شهر گراتس

شهر گراتس با تاریخچه ای غنی و پربار

کل : 8

میانگین : 4.88

تاریخ انتشار: شنبه, ۳ شهریور ۱۳۹۷

آشنایی با شهر گراتس

شهر گراتس که به عنوان دومین شهر بزرگ کشور اتریش شناخته می شود، در قسمت جنوب شرقی کشور اتریش واقع شده و بر روی رودخانه ای به نام رودخانه ی مور شکل گرفته است. مساحت شهر گراتس در حدود  ۱۲۷.۵۶ کیلومتر مربع است و جمعیتی بالغ بر 270 هزار نفر را در خود جای داده است. شهر گراتس که یکی از زیباترین شهرهای کشور اتریش به شمار می آید، از تاریخچه ای غنی و پرباری نیز بهره می برد و نخستین نشانه های سکونت در آن به عصر مس باز می گردد. وجود کلیساهای تاریخی، قلعه ها و کاخ های با شکوه در شهر گراتس نیز،گواهی بر همین تاریخچه ی غنی و پربار است. شهر گراتس در سال 1999 در لیست میراث جهانی بونسکو به ثبت رسیده است و در سال 2003 لقب پایتخت فرهنگی اروپا و در سال 2008 لقب شهر لذت آشپزی را به خود اختصاص داده است.

آشنایی با شهر گراتس

تحصیل در دانشگاه گراتس

دانشگاه گراتس که به عنوان چهارمین دانشگاه برتر کشور اتریش شناخته می شود، یکی از محبوب ترین دانشگاه های این کشور به شمار می آید. این دانشگاه به دلیل نزدیکی به مرز کشور اسلوونی، میزبان دانشجویان بسیاری از این کشور می باشد. دانشگاه گراتس در سال 1585 تاسیس شده است و دارای رتبه ی علمی بسیار بالایی می باشد. امروزه دانشجویان بسیاری از سراسر دنیا راهی کشور اتریش شده و به تحصیل در دانشگاه های آن، از جمله دانشگاه شهر گراتس مشغول می شوند.

تحصیل در دانشگاه گراتس

تحصیل در دانشگاه گراتس

اقامت در شهر گراتس

شهر گراتس دارای هتل ها و اقامت گاه های بسیار متنوعی است که هر یک امکانات ویژه ای را به مسافران ارائه می دهند. هتل ها و اقامتگاه های شهر گراتس کاملا مطابق با معماری این شهر طراحی و ساخته شده اند و چیدمان آن ها به گونه ای است که افراد را با سبک زندگی مردم این شهر آشنا می نماید. از میان معروف ترین هتل های شهر گراتس می توان به هتل Ibis Budget، Graz City، roomz Graz Budget Design Hotel و هتل Hotel Weitzer Graz اشاره کرد که اوقاتی خاطره انگیز را برای گردشگران به ارمغان می آورند و اقامت در آن ها به شدت توصیه می شود.

برترین جاذبه های گردشگری هندوستان (بخش اول)
ادامه مطلب

تحصیل در دانشگاه گراتس اقامت در شهر گراتس

تحصیل در دانشگاه گراتس اقامت در شهر گراتس

خورد و خوراک در شهر گراتس

همان طور که در قسمت بالا اشاره کردیم، شهر گراتس در سال 2008 لقب شهر لذت آشپزی را کسب نموده است و همین مساله نشان می دهد که از آشپزخانه ای غنی و غذاهای بسیار لذیذ بهره مند است. مردم این شهر به وعده ی نهار اهمیت بسیار می دهند و از غذاهای گوشتی در این وعده ی غذایی استقبال می نمایند. شواهد نشان می دهد که آشپزخانه ی شهر گراتس تا حد زیادی تحت تاثیر کشورهای امپراطوری روم باستان بوده است و تحت تاثیر اروپای شرقی و اروپای مرکزی تکامل یافته است. با مراجعه به کافه ها و رستوران های این شهر می توانید، انواع غذاهای بومی محلی این شهر را میل نمایید و با پرداخت هزینه های معقول و منطقی از خوردن وعده های غذایی کامل لذت ببرید. جالب است بدانید که شیرینی جات و انواع نوشیدنی ها نیز در این شهر بسیار متنوع هستند و چشیدن آن ها به تمامی گردشگران توصیه می شود.

خورد و خوراک در شهر گراتس

خورد و خوراک در شهر گراتس

خورد و خوراک در شهر گراتس

جاذبه های گردشگری شهرگراتس

کاخ اگنبرگ | Eggenberg Palace

کاخ اگنبرگ که یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری شهر گراتس است مجموعه ای بسیار زیبا از یک نگارخانه، باغ و بوستانی بسیار زیبا و کاخی سه طبقه می باشد که گشت و گذار در آن ها بسیار لذت بخش است و خاطره ای خوش و به یادماندنی را برای افراد به ارمغان می آورد. این کاخ در لیست میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است و امروزه مورد حفاظت و نگهداری بسیار شدیدی قرار گرفته است.

برترین جاذبه های گردشگری هندوستان (بخش دوم)
ادامه مطلب

کاخ اگنبرگ | Eggenberg Palace

کاخ اگنبرگ | Eggenberg Palace

کلیسای جامع گراتس | Graz Cathedral

این کلیسا که مختص به مسیحیان کاتولیک است، در سال های 1438 تا 1462 ساخته شده است و به عنوان یکی از قدیمی ترین کلیساهای کشور اتریش و شهر گراتس شناخته می شود. سالانه بسیاری از گردشگران از این کلیسا بازدید می نمایند و از معماری آن لذت می برند.

کلیسای جامع گراتس | Graz Cathedral

کلیسای جامع گراتس | Graz Cathedral

کلیسای جامع گراتس | Graz Cathedral

منطقه تاریخی گراتس | Innere Stadt

منطقه ی تاریخی گراتس از نخستین منطقه های شهری است که در این ناحیه شکل گرفته است و امروزه در لیست میراث جهانی یونسکو نیز به چشم می خورد. گشت و گذار در این بخش از گراتس از گذشته های دور تا به امروز مورد توجه گردشگران قرار گرفته است و کوچه ها و خیابان های این منطقه، یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری شهر گراتس به شمار می آیند.

منطقه تاریخی گراتس | Innere Stadt

مرکز خرید سنتر وست | Center West

مرکز خرید سنتر وست که به عنوان بهترین مرکز خرید شهر گراتس شناخته می شود نیز، همواره مورد توجه افراد زیادی قرار می گیرد و نه تنها امکان خرید را برای آنان فراهم می کند، بلکه به آن ها اجازه می دهد تا در کافه ها و رستوران های آن نشسته و ضمن گذراندن اوقاتی شاد و مفرح، از تک تک لحظات خود لذت ببرند و خریدی خاطره انگیز را تجربه نمایند.

مرکز خرید سنتر وست | Center West

مرکز خرید سنتر وست | Center West

نظرات کاربران