سفر به قونیه

اطلاعات جامع سفر به قونیه

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷

اگر قبل از رزرو بلیط هواپیما قونیه و رزرو هتل قونیه اطلاعات جامع سفر به قونیه را مطالعه کنید، با فرهنگ مردمان‌ این سرزمین بیشتر آشنا می‌شوید و می‌توانید به خوبی با آداب و رسوم و سنن آن‌ها ارتباط برقرار کنید. سفر به قونیه برای گردشگرانی که به شعر و عرفان علاقه خاصی دارند و از شیفتگان حضرت مولانا هستند از ارزش زیادی برخوردار است! زیرا آرامگاه مولانا، شاعر نامی، در قونیه ترکیه واقع شده است و در هنگام سفر می‌توانید از آن بازدید به عمل بیاورید. در ادامه با سفرمی همراه باشید.

قونیه

سفر به قونیه

موقعیت جغرافیایی قونیه

قونیه که به عنوان هفتمین شهر بزرگ ترکیه محسوب می‌شود، در 700 کیلومتری جنوب استانبول واقع شده است و از آنکارا که پایتخت کشور ترکیه است 225 کیلومتر فاصله دارد. با این حساب با خرید بلیط استانبول، می توانید از این شهر به راحتی دیدن کنید. همچنین این شهر از سطح دریا ۱۰۲۷ متر ارتفاع دارد. قونیه بر روی زمین‌های هموار و حاصل خیز قرار دارد و در بخش‌های جنوبی این شهر می‌توانید رشته کوه‌های توروس را مشاهده کنید که قونیه را در بر گرفته‌اند. وجود آب و هوای مناسب و موقعیت کوهستانی این شهر سبب شده است که زمین‌های حاصل خیزی برای کشاورزی وجود داشته باشد.

موقعیت جغرافیایی قونیه

جمعیت قونیه

قبل از سفر به قونیه باید با تعداد جمعیت آن آشنایی داشته باشید تا خودتان را برای سفر به یک شهر پرهیاهو آماده کنید! قونیه طبق آخرین سرشماری‌های انجام شده دارای 1.2 میلیون نفر جمعیت است و یکی از شهرهای پرجمعیت و شلوغ ‌ترکیه است! در گذر زمان مردم بسیاری از قونیه هجرت کرده‌اند و در شهرهای دیگر کشور ترکیه سکونت گزیده‌اند، اما پس از مهاجرت‌های متعدد باز هم مردم جدیدی قونیه را به دلیل آب و هوای مناسب و زمین‌های حاصلخیزش جهت اقامت انتخاب کرده‌اند! بنابراین جمعیت این شهر معمولاً بیشتر از 1میلیون نفر است.

هتل لوتوس کیش
ادامه مطلب

قونیه

فرهنگ و زبان مردم قونیه

هنگام سفر به قونیه اگر قصد داشته باشید با فرهنگ مردم قونیه آشنا شوید باید بدانید که مردم این شهر از دوست داران شعر و هنر هستند. به همین دلیل مقبره مولانا شاعر نامی ایران در این شهر بنا شده است. بیشتر مردم قونیه مسلمان هستند و اعیاد و جشن‌های مسلمانان را جشن می‌گیرند، اما با وجود پیشینه تاریخی بلند بالای این شهر، مردمانی با دیگر آداب و رسوم را می‌توانید مشاهده کنید. در قونیه بیشتر مردم به زبان ترکی صحبت می‌کنند اما اگر به زبان انگلیسی نیز تسلط داشته باشید می‌توانید نیازهایتان را در این شهر برآورده کنید.

قونیه

آب و هوای قونیه

هنگام سفر به قونیه باید به این نکته توجه داشته باشید که به دلیل وجود رشته کوه‌های توروس، از آب و هوایی سرد و خشک برخوردار است. به گونه‌ای که در روزهای تابستان ممکن است دمای هوا 30 تا 40 درجه نیز افزایش پیدا کند! اما اغلب، دمای هوا در روزهای زمستان به طور متوسط بین 4.2 تا 26- درجه سانتی گراد است! کمترین دمای هوا مربوط به شب­ های سرد زمستانی می باشد.

درست است که میانگین بارش طبق آخرین آمار به دست آمده در قونیه بسیار پایین است؛ اما در طول سال بارندگی‌های پراکنده‌ای در این شهر مشاهده می‌شود! اگر فصل تابستان را جهت سفر به قونیه انتخاب کرده‌اید حتماً لباس‌های گرم نیز به همراه داشته باشید، زیرا برخلاف روزها که هوا گرم است شب‌های قونیه هوای سردی دارد.

آب و هوا قونیه

نحوه‌ی رسیدن به قونیه

اگر برنامه سفر به قونیه را پیش رو دارید بهتر است جهت صرفه جویی در زمان و کاهش خستگی در هنگام مسافرت، سفر هوایی را انتخاب کنید. با مسافرت هوایی می‌توانید ظرف مدت زمان کوتاهی وارد فرودگاه قونیه شوید. در فرودگاه امکانات رفاهی لازم و وسایل حمل و نقل عمومی جهت رفاه گردشگران فراهم شده است. بنابراین با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی قونیه مانند اتوبوس، تاکسی و… می­توانید خودتان را به هتل برسانید و پس از چند ساعت استراحت به گشت و گذار در این شهر زیبا بپردازید.

حمام گنجعلی خان کرمان؛ تلفیقی از هنر معماری کهن و تمدن کارمانیا
ادامه مطلب

نحوه‌ی رسیدن به قونیه

اختلاف زمان قونیه با ایران

اطلاع از اختلاف زمان این شهر با ایران نیز هنگام سفر به قونیه از اهمیت زیادی برخوردار است؛ زیرا بدون داشتن اطلاعات از ساعت رسمی این کشور ممکن است جهت اقامت یا بازدید از مکان‌های تفریحی دچار مشکل شوید! ساعت در شهر قونیه مطابق ساعت رسمی کشور ترکیه تعیین می‌شود و معمولاً 1:30 ساعت با ایران اختلاف دارد. این بدین معنا است که اگر ساعت در ایران 12 باشد، در قونیه 10:30 است. بنابراین هنگام سفر اختلاف زمانی بین دو کشور را نیز مد نظر داشته باشید تا دچار مشکل نشوید.

اختلاف زمان قونیه با ایران

داشتن اطلاعات جامع سفر به قونیه نگرانی شما را از بابت چگونگی آب و هوای این شهر تاریخی ترکیه و فرهنگ مردمان این منطقه برطرف می‌کند. قونیه شهر سرسبز زیبایی است که با وجود آرامگاه مولانا هر ساله گردشگران زیادی را به سوی خود فرا می‌خواند! اگر به شعر و هنر علاقه ویژه‌ای دارید سفر به قونیه را با یک تور خارجی به هیچ عنوان از دست ندهید!

نظرات کاربران