معروف ترین جشنواره های ارمنستان

تعطیلات و جشنواره‌های کشور ارمنستان

کل : 9

میانگین : 5

تاریخ انتشار: شنبه, ۹ مرداد ۱۳۹۵

ارمنستان کشوری کوچک، اما پر از شگفتی است و شاید بتوان جشنواره‌های تابستانی این کشور را یکی از غیر منتظره‌ترین شگفتی‌ها دانست. گردشگران و افراد محلی، هر ساله با شرکت در این جشنواره‌ها تجربه لذت بخشی از تعطیلات تابستانی را در خاطرات خود ثبت می‌کنند. بخش زیادی از گردشگران ارمنستان ایرانی ها هستند. دلایل زیادی از جمله نزدیکی مسافتی، هزینه های مناسب تر نسبت به کشورهای اروپایی باعث شده تا تور گردشگری ارمنستان جزو انتخاب های اول ایرانی ها باشد. مسافر در زمان فستیوال های ارمنستان و تعطیلات به طور فزاینده ای زیاد می شود. بنابراین حتما باید از قبل خرید بلیط هواپیما را انجام دهید. حتی اگر با تور هم می خواهید سفر کنید باز باید کمی زودتر اقدام نمایید.

 

جشنواره غذای ارمنستان

 

تعطیلات و جشنواره ‌های ارمنستان

علاقه‌مندان به تئاتر می‌توانند در نمایش‌های هنری گروه تئاترهای بین‌المللی‌ فست (HIGH FEST) که در اوایل ماه اکتبر برگزار می‌شود شرکت کنند. برای سرگرم کردن افرادی که عاشق ریسک و هیجانند، تمهیداتی اندیشیده شده است. اگر شما نیز به ورزش‌ها و فعالیت‌های مخاطره آمیز علاقمندید، می‌توانید در ماه ژوئیه به دریاچه سوان سفر کنید. در این ماه جشنواره ورزش‌های مخاطره‌آمیز برگزار می شود. ارمنستان جشنواره های زیادی دارد و به همین دلیل گردشگران زیادی را هم به سمت خودش کشانده است. به جرات می توان گفت جشنواره ها و فستیوال ها بخشی از بهترین جاذبه های گردشگری ارمنستان هستند.

یک ملت، یک فرهنگ (One Nation, One Culture)

در ماه مارس، ارامنه از اقصی نقاط دنیا، برای شرکت در نمایش هنری وحدت ملی در پایتخت این کشور گرد هم می‌آیند. در واقع به این پراکندگی قومی، هر چند برای زمانی کوتاه خاتمه می‌دهند. جشنواره «یک ملت، یک فرهنگ» که هر دو سال یک بار برگزار می‌شود. این جشنواره تلاشی است در راستای برقراری مجدد اتحاد میان ارامنه‌ای که وادار شدند پس از نسل‌کشی، به مناطق مختلف جهان مهاجرت کنند. چگونگی اجرای این برنامه هیچگاه از پیش مشخص نیست و با حفظ فاکتور غافل‌گیری، از سوی هر یک از افراد و هنرمندان چشمه‌ای به این جشنواره افزوده می‌شود. این خود موجب می‌شود تا برگزاری این جشنواره هر ساله متفاوت تر از سال قبل باشد. گردشگران و بازدیدکنندگانی که در این زمان به ایروان سفر می‌کنند می‌توانند از تماشای نمایش‌های سیرک، جشن ها، نمایش‌های سینما، ادبیات و شعر‌خوانی لذت ببرند.

با جزایر زیبای کشور آلمان آشنا شوید
ادامه مطلب

زردآلوی طلایی

جشنواره بین المللی فیلم ایروان و یا همان جشنواره زردآلوی طلایی – نامی که در زبان محاوره بر این جشنواره نهاده شده است – هر ساله در ماه ژوئیه برگزار می‌شود. زردآلوی طلایی یکی از شناخته شده ترین جشنواره های ارمنستان است. در این جشنواره مجموعه‌ای متنوع از بهترین فیلم‌های مستقل، از سراسر دنیا به معرض نمایش گذاشته می‌شوند. هدف از برگزاری این جشنواره و گردآوری کارگردانان، تهیه‌کنندگان، و فیلم‌برداران ارمنی، اثبات ادعای این کشور مبنی بر «ارمنستان، کانون فرهنگ‌ها و تمدن ها است» می‌باشد. اگر علاقه فراوانی به فیلم‌های سینمایی دارید، حتماً برای شرکت در این جشنواره اقدام کنید. بدون شک از این کار پشیمان نخواهید شد. چرا که در این جشنواره برخی از مشهور ترین فیلم‌های سینمایی معاصر به نمایش گذاشته می‌شوند.

 

فستیوال رنگ ها

 

وارداوار (Vardavar)

جشنواره وارداوار در ابتدا با نام جشنواره پاگان‌ها (Pagan festival) نیز شناخته شده بود. وارداوار یا «روز جهانی آب» در ماه ژوئیه، ۱۴ هفته بعد از تعطیلات عید پاک مسیحیان در سراسر این کشور برگزار می‌شود. این جشنواره بیت مردم به ویژه در میان کودکان از محبوبیت بسیاری برخوردار است. در این جشنواره افراد بر روی یکدیگر سطلی از آب پاشیده و آن را نوعی برکت و نشانه ای از پاکیزگی می‌دانند. روی هم رفته گردشگران از این جشنواره استقبال نموده و از بازی با آب لذت می‌برند. چرا که این کار می‌تواند فرصتی باشد تا در روزهای گرم تابستان احساس خنکی کنند.

جشنواره ورزش‌های مخاطره آمیز (Extreme Sports Festival)

جشنواره ورزش‌های مخاطره آمیز، اخیراً به تقویم جشنواره های ارمنستان اضافه شده است. زمان برگزاری این جشنواره اول تا دهم ماه آگوست است. در طی آن چندین کشور در مهارت‌های حرفه‌ای ورزش و حرکات نمایشی در رویارویی با مرگ به رقابت می‌پردازند. در طول یک دوره ده روزه، منطقه دریاچه سوان به بهشتی برای عاشقان ورزش‌های مخاطره آمیز بدل می شود. آن‌ها می‌توانند در ورزش‌هایی همچون پینت بال، صخره‌نوردی، چتربازی، پارکور، پرش بانجی و بسیاری دیگر شرکت کنند.

برج قاب دبی، مرزی میان سنت و مدرنیته
ادامه مطلب

 

فستیوال ورداور

 

تئاتر های بین‌المللی‌ فست (HIGH FEST International Theater Festival)

جشنواره اصلی تئاتر، از یک تا هشت اکتبر هر سال در این منطقه برگزار می‌شود. این جشنواره میزبان بیش از ۲۵۰ هنرمند از ۳۰ کشور دنیاست. هدف از برگزاری جشنواره فست، ایجاد فرهنگی جهانی با مفهوم همکاری و الهام‌بخشی است. گردشگران و بازدیدکنندگان در این زمان می‌توانند به تماشای هنرهایی چون اجراهای خیابانی، نمایش لال بازی، تئاتر کمدی و درام، رقص و خیمه شب بازی بنشینند.

البته جشنواره های ارمنستان به همین ها ختم نمی شود. جشنواره غذا، جشنواره گاتا (نان محلی)، جشنواره رنگ ها، جشنواره دلمه، جشنواره برکت انگور و … از دیگر جشنواره های این کشور هستند.

نظرات کاربران