Happy group of friends, family with dog and cat jumping together

شادترین کشورهای دنیا

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: پنجشنبه, ۲۸ بهمن ۱۳۹۵

شادترین کشورهای دنیا

در این مقاله سعی بر آن داریم که شادترین کشورهای دنیا را به شما معرفی کنیم. با شناخت این کشورها تصمیم گیری برای سفر کردن یا اقامت برایتان آسان تر می شود.

با سفرمی همراه باشید.

مفرح ترین مکان های زمین که واقعا ارزش سفر کردن دارند.

برای سفر به دنبال مقصدی با مناظر عالی و مردمی مهربان هستید؟ به گزارش میزان سعادت و شادی دنیا نگاهی بیندازید.

هر ساله سازمان ملل متحد کیفیت زندگی شهروندان در سر تا سر جهان را از طریق بررسی و تجزیه و تحلیل اطلاعات اندازه گیری می کند. ازسال 2012 تا کنون در بین کشورهای جهان 13 کشور همواره در صدر این لیست جای داشته اند. چه عاملی این کشورها را به شادترین کشورهای جهان تبدیل می کند؟

picnic-family

همه از یک فرمول تبعیت می کنند: برخورداری از شیوه ی حکومتی خوب، مفهوم قوی جامعه، احترام به حقوق شهروندی و به طور کلی کیفیت بالای زندگی از جمله عواملی هستند که باعث می شوند روحیه ی شهروندان بالاتر برود.

در عین اینکه نتایج بر مبنای تجربیات بازدیدکنندگان از یک کشور نیست، اما این گزارش به عنوان یک نشانه و محک به خدمت مسافرین می آید.

جان  هلی ول (John Helliwell) یکی از  نویسندگان گزارش اظهار می دارد: کشورهایی که در صدر لیست برترین ها در دنیا  قرار دارند، در زمینه ی رونق و اعتماد عمومی دارای رتبه ی خوبی هستند.” وی افزود: “مردم با یکدیگر و با مسافران رفتار دوستانه ایی دارند، آنها مثل یک مشتری خوب به شما سرویس می دهند و بر پایه ی تجربه ی شخصی من این کشورها بهترین اماکن دنیا برای سفر به شمار می روند.”

و حالا برای آشنایی با 10 کشور شاد جهان با ما همراه باشید:

10.سوئد

10-happiest-places-earth.ngsversion.1471376885001.adapt.1190.1

سوئد یکی از 5 کشور شمال اروپاست که  به طور مستمر نزدیک به رده های بالای لیست شادترین کشورهای دنیا قرار دارد، این امر به دلیل شاخص بودن سطح بالای رضایتمندی از زندگی است که در این نقطه از دنیا به وفور یافت می شود. برای تجربه ی آنچه این کشور را شاد و سرزنده نگاه می دارد، به سادگی می توانید از یک کافی شاپ بازدید کرد تا کاملا متوجه این امر گردید: سوئد یکی از سه کشوری است که مردم آن بزرگترین مصرف کننده های قهوه در دنیا هستند.  مفهوم جامعه به عقیده ی مردم سوئد به طور قطع با لغت فیکا (fika) شناخته شده است. فیکا  که عموما با جمله “زمان را بشکن” معنی می گردد به زمانی گفته می شود  که محلی ها برای خوردن قهوه، بحث در مورد اخبار و خوردن شیرینی یکدیگر را ملاقات می کنند.

برترین جاذبه های گردشگری پوتراجایا، مالزی
ادامه مطلب

 

9.استرالیا

09-happiest-places-earth.ngsversion.1471376883196.adapt.1190.1

از نظر مساحت، استرالیا ششمین کشور پهناور جهان محسوب می شود. استرالیا دارای سطح آلودگی پایین، سطح بالایی از مشارکت مدنی و مشارکت قوی در سطح محلی است. کباب محبوب استرالیا همه را دور هم جمع می کند؛ پارک های ملی، فضاهای باز و رستورن هایی که به مردم غذاهای کبابی مجانی یا پولی می دهد از جمله این مکان ها به شمار می روند. مسافرانی که دوستان استرالیایی ندارند تا میزبانشان باشند می توانند از خوردن غذاهای محلی، گوشتی و دریایی  لذت ببرند و یا از خوردن گوشت کبابی و تماشای منظره ی غروب آفتاب طی یک سفر دریایی در دریاچه ی کانانارا (Kununurra) در غرب استرالیا غرق در لذت شوند.

 

8.نیوزیلند

08-happiest-places-earth.ngsversion.1471376882647.adapt.1190.1

از زمانی که کشور جزیره ای نیوزیلند توسط بشر برای سکونت به کار گرفته شد، 800 سال می گذرد. از کوه های آبی تا پنگوئن وحشی در جنوب جزیره، مناظر زیبایی برای بالا بردن روح زندگی محلی در این بهشت زیست محیطی پر رونق وجود دارد. امروزه این کشور دارای سطح آلودگی بسیار پایین می باشد و یکی از جزایری است که بیشترین حیات زیستی را شامل می شود. مردم نیوزیلند به محیط زیست خود می بالند و به شدت برای محافظت از آن تلاش می کنند. شانس دیدن آتشفشان، مکان های قبیله ی کهن مائوری (ancient Maori sites) و دهانه های آتش فشانی در پارک های ملی تونگاریو (Tongariro) و واناگونی (Whanaguni) را از دست ندهید.

 

7.هلند

netherland

شهروندان هلندی بالاترین میزان فعالیت های بدنی در دنیا را دارند. این کشور مفتخر است که 20000 مایل راه مختص دوچرخه سواری برای سفر ایمن را فراهم کرده است و آمستردام شهر مرکزی آن به عنوان یکی از شهرهای دنیا که مردم آن بیشترین علاقه به دوچرخه سواری را دارند، شناخته می شود. به شما پیشنهاد می کنیم که یک دوچرخه اجاره کنید و رایج ترین روش حمل و نقل در کشور را امتحان کنید. از این طریق می توانید در خلال سفر یک ورزش مفرح نیز انجام دهید. همچنین، به شما توصیه می کنیم:  با استفاده از نقشه یا استخدام راهنمای محلی از محدوده ی خارج از شهر آمستردام دیدن نمایید.

در پاییز به تابستان سفر کنید
ادامه مطلب

 

6.کانادا

06-happiest-places-earth.ngsversion.1471376881412.adapt.1190.1

کشور پهناور و رو به توسعه ی کانادا که تا قطب شمال و به سمت دایره ی قطبی امتداد دارد، دومین کشور بزرگ جهان است. کاوش های زیادی در این کشور پهناور با فرهنگ های متنوع صورت گرفته است. در قسمت هایی از شمال غرب بزرگراه قدیمی ترانس کانادا، در زمان فصل سورتمه سواری زمستانی، مردم می توانند هنر راه پیمایی در برف را بیاموزند. اگر ترجیح می دهید پاهایتان روی زمین باشد، در دامنه ی کوه های راکی کانادا در پارک ملی بنف (Banff) یا بسیاری از پارک های ملی کانادا پیاده روی کنید.

 

5.فنلاند

6bccc61c535a0730a8d94b1c28875282

نگرانی هایتان را در سونای بخار سنتی فنلاندی دود کنید و به هوا بفرستید. این یک رسم مورد احترام در میان مردم فنلاند است. در این کشور 3.3 میلیون سونا وجود دارد در حالیکه جمعیت فنلاند فقط 5.2 میلیون نفر است. این حمام ها را  می توانید به راحتی در حوالی خانه های کنار دریاچه، ساختمان های اداری و حتی ساختمان مجلس پیدا کنید.

4.نروژ

04-happiest-places-earth.ngsversion.1471448430068.adapt.945.1

از آنجا که این کشور به واسطه ی مناظر تماشایی اش در زمره ی بهترین کشورهای جهان قرار دارد، اگر در حال بازدید از نروژ هستید این امکان را دارید که به تفریح در فضای باز بپردازید. هنگامی که در کشور زیبا و فریبنده ی نروژ در حال گردش هستید در هر کجا که اراده کنید و مایل باشید می توانید چادر خود را برپا نمایید. در ماه های تابستان سعی کنید به ارتفاعات کوه اسکالا بروید. اسکالا یکی از مرتفع ترین قله های نروژ است که بر فراز آن می توانید از تماشای ارتفاعات محلی و یخچال های طبیعی لذت ببرید.

3.ایسلند

spa

استوار ماندن نام ایسلند در بین 10 کشور شاد دنیا بعد از بحران اقتصادی سال 2008 خیلی از مردم را متعجب کرده است. به گفته ی هلی ول (Helliwell) بحران اقتصادی، مردم جامعه را به هم نزدیکتر می کند و نیز به پیدایش فصل جدیدی از صنعت گردشگری کمک خواهد کرد. امروزه صنعت هوایی ایسلند پروازهای ارزان قیمت به همراه توقف های طولانی در ریکیاویک (Reykjavík) پایتخت این کشور را به اروپایی ها ارائه می دهد. اگر در ایسلند هستید، بازارهای سرپوشیده و استخرهای روباز شنا را در حوالی پایتخت و نیز بسیاری از پارک های ملی می توانید پیدا کنید. اگر زمان کافی دارید با رانندگی در جاده رینگ رود (Ring Road) از تماشای جزایر آتش فشانی، سواحل و دیگر مناظر این کشور لذت ببرید.

برای یک بیس جامپینگ هیجان انگیز به این مناطق سفر کنید
ادامه مطلب

2.سوئیس

02-happiest-places-earth.ngsversion.1471376887041.adapt.1190.1

سوئیس با داشتن مردمی مرفه، برخورداری از دامنه های برفگیر مناسب اسکی و تولید شکلات های عالی، قطعا در لیست شادترین کشورهای دنیا جایگاه خوبی دارد. فضاهای باز و طبیعت سوییس زمینه ی زندگی سالم و شادابی را برای شهروندان خود فراهم آورده است که نتیجه ی آن داشتن پایین ترین آمار چاقی در میان کشور های اروپایی است. به وسیله ی قایقرانی، کوهنوردی و پاراگلایدر در شهرک اینترلیکن (Interlaken) و جستجو در کوهستان آن می توانید طبیعت وحشی این کشور را از نزدیک نظاره گر باشید.

1.دانمارک

! Juleborde Royal Copenhagen Helle Hertz 2009 Photo Hasse Ferrold 2

باز هم دانمارک در رده ی نخست…! این اولین باری نیست که دانمارک به عنوان شادترین کشور جهان شناخته می شود. دانمارک خدمات عمومی رایگان فراوانی ارائه می دهد. از آن جمله می توان به مراقبت های بهداشتی و آموزش و پرورش اشاره کرد و به همین دلیل و از آن حیث که زندگی اجتماعی در این کشور برقرار است، بر خود می بالد. می توانید با بازدید از نمایشگاه میزهای کریسمس مجلل کپنهاگن (Copenhagen)، مفهوم واژه ی (hygge) به معنای “حس گرم دوستانه” را به خوبی درک کنید و در حالیکه  شناخت مختصری از فرهنگ این کشور کسب می کنید، همراه با صرف  یک وعده ی غذایی خوشمزه در کنار دوستان و خانواده تان به احساس آرامش دست یابید.

 

نظرات کاربران

  1. بله همشون خوبه ولی ما مشکل ویزا داریم

    اغلب ویزاها را ازانس ها با قیمت وحشتناک میگیرند

    که مرحوم به صرفه نیست..

    مشکل ویزاها اگر حل بشه یالی میشههههههههههههههههههههههههههههههههههه