اشیاء گران‌قیمت و ارزشمند خود را در خودرو و در جایی در معرض دید قرار ندهید، به خصوص در محدوده موزه باستان‌شناسی هراکلیون.

از خانه مقدس حقیقت پاتایا چه می دانید!
ادامه مطلب

در هنگام صرف غذا در رستوران‌های بیرون از هتل، سعی کنید به جای سفارش غذاهای اصلی گران‌قیمت از چندین پیش‌غذا استفاده کنید.

برای خرید بلیط هواپیما خارجی می توانید به سفرمی مراجعه نمایید.

نظرات کاربران