کرابی

راهنمای سفر به کرابی

کل : 2

میانگین : 5

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

کرابی

کرابی استانی در جنوب تایلند، در کنار دریای آندمان و دارای جمعیتی بیش از چهار صد و پنجاه هزار نفر است که از خیره کننده ترین منظره ها، سواحل زیبا، جنگل و بیش از 200 جزیره بهره می برد. برخی از این جزیره ها همچون یک صخره در سطح دریا هستند و برخی نیز به اندازه ای بزرگ هستند که مسکونی هستند و ساکنین آن زندگی عادی خود را دارند. کرابی یک منطقه بزرگ بسیار جذاب برای سفر است و همه این نواحی بزرگ زیبا هستند. آب و هوای کرابی گرم و معمولا دمای آن بیشتر از 25 درجه است. بهترین زمان برای بازدید از کرابی بین ماه های نوامبر و آوریل است تا بتوان از آب و هوای پیش بینی نشده نواحی جنوب تایلند دوری کرد.

کرابی

 

راه های سفر به کرابی

در فرودگاه کرابی پروازها به صورت دائم برقرار هستند و این روند، سفر به کرابی از بانکوک تایلند را برای گردشگران بیش از پیش سهل و آسان نموده است. برای سفر به کرابی از بانکوک تایلند، بلیط هواپیما بانکوک به کرابی تایلند را می توانید از سایت سفرمی به آسانی رزرو نمایید. علاوه بر راه هوایی و سفر با هواپیما، از طریق زمینی و خط آهن قطار نیز می توان به کرابی سفر کرد.

کرابی

 

جاذبه های گردشگری کرابی

یکی از نقاط دیدنی کرابی ساحل ریلی (Railay) است. ساحل ریلی به طور بالقوه یک ساحل بسیار جذاب در تایلند می باشد. به علت وجود صخره های بزرگ در اطراف ساحل ریلی، عبور و مرور به این ساحل غیر ممکن است و تنها راه دسترسی به این ساحل فقط از طریق کشتی می باشد. همین ویژگی باعث شده است وقتی شما به ساحل ریلی می روید در آنجا خودرو یا جاده ای را مشاهده نکنید. چرا که وجود صخره ها ورود خودرو ها را غیر ممکن کرده است.

سفری شگفت انگیز به مقاصد طبیعی و خارق العاده ی دنیا (بخش اول)
ادامه مطلب

کرابی

در ساحل کرابی امکان اجاره کشتی به همراه یک راهنما وجود دارد تا به وسیله آن با خیال راحت تری به سفر خود ادامه دهید.

یکی دیگر از جاذبه های طبیعی کرابی وجود غارهای طبیعی که در جنگل قرار گرفته اند می باشد. شنیده ها حاکی از آن است که در گذشته ببر ها در این جنگل ها زندگی می کرده اند. شاید به همین دلیل است که یکی از عبادت گاه های تاریخی که در دل این غار قرار گرفته به نام ببر نامیده شده است. معبد ببر در این غار واقع می باشد.

جزیره فی فی لای (Phi Phi lay) یکی دیگر از جاهای دیدنی کرابی است. با قایق های تندرو می توان از خود کرابی در مدت زمان چهل و پنج دقیقه به این جزیره رفت.

کوه های خائو خاناب نام (Kao Khanab Nam) نیز که یکی دیگر از جاذبه های طبیعی و دیدنی کرابی هستند دو ساعت از شهر کرابی فاصله دارند.

برای افرادی که به ماهیگیری علاقه دارند رودخانه ای که در سطح شهر کرابی در جریان است مکان مناسبی محسوب می گردد. این رودخانه همیشه پر از قایق های مخصوص ماهیگیری است. آثار باستانی نیز از جاذبه های کرابی محسوب می شوند. در کرابی فسیل های زیادی تا به امروز یافت شده است.

کرابی

 

هتل های کرابی

برخی از گردشگران در حین سفر به کرابی تنها از سواحل و جزیره ها و مناظر دیگر کرابی دیدن می کنند و بعد از آن کرابی را ترک می کنند. اما برخی دیگر ترجیح می دهند در کرابی بمانند و زندگی آنها را از نزدیک ببینند. هتل های کرابی و اقامتگاه های کرابی برای اقامت مناسب هستند. هتل های کرابی متعدد هستند و گردشگران زیادی برای اقامت به آنها مراجعه می کنند. برای رزرو هتل های بانکوک تایلند و هتل های کرابی تایلند می توانید از طریق سایت سفرمی اقدام نمایید.

راهنمای سفر به جزیره سانتورینی؛ یونان
ادامه مطلب

کرابی

کرابی یکی از مقاصد جذاب برای گردشگران در تایلند است. سفر به کرابی از بانکوک توسط هواپیما نیز امکان پذیر است. برای سفر به کرابی بهتر است ابتدا به بانکوک تایلند سفر کنید و پس از لذت از جاذبه های بی نظیر بانکوک، سری هم به کرابی بزنید. رزرو بلیط هواپیما بانکوک تایلند و بلیط هواپیما کرابی از سایت سفرمی با ارزان ترین قیمت و به آسانی فراهم گردیده است. همانطور که می دانید بیشتر جاذبه های گردشگری کرابی طبیعی هستند و از بازدید این زیبایی ها لذت فراوانی خواهید برد. جاذبه های گردشگری کرابی معبد ها، جنگل، سواحل، جزیره ها و کوه ها را شامل می شوند.

نظرات کاربران