مردم ایرلند

چرا مردم کشور ایرلند بسیار شاد هستند ؟

کل : 17

میانگین : 4.41

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۲ تیر ۱۳۹۷

مردم ایرلند ، با بیشترین میزان امیدواری به آینده

یکی از مهم ترین مولفه هایی که کیفیت زندگی در کشورهای مختلف جهان را شرح می دهد، میزان شادمانی مردم آن کشور و درجه ی رضایتمندی آن ها از زندگی می باشد. کشور ایرلند، از جمله کشورهایی است که به داشتن مردمی شاد و خوشحال شهرت یافته است و جای خود را لیست شادترین کشورهای جهان تثبیت نموده است. مردم شاد ایرلند بنا بر دلایلی همچون وضعیت اقتصادی، شیوه ی زندگی، داشتن آزادی عمل در انتخاب مسیر زندگی، نوع فعالیت های اجتماعی، فرهنگی و ورزشی و بسیاری عوامل دیگر، روز به روز شاد تر و خوشحال تر می شوند و هر ساله، جایگاه بالاتری را در لیست سازمان ملل کسب می کنند. در این بخش به بررسی نوع زندگی مردم ایرلند خواهیم پرداخت و شما را با عوامل موثر بر این شادمانی دائمی آشنا خواهیم نمود.

مردم ایرلند ، با بیشترین میزان امیدواری به آینده

برخورداری از حمایت اجتماعی

همان طور که می دانید، اقتصاد و مسائل مالی از مهم ترین بخش های زندگی یک فرد به شمار می آیند و اگر مردمی شاد و بی دغدغه هستند، نخستین دلایل آن در مسائل اقتصادی و مالی جست و جو می شود. مردم شاد ایرلند همواره از حمایت اجتماعی خارق العاده ای بهره مند بوده اند و بحران های اقتصادی این کشور هرگز، زندگی مردم آن را تحت تاثیر قرار نداده است. مردم ایرلند حتی پس از بحران بزرگ اقتصادی که در سال 2007 گریبان این کشور را گرفت نیز، شاد و خوشحال بودند و طبق نظر خودشان، دولت به بهترین شکل ممکن نسبت به شاد نگه داشتن افراد در این کشور اقدام نموده و آن ها را به دور از تمامی بحران ها و مسائل اقتصادی نگه داشته است.

شهر برفی شامونیکس فرانسه با جاذبه های آن
ادامه مطلب

برخورداری از حمایت اجتماعی

امیدواری به آینده

طبق آخرین بررسی ها و تحقیقات به عمل آمده، میزان امیدواری مردم شاد ایرلند به آینده، 91.4 درصد بوده است و این عدد نشان می دهد که مردم این کشور هیچ ترس و دغدغه ای نسبت به زندگیشان در آینده ندارند. همین مساله باعث می شود تا آن ها لحظه ی حال را به بهترین شکل ممکن دریابند و زندگی را به شادترین و خوشحال ترین حالت ممکن سپری کنند. چرا که آینده ی این مردم روشن است و جای هیچ گونه ترس و نگرانی در زندگی آنان نیست.

مردم شاد ایرلند

میزان تولید ناخالص ملی و نرخ بیکاری

میزان تولید ناخالص ملی، در آمد سرانه و همچنین نرخ بیکاری نیز از جمله عوامل بسیار مهمی هستند که مردم ایرلند را روز به روز شادتر می کنند و آن ها را از هر گونه استرس، نگرانی و دغدغه به دور نگه می دارند. شواهد و مدارک نشان می دهد که میزان تولید ناخالص ملی کشور ایرلند در سطحی ایده آل قرار گرفته است و نرخ بیکاری آن روز به روز کم تر می شود. جمعیت کشور ایرلند در حدود 4.7 میلیون نفر است و لازم است بدانید که در آمد سرانه ی هر نفر در آن، حدودا 40 هزار دلار می باشد. نبودن دغدغه های مالی و نگرانی های مربوط به امرار معاش باعث شده است که مردم ایرلند ، آزادانه مسیر زندگی خود را انتخاب کنند و هرکاری را فقط به این دلیل انجام دهند که عاشق آن هستند و هیچ مجبوریتی را در زندگی خود احساس ننمایند.

میزان تولید ناخالص ملی و نرخ بیکاری

داشتن روحیه ای همسو با جریان زندگی

مردم ایرلند یادگرفته اند که با زندگی همسو باشند و در برابر عوامل غافلگیرکننده، خود را نبازند. آن ها همراه با زندگی قدم بر می دارند، تغییرات ناگهانی را می پذیرند، خود را برای حوادث پیش بینی نشده آماده می کنند و در هر موقعیتی آماده اند تا از شرایط لذت ببرند. مردم ایرلند به جشن ها و پایکوبی های دسته جمعی در شهر عادت کرده اند، به شنا کردن در آب های سرد، به تفریح و خوش گذرانی تا نیمه های شب و در عین حال صبح زود و برخاستن و فعالیت کردن! مردم شاد ایرلند در لحظه زندگی می کنند و هر آنچه با تمام وجود می خواهند را، به هر نحوی عملی می نمایند.

حمل و نقل در مالزی چگونه است ؟
ادامه مطلب

جشن و پایکوبی در ایرلند

جشن و موسیقی و فستیوال های ایرلند

کشور ایرلند ، همواره  بستری برای فستیوال ها، جشن های خیابانی، موزیسین های دوره گرد و گروه های موسیقی مختلف بوده است و وجود همین ها باعث شده است تا شادی و سبکباری مردم ایرلند چند برابر شود. مردم پیوسته در حال خوشی و پایکوبی هستند و به بهانه های مختلف می رقصند و می خندند و شادی می کنند. موسیقی یکی از اصلی ترین ارکان زندگی افراد در کشور ایرلند می باشد و مردم شاد ایرلند بخشی از روحیه ی شاد و سبکبار خود را مدیون همین مساله می باشند. فستیوال بین المللی غذای دریایی، فستیوال نوشیدنی، فستیوال غذا، فستیوال هنر و ده ها فستیوال دیگر به صورت سالانه در کشور ایرلند برگزار می شوند و حضور پر شور مردم در آن ها، نمودی از شادی و سرخوشی عمومی مردم این کشور می باشد.

جشن و پایکوبی در ایرلند

با سفرمی همراه باشید و اطلاعات گردشگری خود را کامل تر نمایید و با خرید بلیط هوایپما و رزرو هتل به کمک این سایت، سفری ارزان و مطمئن را تجربه نمایید.

نظرات کاربران

 1. خدایی ما شادتر نیستیم؟
  من که خیلی شادم دیگه از شادی به گریستن پرداختم
  با این نرخ تورم و دلار و پول و بیکاری و اوضاع کشور و اقتصاد و تحریم و یتیمی و فقیری و بی پولی و آلودگی و مریضی و طلاق و جنگ اقتصادی و بدبختی و بیچگارگی و…..بایدم از خوشحالی به گریه کردن بیفتیم

 2. من عاشق مردای ایرلندیم اونا عالین،شاهزاده سوار بر اسبمم یه مرد ایرلندی با صورت استخونیه😁😎

 3. بیچاره ها چقد الکی خوشن اینا بجای ما در ایران باشن از خوشحالی سکته میکنن من به شخصه از خوشی شبها خوابم نمیبره

 4. منم ماهی ۶۰۰ میلیون تومن درامد داشتن با لودرم از روم رد شن
  میگم آخی قلنجم شکست
  یکشون باید ایران بیاد ببینیم با حقوق ۱/۵ میلیون تومان و اجاره ۱ میلیونی و کرایه راه و مدرسه و پوشاک و پوشک و خورد و خوراک و بی دارویی و نا امنی و هزار درده دیگه بازم میتونه شاد باشه.
  تازه اگه طرف کار داشته باشه.

 5. چون محتاج نان شب و نگران فردای فرزندان خود نیستند .

 6. این یک دروغ تبلیغاتی است. من خودم چندین سال در این کشور زندگی کرده‌ام. انچه در این جا گفته شده با واقعیت کشور ایرلند زمین تا آسمان فاصله دارد. در آنجا نیز همانند دیگر کشورهای غربی آمار خودکشی، طلاق، فرزندان بی‌سرپرست، خانواده‌های تک والد، مشروبات الکلی و مخدرها بسیار بالا است همه این ها نشان دهنده افسردگی و ناشاد بودن مردم این کشور هستند.
  به علاه سخن صریح قران است که که دل انسان فقط با یاد خدا آرام می‌گیرد. و نیز فرموده است کسی به یاد خدا نباشد، زنگی سختی و دلی نا آرامی خواهد داشت، اگر این فرمایش واقعیت دارد که دارد، آیا مردم ایرلند خداباور هستند در دل و زندگی آنها ایمان به خداحاکم است که در این مقاله تبلیغاتی این گونه شاد نشان داده‌اید.
  البته بعید می‌دانم این مطلب را در معرض دید قرار بدهید، با این حال امتحان می‌کنیم ببینیم مدعیان آزادی تا چه میزان به نظر مخالفان احترام می‌گذارم.

 7. سلام! من ۴ سال اسلواکی بودم دوران تحصیل دکترا. فرانسه و آلمان و چک هم رفتم. فزرندم دو سال در اطریش وین در مدرسه ابتدایی هم تحصیل کرده زیاد اونجا رفتم. عربستان سعودی برای حج، عراق شش بار، سوریه و لبنان و امارات متحده عربی و حالا ۵۰ ساله هستم. حالا در مورد مطلب خوشحالی مردم ایرلند، باید بگویم که هر چند مردم ایران گرفتارترین مردم دنیا هستند، گرفتار نفاق تصمیم گیران بالا دستی، گرفتار فراموشی انقلاب و جنگ ۸ ساله، رواج ظلم که عادی است خصوصا به پایین دست، و اقتصاد با پول راکد و آیوده به ربا، و … اما اما آطا این مردم نیاز به راهنما ندارند؟ آیا نیاز به کمک ندارند که سبک زندگی درستی داشته باشند؟ جواب معلومه که بله. خوب کی کمک کنه؟ آیا خمخ باید مهاجرت کنند؟ آنهایی که نمیتوانند مهاجرت کنند چه؟ باید بسوزند؟ در نهایت من حاضرم میان این جمع کردم ایران باشم. با آنها بسوزم، درد بکشم و نشان بدهم که دست کم استقامت دارم و این بهترین هدیه است برایم. زیرا دنیا چند روز بیشتر نیست و باید پرسید که چه کسانی در آخرت خوشحال هستند.
  امام علی (ع) در نهج البلاغه برای مومنان:
  صبروا ایاما قلیله (یعنی در دنیا مدت کوتاهی صبر کردند)، فاعقبتهم راحه طویله (یعنی در آخرت آسایش و راحتی و خوشحالی طولانی دارند)

 8. ممنون که با انتشار این مطالب هم به روشنگری ما کمک می کنید و هم حال ما را می گیرید که چقدر تا رسیدن به مرز شادی و آرامش فاصله داریم…

 9. من خیلی خوشبختم اونا ماهی ۴۰۰میلیون تومن درامد دارند تازه شاد زندگی میکنند اون موقع من با یک دویستم اون در آمد خیلی خوش شانسم زنده موندم خدا رحم کرده من تو کل عمرم بعد دویست ماه چیزی حدود بیست سال از سنم کلا یک ماه اون درامد دارم کلا اینجوری بگم درامد یک ایرانی اگر ۸۰ سال عمر کنه معادل ۴ ماه یک ایرلندی این نتیجه اینه که ماه قران میخونیم اونا عمل میکنند و ربوی کار نمیکنند

 10. بیائید از خودمان شروع کنیم. مهمترین فاکتور آرامش روانی داشتن این است که در کشوری زندگی کنی که مردمش به همدیگر احترام بگذارند واین فرهنگ دروجود ان ها نهادینه شده باشد.کدامیک از ماها به معنای واقعی این طور زندگی می کنیم.کدامیک از ماها پشت چراغ قرمز و ترافیک الکی بوق نمی زنیم و قوانین را بدرستی رعایت می کنیم؟کدامیک از ماها به دنبال رابطه وتضییع حقوق دیگران نیستیم؟کدامیک از ماها اگر به جای رسیدیم فامیل خودمان رابر سایرین ترجیح نمی دهیم و فامیل بازی و رابطه بازی نمی نمائیم.و….. پس از ماست که برماست.اسلام عزیز به معنای واقعی در کشور ما رعایت نمی شه نام مسلمانی را یدک می کشیم.اسلام برای رسیدن به ارامش روانی و نه شادی های سطحی و پوچ که در عقبه آن مریض های روانی،خودکشی ،افسردگی و…پنهان شده است برنامه ها برای زندگی ما طرح ریزی نموده است اما کیه که عمل کنه؟ کجاست فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر؟ و ………………………………..

 11. اینا فقط یه سری امار جهانیه .باید از نزدیک با مردم یه کشئری رو به رو بشی تا شادیشونو بببینی

 12. خوش به حالشون
  ولی فراموش نکنیم که جنبه چنین شادمانی را باید مردم ان کشور داشته باشند.

 13. با این همه گشت و بدبدختی تازه میگین ما ازونا بهتریم

 14. امیدوارم در کنار شاد بودن همه مردم دنیا،مردم ایران عزیز هم روزهای شادی را پیش رو داشته باشند.

 15. کاش ایینه می بود می دیدیم چه زشتیم

 16. اگر این مشکلات اقتصادی نبود و مردم ایران روحیه داشته باشند، شادترین و شوخترین و کمدی ترین و طنز پرداز ترین و شیرین طبع ترین و گرمترین مردم دنیا هستند. چون ما علاوه بر شادیهای مدرن و هیجانی، شادیها و شارژها و پاور بانکها و مُفَرَّحاتِ اعصاب و روان دیگری هم در معنویات و خلوت و راز و نیاز با مبدا و خالق هستی یعنی خداوند و نیز صحبت کردن و معاشرت با انسانهایی که بوی خدا میدهند و ما را یاد خداوند می اندازند و همچنین وجود فرهنگ صله رحم یعنی ارتباطات خانوادگی و فامیلی و دوستانمان و دستگیری از نیازمندان که ریشه در فرهنگ و آیین و سنتهای کهن ما دارد به دست می آوریم که دنیای عمدتاً مادی و دور از معنویات شرق و غرب جدا در این مساله با خلا های بزرگی مواجه است.

 17. غرب اونقدر هم رنگی نیست که تو ایران تبلیغ میشه . مردم اونجا خیلی بدبختن بیشتر از ما خیلی بیشتر .

 18. چقدر شبیه کشور خودمونه دولتش هم مثل دولت ما شریف وپک دسته ونمیزاره مردم مشکلات رو احساس کنن از لحاظ شادی هم مسئولین واقعا پیش قدم هستن وکلی برنامه وجشن داریم هرساله،لعنت بر پدر ومادر هرچی دزد و وطن فروشه

 19. اون هموطنانی که منکر شاد بودن ایرلندی ها هستن و فکر میکنن که اینها همه ظاهره! معلومه که تا حالا خارج از کشور نبودن و اینکه مردمی رو در جای دیگه شاد تصور کنن براشون نامانوس و غیر قابل تصوره!

 20. یکی دو هفته پیش ماشینمو فروختم و با اسنپ به دنبال کارام میرفتم بعد از چند روز دیگه نتونستم تحمل کنم و قید اسنپ هم زدم و حالا با مترو و اتوبوس میرم سر کار . هر چند که با اسنپ خیلی راحتتر بودم اما در عرض چند روز احساس کردم دارم بیماری روحی و روانی میگیرم .نمیدونم چرا اما هر اسنپی که میگرفتم با یک راننده جوان تحصیلکرده از فوق دیپلم گرفته تا فوق لیسانس بعضی مجرد و بیشتر متاهل از ۲۵ سال تا ۳۷ـ۳۸ ساله از تولید کننده شیرآلات که به بخاطر اقتصاد بیمار مملکت ما به خاک سیاه نشسته بود تا فوق لیسانسی که نویسنده چند جلد کتاب بوده برخورد میکردم و اونا از زندگی پرفشار و گرفتاریهای مالی و اقتصادی زندگیشون و بیکاری که مجبورشون کرده با قرض و وام ماشینی دست و پا کنند تا بتونن با اسنپ درآمدی برای خودشون و زن و بچه شون و اجاره خانه هایی که حالا دیگه سر به فلک کشیده و خرجهای…………. داشته باشند . در این چند روز اونقدر افسرده و دلگیر شده بودم که فقط با خودم حرف میزدمو زیر لب زمزمه میکردم { مرگ بر امریکا } .
  :رزمنده بسیجی هشت سال دفاع مقدس :

 21. تبعیض مهمترین علت خشونت در جوامعه

 22. سپاس از مقاله تون که ظاهر زندگی غرب رو با باطن خویش قیاس کردید و البته مروری کوتاه بر آمار خودکشی و قتل و تجاوز و افسردگی و بن بست روحی-معنوی در همین کشورهای به ظاهر شاد رو هم توصیه می کنم. پیروز باشید

 23. ولی به نظر من برعکسه ما مردم شاد تر و سرزنده تری هستیم و پولدار و امیدوار تر ی هستیم
  به عنوان مثال
  من یک جوان ایرانی با۲۷ سال سن هستم
  فوق لیسانس مهندسی عمران سازه دارای انواع گوناگون مدارک نرم افزاری و …
  ماشینی دارم پراید که بابام برام خریده (باهاش اسنپ کارمیکنم ولی خرجم در نمیاد)
  متاهل هستم و درخانه ای که ماله بابامه زندگی میکنم
  تمام خرج عروسیم و زندگیم رو بابام تقبل کرده
  والبته مهم تر از همه که من بیکارم و نه بیمه دارم و نه آینده ونه هیچ جا استخدامم میکنن
  این خودش یک مزیته و من تشکر میکنم از این همه شادی ای که دارم
  و خداوند رو شاکرم که بابام هست و گرنه من با این همه تحصیلات از گشنگی میمردم
  شادی از این بیشتر ؟؟؟!!!
  پس نگید ایرلند خوبه
  ما خوبیم

 24. اقا اینها از خودمون هستند.

 25. طبیعیه خب اگه تبلیغ رقص و … نکنید کسی برای رفتن به ایرلند ترغیب نمیشه.لطفاً به نظر همه احترام بذارید.آیا این ایرلند همونی هستش که همیشه با انگلیس بر سر جدایی دعوا داره؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 26. چه فایده دیدگاههای مخالف تبلیغات خودتون رو که نمی ذارین!نظر دیرو من کو؟

 27. نکته جالبی همه عکس ها دارن. رنگ غالب تو همه عکس ها سبزه و رنگ سبز از نظر روانشناسی یعنی صبوری و پافشاری بر خواسته. ممنون از سایت خوبتون

 28. این قدر ظاهر زندگی دیگران رو با باطن زندگی دیگران مقایسه نکنید .رقص وپایکوبی هم نشانه شادی نیست نشانه اینه که داری از یه چیزی فرار میکنی وسعی میکنی الکی خودت روشنگول نشون بدی اگ اینطور بود بزرگان یک شهر ودانشمندان که معنای زندگی رو بهتر از بقیه فهمیدن بیشتر باید ازین اداها دربیارن ولی میبینیم رقص بیشتر تو گروههای سرخورده از اجتماع رواج داره

 29. همه چیزشون دقیقا مثل ایران ماست بلکم یکم هم ایران بهتر ………..

 30. با سلام شما فقط ظاهر قضیه رو می بینید و از واقعیت ها خبر ندارید

 31. دقیقا عکس این مطالب رو میشه مورد به مورد راجع به ایران گفت.

 32. دقیقا
  خیلی شبیه ایرانی ها هستند.

 33. سلام
  مقاله خیلی خوبی بود ، کلی مطلب یاد گرفتم .
  اما یه سوال ؟
  کدام ایرلند ، ایرلند شمالی یا ایرلند جنوبی .
  تو این مقاله مشخص می کردید خیلی بهتر بود.
  اگر یه فایل ویدیویی درباره ایرلند به زبان فارسی باشد که چه بهتر .
  با تشکر

 34. چقدر شبیه ایرانی ها هستند!