گردشگری جهان - گردشگری قزاقستان -  آلماتی - دریاچه کیندی - دریاچه کایندی - عجیب ترین دریاچه جهان - جوان ترین دریاچه جهان

دریاچه کیندی؛ عجیب ترین دریاچه جهان

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۰ خرداد ۱۳۹۵

دریاچه کیندی

دریاچه کایندی یا کیندی واقع در کوه های تین شان قزاقستان می باشد و در نتیجه ی زلزله ی سال ۱۹۱۱ ایجاد شد. در آن زمان درختان این منطقه به صورت برعکس در درون آب قرار گرفتند و از آن زمان تاکنون بدون خشک شدن در درون این دریاچه به حیات خود ادامه داده اند. دریاچه کایندی به طول ۴۰۰ متر است که عمق آن در بعضی نقاط به ۳۰ متر هم می رسد. دریاچه کایندی در جنوب شرقی آلماتی واقع شده و ۲۰۰۰ متر بالاتر از سطح دریا می باشد.

درختان موجود در این دریاچه موجب شده به عنوان عجیب ترین دریاچه جهان شناخته شود. ریشه های این درختان در کف دریاچه رشد کرده اند و تنه ی آن ها همانند دکل کشتی های غرق شده از آب بیرون آمده اند.

دریاچه کیندی

تنها یک قرن از عمر دریاچه ی کیندی می گذرد و به همین علت یکی از جوان ترین دریاچه های دنیا محسوب می گردد. این دریاچه زندگی اش را مدیون سیلی است که باعث شست و شوی سنگ های آهکی و لغزش آن ها شد تا آبی را که پشتشان پناه گرفته بود به این سمت روانه کنند. دریاچه ی زیبا و منحصر به فرد کیندی در فصل های گرم و سرد سال تصاویری متفاوت و زیبایی از خود به نمایش می گذارند.

غذاهای تایلندی در لوکس ترین رستوران های تایلند!
ادامه مطلب

نظرات کاربران