هتل سنتی منوچهری کاشان

هتل منوچهری کاشان؛ شاهکاری بی نظیر از معماری سنتی ایران

کل : 1

میانگین : 5

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۹ خرداد ۱۳۹۶

کاشان شهری در استان اصفهان می باشد که از دوران صفویه بیشتر مورد توجه پادشاهان بوده است. این شهر قدیمی از مقاصد گردشگری محبوب در ایران به شمار می آید. جاذبه‌های این شهر، از بناها و خانه‌های تاریخی گرفته تا مراسم گلاب‌گیری، موجب محبوبیت هر چه بیشتر کاشان شده است و در پی آن، هر ساله گردشگران زیادی به این شهر سفر می کنند. یکی از خانه های قدیمی که امروز به هتل تبدیل شده است عمارت منوچهری می باشد.

سفرمی در شناخت هر چه بیشتر این مجموعه شما را یاری خواهد کرد و از طریق سایت سفرمی می توانید به رزرو هتل سنتی منوچهری کاشان بپردازید.

هتل سنتی منوچهری کاشان

 

هتل سنتی منوچهری کاشان

هتل سنتی خانه منوچهری با ۴۰۰ سال قدمت، در محله پشت عمارت کاشان و در نزدیکی بازار قدیمی، یکی از شاهکارهای بی نظیر معماری سنتی ایران به شمار می آید. این خانه ی زیبا در طی سه سال مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت و در سال ۱۳۹۰ به عنوان هتل سنتی منوچهری مورد بهره برداری قرار گرفت. این مجموعه در بافت تاریخی شهر کاشان واقع شده است و یاد آور تاریخ و سنن مردمان این منطقه کویری می باشد.

هتل سنتی منوچهری کاشان

هتل سنتی منوچهری کاشان

خانه منوچهری شامل ۸ فضای اقامتی می باشد که هریک دارای دکوراسیون مخصوص به خود بوده که در سه‌ طبقه اصلی مجموعه یعنی همکف، زیرین و بالا قرار گرفته و تمامی این اتاق ها دارای چشم اندازی زیبا از حیاط اندرونی مشرف ‌به آب‌نما و باغچه‌های باصفای درختان میوه می باشد.

هتل سنتی منوچهری کاشان

اتاق ها با فضاهای کوچک و تزئینات پرکار طاق‌ها، درها و پنجره‌ها، گچ‌بری‌های ظریف، آینه‌کاری‌های تزئینی، مشبک‌های گچی مزین به شیشه‌های رنگی و کف‌پوش‌های آجر ختایی نمایانگر شکوه و معماری زیبای خانه‌های تاریخی کاشان می باشد.

هتل سنتی منوچهری کاشان

تمام اتاق‌ها و سوئیت ها دارای صندوق رمزدار و تسهیلات استاندارد چون تهویه مطبوع، میزتحریر، دسترسی به اینترنت بی‌سیم، یخچال، سشوار، لوازم بهداشتی هستند. همچنین این اتاق‌ها دارای تمامی امکانات، ازجمله تختخواب‌های راحت با ملحفه‌های نخی مرغوب و لحاف‌های لطیف که با پارچه‌های چاپ دستی پوشیده شده‌اند.

هتل سنتی منوچهری کاشان

سرویس‌های بهداشتی مجموعه با استفاده از سنگ‌های محلی و کاشی‌های لعابی دست‌ساز طراحی شده اند.

هتل سنتی منوچهری کاشان

هتل سنتی منوچهری کاشان

یکی از زیباترین فضاهای سنتی بنا، اتاق نهارخوری آن می باشد که دارای دیواری از پنجره‌های ارسی مزین به شیشه‌های رنگین و طاقی بلند و گچ‌بری‌های ظریف می باشد. در اینجا صبحانه و انواع غذاهای سنتی ایرانی به مهمانان ارائه می شود. رستوران در اتاق شاه نشین خانه قرار دارد و ظرفیت 50 مهمان را دارد.

هتل سنتی منوچهری کاشان

هتل سنتی منوچهری کاشان

خانه منوچهری دارای دو ورودی است و از معدود خانه های آب انبار دار کاشان می باشد. آب‌انبار عمارت به یک فیلم‌خانه مجهز به آخرین تکنولوژی روز و نیز سالن همایش‌های خاص جهت استفاده مهمانان تبدیل شده است.

هتل منوچهری دارای یک گالری هنری در بالای تالار ورودی می باشد که به برگزاری نمایشگاه های ماهانه از آثار هنر معاصر ایران شامل نقاشی، چاپ، مجسمه سازی و عکاسی اختصاص دارد.

هتل سنتی منوچهری کاشان

دوستداران هنر و صنایع دستی ایرانی می توانند به فروشگاه خانه منوچهری که در حوضخانه قدیمی منزل واقع شده است مراجعه کنند و در آنجا به خرید سوغاتی و اشیای سفالی، ظروف مسی، ساخته هایی از نمد، پارچه های متنوع و نفیس بپردازند.

هتل سنتی منوچهری کاشان

هتل سنتی منوچهری کاشان

کاشان زمانی مرکز هنر پارچه‌بافی ایران بوده و بافته‌های بی‌نظیر این منطقه از جمله ابریشم مخمل دوزی در سراسر جهان مبادله می‌شده است. یک کارگاه سنتی پارچه‌بافی در سرداب مجموعه قرار دارد که مجهز به سه دستگاه شعر بافی، زری بافی و مخمل بافی می باشد و بافته‌های زیبا و با ارزش این کارگاه در فروشگاه مجموعه به فروش می رسد.

هتل سنتی منوچهری کاشان

 

منبع: https://www.safarme.com/
http://credit-n.ru/zaymyi-next.html

نظرات کاربران