کاشان شهر ماجراجویان تاریخ!

کل : 6

میانگین : 4.33

تاریخ انتشار: شنبه, ۲۴ فروردین ۱۳۹۸

کاشان را بیشتر بشناسید!

کاشان شهر گل و گلاب است؛ شهر بناهای تاریخی و خانه های سنتی مسحور کننده! شهری با فاصله ی 270 کیلومتری در جنوب تهران، که همچون نگینی خیره کننده در میان کویر و دامنه های زاگرس خودنمایی می کند! کاشان را باید دید، به خصوص در فصل بهار و اردیبهشت ماه و خیابان ها و کوچه پس کوچه هایش را متر کرد تا اصالت و تاریخ پرفراز و نشیبش را از نزدیک احساس کرد! سفر به کاشان تجربه ای مملو از حس های دلپذیر است که نمی توان به سادگی از آن گذر کرد.

برای سفر به این شهر می توانید از قطار و اتوبوس استفاده کنید. همین طور تاکسی هایی خطی برای رفتن به کاشان در پایانه ها تعبیه شده است. فاصله کاشان با تهران زیاد نیست و قم نیز دز نزدیکی آن قرار دارد. بسیاری از مردم تهران، قم و حتی اراک برای گذراندن تعطیلات سفر به کاشان را انتخاب می کنند. بهتر است برای خرید بلیط قطار و اتوبوس چند روز قبل از سفر اقدام کنید.

دیدنی های کاشان

کاشان از شهرهای اصفهان است که با قدمتی دیرینه، تکه هایی از تاریخ ایران را در خود جای داده است! به شما پیشنهاد می کنیم کاشان را در فصل بهار یا که اوایل فصل پاییز ببینید تا مات و مبهوت آب و هوای دلنشین و زیبایی های بی حد و حصرش شوید. این شهرستان کویری بخش های مختلفی را در خود جای داده که از مهم ترین آنها می توان به کاشان، برزک، نیاسر، قمصر، ابیانه و نوش آباد اشاره کرد.

دیدنی های کاشان

نیاسر در سفر به کاشان

نیاسر شهری قدیمی در کاشان است که غنی از تاریخ و طبیعتی مثال زدنی است. این شهر کوچک با طبیعتی زیبا در شمال غرب کاشان واقع شده، آثار ارزشمند تاریخی بسیاری را در گوشه و کنار خود جای داده است تا هر چه بیشتر تاریخ دوستان را به سمت خود بکشاند. حمام و آسیاب تاریخی، عمارت و کوشک، غار رئیس، آبشار نیاسر، چهار طاقی و از جمله دیدنی های کاشان می باشند که در نیاسر واقع شده است.

زندانی با امکاناتی در حد هتل
ادامه مطلب

آبشار نیاسر در شهر کاشان

آبشار نیاسر از زیباترین دیدنی های شهر است که آب زلال و شفاف آن از چشمه ی تالار اسکندریه سرچشمه می گیرد. اگر به این آبشار زیبا در کاشان بروید، بدنه ی آن را همچون استالاکتیت ها و رسوبات آهکی که در سقف غارها یافت می شود، خواهید دید! زیرا نوع سنگ های این آبشار به صورت آهکی و رسوبی هستند که در گذر زمان بافتی چنین زیبا به خود گرفته اند. این آبشار بی نظیر و چشم نواز در حقیقت بانی تاریخ و قدمت روستای نیاسر می باشد!

آبشار نیاسر کاشان

چهارطاقی نیاسر کاشان

چهارطاقی نیاسر را می توان از قدیمی ترین چهارطاقی های ایران دانست که همواره به شکلی سالم بر فراز صخره ای در نیاسر قابل بازدید می باشد. این چهارطاقی تاریخی بنایی تاریخی است که قدمت آن به اواخر دوره اشکانی و یا اوایل دوره ساسانی باز می گردد. چهارطاقی نیاسر در گذشته نام آتشکده ساسانیان را به یدک می کشید اما در حال حاظر باستان شناسان و تاریخ دانان، کاربری های دیگر نظیر نشانه راهیابی، بنای یادبود و مقبره بزرگان را محتمل تر می دانند.

چهارطاقی نیاسر کاشان

مراسم گلاب گیری نیاسر

شاید تصور کنید مراسم خوش عطر و بوی گلاب گیری تنها در شهر کاشان و قمصر برپا می شود! اما جالب است بدانید که نیاسر کاشان به سبب برخورداری از موقعیت جغرافیایی اش، گل زودتر از سایر نقاط در آن به ثمر می نشیند. مراسم گلاب گیری کاشان از اوایل اردیبهشت تا اواسط خرداد برگزار می شود و شما می توانید در کنار تماشای زیبایی های تاریخی و طبیعی نیاسر، از عطر خوش گلابگیری نیز نهایت لذت را ببرید.

راهنمای حمل و نقل عمومی در پکن
ادامه مطلب

مراسم گلاب گیری نیاسر

نوش آباد شهر زیرزمینی کاشان

شهر زیرزمینی نوش آباد، حیرت انگیزترین شهر زیرزمینی جهان است که با قدمتی هزار و چند صد ساله در کاشان واقع شده است. تصور کنید یک روز عادی در حال حفر چاه در منزل خود باشید که ناگهان با بیل بعدی که می زنید حفره ای برای شما نمایان می شود که در پس آن شهری بزرگ و زیرزمینی قرار گرفته است! این اتفاق در سال 1385 رخ داد و مانند بمبی در جهان صدا کرد! قدمت شهر زیرزمینی نوش آباد یا شهر “اویی” به دوره ساسانی باز می گردد و طبق گفته های تاریخ دانان، در زمان حملات مغولان، مردم برای امنیت به این شهر زیرزمینی می رفتند. شهری با دالان های مختلف و کوره راه ها، راهروهای پیچ در پیچ، اتاق های کوچک و بزرگی که با معماری متفاوتش شما را مات و مبهوت خود می کند. شاید جالب باشد بدانید که در سراسر این شهر زیرزمینی سیستم تهویه نیز وجود دارد که بی شک حیرت انگیز است!

باغ فین کاشان ثبت شده در یونسکو

باغ فین کاشان نمونه ای زیبا و بی بدیع از باغ های ایرانی است که به ثبت یونسکو نیز در آمده است! باغ فین کاشان با جلوه های بی نظیر و تلفیقی از تاریخ و معماری و طبیعت این شهر از زیباترین دیدنی های کاشان است که به هیچ عنوان نمی توان به راحتی از آن غافل ماند. درختان سر به فلک کشیده، معماری تماشایی، فواره های کوتاه و بلند و سنگفرش های باغ همگی در کنار هم خاطره ای خوش را در ذهن شما ثبت می نمایند. محوطه ی چشم نواز و مطبوع باغ فین کاشان بی شک شما را از دنیای پر ازدغدغه خارج کرده و در خود غرق می کند.

شنا در بالای آبشار ویکتوریا، زامبیا
ادامه مطلب

 باغ فین کاشان

باغ فین کاشان

خانه بروجردی ها

خانه بروجردی ها عمارت و خانه ای قدیمی است که سراسر آن پر از دیدنی های شگفت انگیز است. این خانه از مهم ترین دیدنی های شهر و از بناهای ارزشمندی است که قدمت آن به دوران قاجار باز می گردد. این خانه ی بی نظیر نمونه ای زیبا و حیرت انگیز از بادگیر و نورگیر است که در کنار حوض آب و عمارت کلاه فرنگی اش گردشگران را به سمت خود جذب می کند.

خانه بروجردی ها

خانه بروجردی ها

نظرات کاربران