کندی

راهنمای سفر به کندی؛ سریلانکا

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: پنجشنبه, ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷

کندی

اگر می خواهید به دور از هیاهوی شهری و مشغله به جایی آرام و پر از مناظر طبیعی سفر کنید شهر کندی مکان مناسبی برای سفر می باشد. کندی دومین شهر بزرگ سریلانکا با جمعیت 125400 نفر محسوب می شود. کندی آب و هوای گرم و مرطوبی دارد اما به دلیل ارتفاع بالا نسبت به سایر نقاط سریلانکا مخصوصاً مناطق ساحلی دارای آب و هوای خنک تری است. برای خرید بلیط هواپیما کندی سریلانکا و رزرو هتل های کندی می توانید به سایت سفرمی مراجعه کنید. در ادامه با سفرمی همراه باشید تا اطلاعات بیشتری درباره ی کندی سریلانکا به دست آورید.

جاذبه های گردشگری کندی

جاذبه های گردشگری کندی یا طبیعی هستند یا اینکه از سالیان دور به جا مانده اند. جاذبه طبیعی از قبیل دریاچه ای که کندی را به دو قسمت تقسیم کرده است و جاذبه های باستانی مانند معابد و موزه های شهر کندی می باشند. معابد از مهمترین جاذبه های گردشگری کندی محسوب می شوند. یکی از مهمترین معابد شهر کندی که بسیار مورد توجه گردشگران است، معبد دندان مقدس (Tooth Relic) است. این معبد از مهمترین مکان های مقدس برای عبادت بودایی های جهان است.

شاید کسی وجود نداشته باشد که نام چای سیلان را نشنیده باشد. سریلانکا یکی از مراکز مهم چای در جهان می باشد و شاید بدتان نیاید از موزه چای سیلان دیدن فرمایید. چرا که این موزه در شهر کندی واقع شده است.

کندی

به دلیل اینکه مردم کندی از سالیان دور پیرو مذهب بودا بوده اند، معبدهای زیادی در این شهر وجود دارد. بنابراین شاید بتوان گفت مهمترین جاذبه گردشگری شهر کندی مربوط به معابد و مراسم مربوط به آنها می شود. آثار باقی مانده از جنگ نیز یکی دیگر از جاذبه های گردشگری شهر کندی به حساب می آید. چراکه این شهر متحمل جنگ های بسیاری شده است. موزه ها نیز از دیگر جاذبه های گردشگری شهر کندی هستند.

5 مقصد برتر سفر در سال 2017
ادامه مطلب

کندی

آداب و رسوم خاص، به طور معمول خود یکی از جاذبه های گردشگری سریلانکا معرفی می شود. کندی نیز از این حیث مستثنی نیست. در کندی نیز آداب و رسوم جالبی وجود دارد. یکی از وقایعی که در شهر کندی اتفاق می افتد فستیوال بزرگ اسالاپراهرا (Esala Perehera) است که سالانه در ماه های ژوئیه و اوت در این شهر برگزار می شود. ویژگی های جالب این فستیوال که در ارتباط با بودا است فیل های تزئین شده، رقص های محلی و طبل زنی در خیابان است.

کندی

کندی

 

راه های ارتباطی کندی به سایر شهرها

فرودگاه کندی در نزدیکی منطقه کانداساله (Kundasale) یک خط هوایی مستقیمی را به فرودگاه بین المللی کلمبو ایجاد کرده است. فرودگاه بین المللی کلمبو به عنوان یک کاتالیزور در صنعت گردشگری سریلانکا نقش ایفا می کند.

از نظر راه های زمینی نیز بزرگراه A1 یک راه مواصلاتی بین کندی و کلمبو است و یک بزرگراه دیگر (A9) کندی را به جافنا (Jaffna) وصل می کند. همچنین بزرگراه های دیگری نیز هستند که کندی را به پادیادالاوا (Padiyathalawa) و پوتالام (Puttalam) وصل می کند. یک خط راه آهن نیز وجود دارد به نام خط ماتاله (Matale) که کندی را در راه ریلی پرادنیا (Peradeniya) و ماتاله قرار می دهد.

کندی

 

اقامت در کندی

علی رغم اینکه در کندی هتل های زیبایی از جمله هتل های 4 ستاره وجود دارند، اما در بخش های شرقی و جنوبی دریاچه کندی مکان های مناسبی برای گردشگران فراهم هستند که علاوه بر ارزان بودن آن ها فضایی دوستانه را برای گردشگران فراهم می کند.

ساراواک سرزمین پرندگان هورنبیل
ادامه مطلب

کندی

مناطق گرمسیری معمولا بیماری های خاصی را همراه خود دارند؛ بیماری هایی چون دیفتیری، هاری، کزاز و به خصوص بیماری مالاریا. البته سریلانکا نسبت به دیگر کشورهای منطقه خود از وضعیت مناسبی در حوزه سلامت برخوردار است. اما در هر صورت خطر این گونه بیماری ها برای گردشگران سریلانکا و از جمله کندی وجود دارد.

نظرات کاربران