حقایقی جالب درباره ی لوفت هانزا

حقایقی جالب درباره ایرلاین لوفت هانزا

کل : 1

میانگین : 4

لوفت هانزا یکی از اعضای “استار الاینس” می باشد که بزرگترین اتحادیه ی شرکت های هواپیمایی دنیا به شمار می رود و مقر آن در شهر فرانکفورت آلمان است. لوفت هانزا در سال ۱۹۹۷ تاسیس شده است. کلمه ی لوفت هانزا از دو بخش: لوفت (luft) به معنای هوا و هانزا (hansa) به معنی کلمه ی لاتین (guild) به معنای انجمن و اتحادیه می باشد که در طول تاریخ اغلب در رابطه با اتحادیه ی بازرگانان استفاده می شده است.

در این مطلب سفرمی حقایقی جالب درباره ایرلاین لوفت هانزا ارائه می دهد:

 1. لوفت هانزا (Lufthansa) بزرگترین ایرلاین موجود در اروپا محسوب می شود.

از زمانی که لوفت هانزا با دیگر شرکت های تابعه اش یعنی ایرلاین سوئیس، ایرلاین اتریش یا جرمن وینگز (Germanwings) ادغام شد، به بزرگترین شرکت هواپیمایی در اروپا بدل گشت؛ هم از نظر تعداد مسافر و هم از حیث ظرفیت بالای ناوگان برای جای دادن ۶۵۶ هواپیما. لوفت هانزا به تنهایی ۲۶۷ هواپیما دارد.

لوفت هانزا از نظر ظرفیت با هواپیمایی امارات مقایسه می شود که دارای ۲۴۵ هواپیمای غول پیکر است و یکی از بزرگترین خطوط هوایی دنیا به شمار می رود.

 1. طولانی ترین پرواز لوفت هانزا ۱۳ ساعت و ۵۵ دقیقه به طول می انجامد.

هر وقت که پرواز “۵۱۰ LH” از فرودگاه بین المللی فرانکفورت بلند می شود، تنها تعداد انگشت شماری از مسافران می دانند که پرواز ۱۴ ساعته ی آنها بلندبردترین پرواز سیستمی لوفت هانزا در دنیاست. دومین پرواز طولانی لوفت هانزا از فرانکفورت برنامه ریزی می شود که شما را به شرق آسیا و به عبارت دقیق تر به سنگاپور می رساند. این پرواز ۱۲ ساعت و ۱۵ دقیقه با ایرباس A380 به طول می انجامد.

در حال حاضر طولانی ترین پرواز دنیا بین دالاس (Dallas) و سیدنی (Sydney) توسط حامل استرالیایی کانتاس (Qantas) صورت می گیرد. این پرواز ۱۶ ساعت و ۵۵ دقیقه به وسیله یک ایرباس A380 انجام می شود. پرواز QF 8 پروازی فوق العاده طولانی محسوب می شود.

 1. لوفت هانزا بزرگترین اپراتور بوئینگ ۸-۷۴۷ می باشد.

سالیان درازیست که جت جامبو بخش مهمی از ناوگان لوفت هانزا محسوب می شود. اولین پرواز آن در سال ۱۹۶۹ انجام گرفت و از آن زمان به بعد همواره به روز شده است. بوئینگ ۸-۷۴۷ جدیدترین نسخه این بوئینگ به شمار می رود که به “ملکه آسمان ها” معروف است و امروز درازترین هواپیمای دنیا محسوب می شود.

اکثر ایرلاین های دنیا امروزه به ایرباس A380 سوپر جامبو اعتماد دارند و بوئینگ ۷۴۷ کم کم در حال محو شدن از آسمان است. لوفت هانزا تصمیم گرفت تا ۲۰ برند جدید از جامبو خریداری کند و ناوگان خود را به بزرگترین ناوگان ۸-۷۴۷ در دنیا بدل کرده است. در کنار این حامل آلمانی تنها ایر چاینا و ایر کانادا مشتریان برند جدید بوئینگ هستند.

 1. لوفت هانزا اولین ایرلاینی بود که اینترنت بی سیم را در طول پرواز ارائه داد.

در سال ۲۰۰۴ لوفت هانزا اولین ایرلاینی بود که اینترنت بی سیم در پروازهای بین المللی را به مسافران ارائه داد. اینترنت بی سیم این روزها بسیار معمول است، اما زمانی یک تغییر بزرگ در دنیای سفر به شمار می رفت.

اما چطور ممکن است در فاصله ۳۰۰۰۰ پا از سطح زمین و در میان آسمان ها به دنیای خارجی متصل شد؟ در حقیقت بسیار ساده است. هواپیما سیگنال هایی را به چند ماهواره که در سراسر کره زمین می چرخند انتقال می دهد و آنها را به زمین باز می گرداند که دوباره به هواپیما ارسال می شوند.

خدمات وای فای لوفت هانزا

 1. لوفت هانزا اولین مشتری بوئینگ ۷۳۷ بود.

عنوان بهترین فروش جت مسافربری در جهان به بوئینگ ۷۳۷ می رسد؛ از سال ۱۹۶۸ تاکنون ۹۰۰۰ فروند از این هواپیما ساخته شده و بیش از ۴۰۰۰ فروند از آن سفارش داده شده است.

خواندن این مقاله ۵ دقیقه طول می کشد و در همین مدت کوتاه بیش از ۷۵ بوئینگ ۷۳۷ برمی خیزند و فرود می آیند. با این مثال طیف گستره استفاده از این نوع هواپیما را درک خواهید کرد. لوفت هانزا اولین بوئینگ ۱۰۰-۷۳۷ خود را در ۲۸ دسامبر سال ۱۹۶۷ دریافت کرد و در ۱۰ فوریه سال بعد به اولین ایرلاین غیر آمریکایی برای راه اندازی هواپیمای جدید بوئینگ تبدیل شد.

لوفت هانزا

 1. لوفت هانزا بزرگترین ناوگان ایرباس A380 اروپا را در اختیار دارد.

این حامل آلمانی برای پروازهای بین قاره ای ناوگان چشمگیری دارد، که شامل ۳۶ بوئینگ ۷۴۷ می شود؛ یعنی دومین اپراتور بزرگ بعد از بریتیش ایرویز.

لوفت هانزا با برخورداری از ۱۴ فروند ایرباس A380 بزرگترین ناوگان در اروپا محسوب می شود. ۵۰۹ مسافر می توانند در ۴ کلاس مسافرتی، مختلف بنشینند. از جمله ۸ ظرفیت فرست کلاس، ۷۸ تخت مسطح برای مسافران کلاس تجاری و ۴۲۳ ظرفیت کلاس اقتصادی. ایرباس همیشه به عنوان بزرگترین هواپیمای جهان شناخته می شود که این امر صحت ندارد.

هواپیمای “An-225” که تنها سه فروند از آن تاکنون تولید شده، یک هواپیمای ۶ موتوره باربری و بزرگترین هواپیما به شمار می رود که هنوز پرچم دار اوکراین می باشد.

 1. لوفت هانزا بزرگترین خریدار خاویار جهان است.

لوفت هانزا لوکس ترین ایرلاین دنیا نیست اما با خریداری سالیانه بیش از ده تن خاویار به نظر می رسد که برای مسافران فرست کلاس و بیزنس کلاس سنگ تمام می گذارند.

پذیرایی توسط آشپزهای LSG SKY صورت می گیرد. سرآشپزهای آسمان با بیش از ۳۲۰ هواپیمایی، ۲۲۰ فرودگاه و ۲۱۰ مرکز سرویس مشتریان در سراسر جهان و ۵۳ کشور همکاری می کنند و بیش از ۵۸۰ میلیون وعده غذایی تهیه می کند.

 1. فرودگاه فرانکفورت بیشترین مقاصد جهان را در اختیار دارد.

فرودگاه بین المللی فرانکفورت، قطب اصلی لوفت هانزا و یکی از شلوغ ترین فرودگاه های دنیاست. شهر فرانکفورت مهد بانک مرکزی اروپا و مرکز مالی اتحادیه اروپا می باشد.

این فرودگاه به نام “راین-مین” (Rhein-Main) شناخته می شود. فرودگاه فرانکفورت به ۲۶۴ مقصد در ۱۱۳ کشور دنیا سرویس دهی می کند و به فرودگاهی با بیشترین مقاصد بین المللی در جهان بدل گشته است.

لوفت هانزا

 1. آوردن جام جهانی قهرمانی به خانه.

در روز چهاردهم جولای ۲۰۱۴، یک روز پس از پیروزی آلمان در فینال جام جهانی فوتبال در برابر آرژانتین، بازیکنان آلمانی با پرواز لوفت هانزا به کشور بازگشتند. این هواپیما “Siegerflieger Fanhansa” به معنای “برنده مسابقه” نامگذاری شد و لوفت هانزا به “Fanhansa” تبدیل شد.

در طول پرواز، کاپیتان “Uwe Strohdeicher” درخواست کرد تا از روی قلب برلین، محدوده ای غیر مجاز برای پرواز و محلی که ۵۰۰ هزار نفر از هوادارن منتظر بودند تا قهرمانان خود را در ارتفاع ۷۰۰ متری ببینند، عبور کنند. نمایش این پرواز در تلویزیون پخش شد و توسط میلیون ها آلمانی دیده شد.

 1. لوفت هانزا عضو موسس “اتحادیه استار الاینس” به شمار می رود.

لوفت هانزا نیروی محرکه در ایجاد بزرگترین اتحادیه در جهان بود. با همکاری هواپیمایی “تای ایرویز”، “ایر کانادا”، “یونایتد ایرلاین” و “هواپیمایی اسکاندیناوی”، اتحادیه استار تشکیل شد و امروز با همکاری ۲۸ ایرلاین دیگر به یکی از غول های صنعت هواپیمایی بدل شده است.

دفتر مرکزی این ایرلاین در فرانکفورت واقع شده است؛ جایی که اتحادیه بزرگ آن سازمان دهی شده است. پنج مثلث موجود در لوگو، بیانگر ۵ عضو بنیانگذار آن است. اعضای استار الاینس باید حداقل یکی از هواپیماهایشان را با ستاره رسمی اتحادیه رنگ کنند.

نظرات کاربران

 1. Mohammad keyhanpour says:

  به نظرم لوفت هانزا درای یک ایراد بسیاربزرگ است از چشم مدیرانش دور مانده است . که آن هم اینه که ……..