گردشگری دنیا - گردشگری ارمنستان - جشنواره های تابستانی - تعطیلات -

تعطیلات و جشنواره‌های کشور ارمنستان

کل : 1

میانگین : 5

تاریخ انتشار: شنبه, ۹ مرداد ۱۳۹۵

تعطیلات و جشنواره‌های کشور ارمنستان

ارمنستان کشوری کوچک، اما پر از شگفتی است و شاید بتوان جشنواره‌های تابستانی این کشور را یکی از غیر منتظره‌ترین شگفتی‌ها دانست. گردشگران و افراد محلی، هر ساله با شرکت در این جشنواره‌ها تجربهء لذت بخشی از تعطیلات تابستانی را در خاطرات خود ثبت می‌کنند. علاقه‌مندان به تئاتر می‌توانند در نمایش‌های هنری گروه تئاترهای بین‌المللی‌ فست (HIGH FEST) که در اوایل ماه اکتبر برگزار می‌شود شرکت کنند. برای سرگرم کردن افرادی که عاشق ریسک و هیجانند، تمهیداتی اندیشیده شده است. اگر شما نیز به ورزش‌ها و فعالیت‌های مخاطره آمیز علاقمندید، می‌توانید در ماه ژوئیه به دریاچهء سوان سفر کرده و در جشنوارهء ورزش‌های مخاطره‌آمیز این کشور شرکت کنید.

یک ملت، یک فرهنگ (One Nation, One Culture)

در ماه مارس، ارامنه از اقصی نقاط دنیا، برای شرکت در نمایش هنری وحدت ملی در پایتخت این کشور گرد هم می‌آیند و به این پراکندگی قومی، هر چند برای زمانی کوتاه خاتمه می‌دهند. جشنوارهء «یک ملت، یک فرهنگ» که هر دو سال یک بار برگزار می‌شود، تلاشی است در راستای برقراری مجدد اتحاد میان ارامنه‌ای که وادار شدند پس از نسل‌کشی، به مناطق مختلف جهان مهاجرت کنند. چگونگی اجرای این برنامه هیچگاه از پیش مشخص نیست و با حفظ فاکتور غافل‌گیری، از سوی هر یک از افراد و هنرمندان چشمه‌ای به این جشنواره افزوده می‌شود؛ این خود موجب می‌شود تا برگزاری این جشنواره هر ساله متفاوت تر از سال قبل باشد. گردشگران و بازدیدکنندگانی که در این زمان به ایروان سفر می‌کنند می‌توانند از تماشای نمایش‌های سیرک، جشن ها، نمایش‌های سینما، ادبیات و شعر‌خوانی لذت ببرند.

هتل زندان کاروستا، خوفناک و جن زده
ادامه مطلب

«زردآلوی طلایی»، جشنوارهء بین المللی فیلم ایروان

جشنوارهء بین المللی فیلم ایروان و یا همان جشنوارهء زردآلوی طلایی – نامی که در زبان محاوره بر این جشنواره نهاده شده است – هر ساله در ماه ژوئیه برگزار می‌شود. در این جشنواره مجموعه‌ای متنوع از بهترین فیلم‌های مستقل، از سراسر دنیا به معرض نمایش گذاشته می‌شوند. هدف از برگزاری این جشنواره و گردآوری کارگردانان، تهیه‌کنندگان، و فیلم‌برداران ارمنی، اثبات ادعای این کشور مبنی بر «ارمنستان، کانون فرهنگ‌ها و تمدن ها است» می‌باشد. اگر علاقهء فراوانی به فیلم‌های سینمایی دارید، حتماً برای شرکت در این جشنواره اقدام کنید؛ بدون شک از این کار پشیمان نخواهید شد چرا که در این جشنواره برخی از مشهور ترین فیلم‌های سینمایی معاصر به نمایش گذاشته می‌شوند.

جشنوارهء وارداوار (Vardavar)

جشنوارهء وارداوار که در ابتدا با نام جشنوارهء پاگان‌ها (Pagan festival) نیز شناخته شده بود و یا «روز جهانی آب» در ماه ژوئیه، ۱۴ هفته بعد از تعطیلات عید پاک مسیحیان در سراسر این کشور برگزار می‌شود، که به ویژه در میان کودکان از محبوبیت بسیاری برخوردار است. در این جشنواره افراد بر روی یکدیگر سطلی از آب پاشیده و آن را نوعی برکت و نشانه ای از پاکیزگی می‌دانند. روی هم رفته گردشگران از این جشنواره استقبال نموده و از بازی با آب لذت می‌برند، چرا که این کار می‌تواند فرصتی باشد تا در روزهای گرم تابستان احساس خنکی کنند.

جشنوارهء ورزش‌های مخاطره آمیز (Extreme Sports Festival)

جشنوارهء ورزش‌های مخاطره آمیز، اخیراً به تقویم رویدادهای ارمنی اضافه شده است. زمان برگزاری این جشنواره اول تا دهم ماه آگوست بوده و در طی آن چندین کشور در مهارت‌های حرفه‌ای ورزش و حرکات نمایشی در رویارویی با مرگ به رقابت می‌پردازند. در طول یک دورهء ده روزه، منطقهء دریاچهء سوان به بهشتی برای عاشقان ورزش‌های مخاطره آمیز بدل شده و آن‌ها می‌توانند در ورزش‌هایی همچون پینت بال، صخره‌نوردی، چتربازی، پارکور، پرش بانجی و بسیاری دیگر شرکت کنند.

راهنمای سفر به تونس
ادامه مطلب

جشنوارهء تئاتر های بین‌المللی‌ فست (HIGH FEST International Theater Festival)

جشنوارهء اصلی تئاتر، که از یک تا هشت اکتبر هر سال در این منطقه برگزار می‌شود، میزبان بیش از ۲۵۰ هنرمند از ۳۰ کشور دنیاست. هدف از برگزاری جشنوارهء فست، ایجاد فرهنگی جهانی با مفهوم همکاری و الهام‌بخشی است؛ گردشگران و بازدیدکنندگان در این زمان می‌توانند به تماشای هنرهایی چون اجراهای خیابانی، نمایش لال بازی، تئاتر کمدی و درام، رقص و خیمه شب بازی بنشینند.

نظرات کاربران