موزه کانست کامِر، سنت پترزبورگ

موزه کانست کامِر، سنت پترزبورگ

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۸ آبان ۱۳۹۶

موزه کانست‌کامر که بر روی رودخانه نیوا ریور اِمبارکمِنت (Neva River Embankment) واقع شده است، از ابتدای قرن هجدهم تاکنون به عنوان نمادی از آکادمی علوم روسیه (Russian Academy of Sciences) محسوب می‌شود. موزه کانست‌کامر در سال 1714، به دستور پِتر اول در شهر سنت‌پترزبورگ افتتاح گردید.

در ادامه همراه با سفرمی با موزه ی کانست کامر بیشتر آشنا می شویم.

موزه کانست کامِر، سنت پترزبورگ

موزه کانست کامِر

کانست‌کامر، اولین موزه عمومی روسیه و یکی از قدیمی ترین موزه‌های مردم‌شناسی در جهان به حساب می‌آید. این موزه، با هدف گردآوری و مطالعه موضوعات عجیب و شگرف در رابطه با انسان و طبیعت ساخته شده است. موزه کانست‌کامر در ابتدا در کاخ تابستانی سامِر پالاس (Summer Palace) واقع شده بود و بعدها نیز در سالن کیکین (Kikin Hall)؛ اما از سال 1727 تاکنون، این موزه در ساختمان آکادمی علوم سنت پترزبورگ در جزیره اسپیت آو واسیلوفسکی (Spit of Vasilievsky Island) جای گرفته است.

موزه کانست کامِر، سنت پترزبورگ

این موزه نمونه‌ای از بنای یادبود پِترین باروک (Petrine Baroque)، یکی از معدود بناهای تاریخی باقی مانده در شهر سنت پترزبورگ است که قدمت آن به یک سوم ابتدایی قرن هجدهم باز می‌گردد. در حال حاضر، مجموعه آثار موجود در موزه مردم شناسی و قوم‌نگاری آکادمی علوم روسیه (موزه کانست کامر)، یکی از کامل‌ترین و جذاب‌ترین مجموعه آثار در سراسر جهان به شمار می‌رود.

موزه کانست کامِر، سنت پترزبورگ

این موزه بیش از یک میلیون اثر را در خود جای داده است که همگی بیانگر تنوع فرهنگ‌های مربوط به جهان قدیم و جدید است. مجموعه آثار موجود در موزه کانست‌کامر شهر سنت پترزبورگ، اساساً کلکسیون‌های شخصی متعلق به پتر کبیر را شامل می‌شود.

کهن ­ترین بناهای اصفهان
ادامه مطلب

موزه کانست کامِر، سنت پترزبورگ

کلکسیون‌های قوم‌نگاری، مردم‌شناسی و باستان‌شناسی این موزه بیانگر فرهنگ و زندگی اقوام بسیاری است که در سراسر جهان زندگی می‌کردند. به علاوه، این موزه همواره یکی از بزرگترین مراکز پژوهشی بوده است که در مطالعات و پژوهش‌هایی که در خصوص میراث فرهنگی بشر و سنت‌های مردم‌شناسان و قوم‌نگاران بزرگ روسی متعلق به قرون هجدهم تا بیستم صورت می‌گرفته، نقش داشته و دارد.

نظرات کاربران